Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdışı ziyareti ve Gardasil

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yurtdışı ziyareti ve Gardasil

Günaydın herkese,

6 Nisan da turistik olarak Kopenhag’a gidiyorum ve aklıma neden oraya gittiğimde Gardasil 9’u olamayayım diye bir soru geldi. Aranızda Gardasil 9 olan var mıydı çok hatırlamıyorum ama Gardasil 9’u bir avrupa ülkesinde olan var mı daha çok merak ediyorum.

Bunun daha mümkün olabileceğini düşünüyorum,çünkü ilk Gardasille ilgili araştırma yaptığımda geçtiğimiz Temmuz ayında Gardasili Amerikaya giden bir pilot arkadaşımdan getirip getiremeyeceğini öğrenmesini istemiştim o da şöyle bir mesaj atmıştı bana amerikadayken

“ Canim walgreense gittim. Ilac orda var. dr recetesi gerekiyormus ancak ilaci alip gidemiyormussun. farkli aylarda uc kere vuruluyormus bu asi. Ve sadece eczane vuruyormus alip gitmene izin verilmiyormus.”

Getirmenin imkansız olduğunu o zaman anlamıştım ama o zamanki kaygım ben amerikaya gitsem dahi burada doktorumun yazacağı reçetenin orada international geçerliliği olup olmayacağıydı..

Şimdi Amerikaya gitmesem dahi,Danimarka da bu iğneyi olup olamayacağımı denemek istiyorum. Umarım çok zorlayıcı olmaz..

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Yurtdışı ziyareti ve Gardasil

Benimde aklımda aslında bende sırf aşı için bile gitmeyi düşünüyorum, ancaaaak ben gardasil oldum zaten tekrar olmam sakınca yaratır mı yani yan etki yapar mı korkmuyor değilim.

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı asliasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde aklımda aslında bende sırf aşı için bile gitmeyi düşünüyorum, ancaaaak ben gardasil oldum zaten tekrar olmam sakınca yaratır mı yani yan etki yapar mı korkmuyor değilim.

Benim bildiğim tekrar aşı yok. Doktor olmadığını biliyorum,bakmam gerek kitaba demişti. Net konuşmamıştı

Durum
    Tip3139erkegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben şuan çekyadayım burada oldum gardasil 9 u
    Prosedür ise doktordan reçete alıyorsun sonra eczaneden sipariş ediyorsun ertesi gün geliyor sonra onu doktora yaptırıyorsun ama biraz tuzlu. Aşı için 4000 czk yani yaklaşık bin tl ödedim doktora da 800 czk ortalama 200 tl ödedim 2. Aşımı bekliyorum sonuncusunu Türkiyeye getiricem termosa koyup.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Dikkatli olun arkadaşlar, corono virüsü en çok havaalanı gibi bölgelerde bulaşıyor. Sırf bu sebepten yazın yapacağım yurtdışı tatilini erteleyeceğim, durum ciddi yani. Hpv konuşuyoruz burda biliyorum ama yine de corono riskini unutmayın diye söylemek istedim

Durum
    Pokemon6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Ukrayna da yapılıyor mu bu aşı bilen var mı ? Gerçi şuan kapıdan çıkamıyoruz ama bu virusde daha ne kadar kısıtlar bir fikrim yok. Yoksa bende tedavim bittikten sonra ukrayna da olmayı planliyordum orda uygulanıp uygulanmadığını bilmeden