Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral Hpv Vücuttan Atilir mi?

Durum
    Hpvli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Oral Hpv Vücuttan Atilir mi?

Evet kisa ve öz bir soru Oral hp bagisiklik kuvvetlendiginde vücuttan atilir mi sitede atilmaz tedavisi yok gibi bir kac mesaj okudum?
    Bu konuda bilgisi olan var mi? Yada negatif olabilen?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Oral Hpv Vücuttan Atilir mi?

hpv vücuttan atılıyorsa o da atılır oral kanser yüzdesi düşük... atılmasa ve yıllar boyu orada kalsa bile sigara vb faktörlerin aşırı olması gerekiyor, tek basına kanser yapmıyor bu tip şeyler.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Atiladabilir yillar icinde sigara bağli olarak girtlak kanseri vb riskleri taşiyadabilir çunku eger gorunurde siğil yoksa oral hpv nin tedavisi yok diye biliyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hpv vücuttan atılıyorsa o da atılır oral kanser yüzdesi düşük... atılmasa ve yıllar boyu orada kalsa bile sigara vb faktörlerin aşırı olması gerekiyor, tek basına kanser yapmıyor bu tip şeyler.
    Kanser riskini zaten astim ben Arya benim icin onemli olan kimseye bulastirmamak tabi ki onceligim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atiladabilir yillar icinde sigara bağli olarak girtlak kanseri vb riskleri taşiyadabilir çunku eger gorunurde siğil yoksa oral hpv nin tedavisi yok diye biliyorum
    Evet sigil yok fakat atilir mi diye merak ediyorum. Gittigim doktorlardab biri negatif eden hastam var demisti o takildi aklima

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Oral hpvli olduğunuzu nerden anladınız ? Genitalde hpv olunca orala da bak diyor mu doktorlar ? Devlette test yapıyor mu kbbye gitsem erkek olarak ? burda bir kaç arkadaş şey yazmıştı kbb doktorunun bunlara çok takılma bişey olmaz tarzında cevap verdiğini, şimdi bakınca hadi genital için cinsel ilişkiye girmek lazım da öpmek/öpüşmek buna engel olamassın ki bu sadece sevgili,eş ile de olmaz yani bence orala takılmamak lazım bide zaten genitalde ki hpvde aynı oraldaki de aynı, e genitaldeki bağışıklıkta aynı oralda ki bağışıklıkta aynı neden temizlenmesin ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Ajdarha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oral hpvli olduğunuzu nerden anladınız ? Genitalde hpv olunca orala da bak diyor mu doktorlar ? Devlette test yapıyor mu kbbye gitsem erkek olarak ? burda bir kaç arkadaş şey yazmıştı kbb doktorunun bunlara çok takılma bişey olmaz tarzında cevap verdiğini, şimdi bakınca hadi genital için cinsel ilişkiye girmek lazım da öpmek/öpüşmek buna engel olamassın ki bu sadece sevgili,eş ile de olmaz yani bence orala takılmamak lazım bide zaten genitalde ki hpvde aynı oraldaki de aynı, e genitaldeki bağışıklıkta aynı oralda ki bağışıklıkta aynı neden temizlenmesin ?
    Oral hpv var mi yok mu zaten bildigimi söylemedim ki ben.
    Oral riskden bahsedeliyor forumda test yaptirdim sonuclari bekliyorum. Oral sex ile de bulasma olabilecegi yaziyor.
    Forumdada bir arkadas yazmis "zaten tedavisi yok kalici" diye boyle bir durum var mi diye sordum ben?
    He gittigim kbb doktorlarindan biride "negatife donen hastalarim var ama ben bisey yapmadim kendilerine dikkat ettiler" dedi
    Öyle sacma sapan bi hastalik ki kimse dogru düzgün bilgi sahibi degil sanirim bu virüs hakkinda bilinen teksey ilerde kanser yapabilir otesi yok.....

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Üzerine çalışılınca yeterince, tedavisi de bulunur aşısı bulunduğu gibi ama tehlikeli bir virüs değil, sigara da kanser yapıyor, alkol de yapıyor, bacagazı solumakta yapıyor vsvs bunlardan daha azdır hpvnin oral kanser yapma riski bence yoksa üzerine ciddi calışmalar yaparlardı, virüs yeni keşfedilmemis 1900ün başlarında ilk kez tespit edilmiş, sonuçları buraya yazarsan iyi olur bide başka kbbciden bilgi alırsan bilgilendirir misin

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Ajdarha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzerine çalışılınca yeterince, tedavisi de bulunur aşısı bulunduğu gibi ama tehlikeli bir virüs değil, sigara da kanser yapıyor, alkol de yapıyor, bacagazı solumakta yapıyor vsvs bunlardan daha azdır hpvnin oral kanser yapma riski bence yoksa üzerine ciddi calışmalar yaparlardı, virüs yeni keşfedilmemis 1900ün başlarında ilk kez tespit edilmiş, sonuçları buraya yazarsan iyi olur bide başka kbbciden bilgi alırsan bilgilendirir misin
    İki ayrı kbb ci ile görüstüm. Muayenede bisey cikmadi ama takip edileceksiniz dediler.
    Kanser cok nadir görülen bisey samatyada 5 yilda sadece 50 hastaya kanser teshisi koymus
    Simdiki hastanede 2 yilda 1 kisi dedi.
    Korkulacak bisey yok duzenli takip edecegiz dedi.
    Ayrica sansimiza hpv ile ilgili istanbulda kadavralar uzerinde calisma yapmis kadavtalarin % 80 inde papillom var fakat hepsinin ölüm sebebi farkli seylermis.
    Olur ki sigil olursa aliyoruz yakiyoruz dedi.
    Cataldan kasikdan opusmekden bulasmaz dedi.
    2. Kkb ci ise önemli suanda temizsiniz. Agiz hijyenine özen gostwrmek yetmez dedi. Cok hijyenik bi hasta geldi testi önüme koydu 2 tane kanserojen tip cikmis sasirdim dedi.
    Sonra kendini negatif etmis ama nasil ettigi hakkinda bilgim yok dedi.
    Kasik catal bardak opusmekle bulasir dedi.

Sonra teste yonlendirdi testin sonuclarini bekliyoruz simdi.

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

oral canser foundation da okumuştum galiba ya da başka bir makaleydi, hpvnin çoğu vücuttan atılır atılmayanlarında -eğer yaparsa tabi- oral kanser yapması ONLARCA yıl alır yazmış. Atılmasa bile kanser yapacağı kesin değil, ama biz düşündükçe strese giriyoruz (bunların başında da ben geliyorum) ve bağışıklık sistemimizi çökertiyoruz. Stres hpvden çok daha zararlı. En iyisi bu oral kanser olayını düşünmemek diye düşünüyorum.