Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Durumum budur, lütfen yardım edin

Durum
    Uçan balo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Durumum budur, lütfen yardım edin

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar ve geçmiş olsun diyorum.
    Ben 40 yaşında, evli bir erkeğim.

Üç dört gün kadar önce beni ziyarete gelen bir arkadaşımdan böyle bir hastalığın varlığını duydum. Anlattığı siğil ve ben benzeri şeyler bende de vardı. Bir iki tane testisimde deri çımıntısı gibi siğil, bir tane kasığımda koyu kahverengi ben gibi bir kabartı. Tabii iki gün içim içimi yedi, doğru düzgün uyku uyuyamadım. En son dün üroloğa gittim ve bingo. Ben de hpv'liyim. Kasığımdakine bu bir ben dedi. Ama testisimdekiler hpv siğilmiş.
    Şu an hiç birşey yaptırmadım. Ürolog konuyu çok basite aldı bi ara gel yakalım vs dedi o kadar.
    Aşırı evhamlı olduğumdan akşam eve geldiğimde kendi kendime makatımı kontrol ettim sanırım orada da var, iki tane gördüm.
    Durumu eşime anlattım, ona da bulaştırmış olduğumu söyledim.

Bugün üçüncü günüm ve başım artık ağrıdan patlayacak. Devamlı bu konuyu düşünüyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Üç gündür uyumuyorum. Kafayı yemek üzereyim. Bu siğiller bende ne zamandır var onu da hatırlamıyorum. Belki de 10 senedir var hiç bilmiyorum.

Pazartesi kadın doğumcudan eşime randevu aldık.
    Ben de salı günü cilt doktorundan.

Sizden yardım istediğim konulara gelirsek;

1. Önce siğilleri mi tedavi ettirecez yoksa tahlil, test vs mi yapılacak? Önce yakarsa nasıl anlayacak ne tür virüs olduğunu?

2. Biz küçük bir ilde oturuyoruz, burada bilgili dr yok. Ankara'da bu işleri bilen, işin uzmanı hoca kimi önerirsiniz. Her bölge için ayrı doktora mı gidiliyor?

3. Geçen günlerde çok hafif bir oral temas yaşamıştık. Böyle belli belirsiz. Penisimde siğil yok ama deriden geçer diyorlar. Ağızına geçmiş olmasından çok korkuyorum. Benim yüzümden neler geldi başımıza, bu düşünceler beni bitirdi. Ayağa kalkacak durumum kalmadı.

Forumda çoğu şeyi okudum ama okudukça kafam da karıştı, şu an beynim çatlayacak gibi lütfen bana yardım edin.

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Durumum budur, lütfen yardım edin

Öncelikle sakin olun durumunuzu çok iyi anlıyorum ilk anladığında insanın başından kaynar su dökülüyor buradaki herkes aynı süreçten geçti. Sakın korkmayın bu durumu farketmiş olmanız çok güzel öncelikle. Sizde siğil varsa eşinize de bulaşmış olma ihtimali var ama eşinizde siğil var mı yok mu bir kontrol edin. Siğil yapan hpv türü tehlikesizdir sizde ve eşinizde herhangi bir sorun yaratmaz siğil haricinde. Ama siğil yapan tipin dışında başka bir hpv türü var mı buna kesinlikle baktırmalısınız eşiniz mutlaka smear yaptırmalı. Öncesinde siğillerinden hemen kurtulmanız gerekiyor sonrasında hpv tiplemesi yaptırabilirsiniz hatta siğili yakarken tipleme yapan yerler var Ankara'dada vardır araştırın bence. Kbbye gidip ağız muayenesi yaptırabilirsiniz. Ama korkmayın hayatı kendinize zindan etmeyin hepsi geçiyor. Durumu farketmiş olmanız kurtulmanızın ilk adımıdır

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Almeda2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sakin olun durumunuzu çok iyi anlıyorum ilk anladığında insanın başından kaynar su dökülüyor buradaki herkes aynı süreçten geçti. Sakın korkmayın bu durumu farketmiş olmanız çok güzel öncelikle. Sizde siğil varsa eşinize de bulaşmış olma ihtimali var ama eşinizde siğil var mı yok mu bir kontrol edin. Siğil yapan hpv türü tehlikesizdir sizde ve eşinizde herhangi bir sorun yaratmaz siğil haricinde. Ama siğil yapan tipin dışında başka bir hpv türü var mı buna kesinlikle baktırmalısınız eşiniz mutlaka smear yaptırmalı. Öncesinde siğillerinden hemen kurtulmanız gerekiyor sonrasında hpv tiplemesi yaptırabilirsiniz hatta siğili yakarken tipleme yapan yerler var Ankara'dada vardır araştırın bence. Kbbye gidip ağız muayenesi yaptırabilirsiniz. Ama korkmayın hayatı kendinize zindan etmeyin hepsi geçiyor. Durumu farketmiş olmanız kurtulmanızın ilk adımıdır
    Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Ama elimde değil, sakin kalamıyorum. Yemek yiyemiyorum, uyuyamıyorum. Gözlerim mosmor oldu uykusuzluktan.

Eşim geçen yıl smear yaptırmış ve temiz çıkmıştı. Ama tabii tekrar yaptıracağız.

O da benim için endişeleniyor. İnternetten araştırıp araştırıp ağlıyor, onu öyle görünce ben de mahvoluyorum.

Durum
    again - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Merhaba, öncelikle Almeda2 arkadaşın dediği gibi sakin olmanız gerek. Nette gördüğünüz çoğu resim ve bilgi sizi yanıltacaktır. Elinizde kolunuzda çıkan siğilin cinsel ve ağız bölgesinde oluşan türü. Siğil yapan tiplerinin kanser yapma ihtimali hiç farkında olmasanız bile çok düşük. Tipini öğrenmek için dna pcr testi yaptırabilirsiniz. Yaktırın kötü ihtimal tekrarlarsa yine yaktırırsınız. Zamanla kaybolacaklar, çok kafaya takmayın neredeyse herkeste bir çeşiti var artık.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bence sakin olun yalniz degilsiniz cünkü oncelikle biz de esimle 2018 den beri bununla ugrasiyoruz bende cok sukur 13 aydir çikmiyo ama esimde malesef zaman zaman cikiyor hala bunun sebebi de cok onemsememesi sağlikçi kendisi de bu yuzden onemsemiyo sanirim merak etmeyin guzelce tedavi olun bi bakmişsiniz bitmis gitmis evham yapmayin

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Oncelikle makat dan ilişki yasamadiysaniz makat bölgesinde siğil olmasi cok düşük ihtimal muayene olun bence makat dan .

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle makat dan ilişki yasamadiysaniz makat bölgesinde siğil olmasi cok düşük ihtimal muayene olun bence makat dan .
    Öyle bir şey yaşamadım. Ama iki tane küçük beyaz nokta gördüm makatta. Ne olabilir ki başka?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani siğilden daha kötü bir durum mu olabilir demek istediniz?

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Hayir belki siğil vardir diye dedim bence sakin olun cok telaslisiniz merak etmeyin vucuttan atilabilen bir virus.

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İnanın bu kadar evham yapacak bir şey yok dünya da var olan insanların yüzde 80i enfekte oluyor bu virüs ile ve çoğunda siğil oluşmuyor o yüzden siğil oluşması iyi bir şey aslında en azından hpv için kesin tipleme yapabiliyorsun diğer türlü bir çok kişi farkında değil hpv olduğunun ama bir sorun teşkil etmiyor çünkü insanları yüzde 95 in üstünde vucudundan temizliyor, erkekler için düzenli test bile onerilmiyor hatta şüpheli iliskiye girdim diye devlet hastahanesine başvurursanız bile prosedür kandan hepatit sifiliz hıv, idrardan 10 bakteri çeşidinin tahlili yapılıyor.Kadınlarda rahim ağzı kanserine yol açabiliyor Dünya da 8 kadından 1 i malesef rahim ağzı kanserinden hayatını kaybediyor ama bu oran gittikce azalıyor çünkü artık kadınlar için 20 yaşından sonra smear testi hpv testi ücretsiz ve erken teşhis edildiğinde tedavi ediliyor, erkek genital bolge kanserleri de aynı şekilde, boğaz gırtlak kanserlerinin gelişme sebebi alkol sigaradır hpv de bu hastaların yüzde 30 unda görülmüş yani henüz araştırılıyor çünkü tükrük sıvısının asitliğinden dolayı virüslerin yaşaması için ortam sağlamıyormuş o yüzden oral kanserler ile ilişkisi meçhul, eğer arkadaşınız size haber vermese büyük ihtimalle sigilleri kanatmasanız yayılmayacaktı sizde önemsemeyecektiniz ilerde cinsellikten uzaklaştığınızda yas itibariyle 1-2 sene içinde de halihazırda olan sigiller düşecekti eşiniz de aynı şekilde temizlenecekti.İnanın evham yaptığınız kadar tehlikeli bir durum olsa evlilik öncesi testlere eklenirdi, aşı takvimine eklenirdi sağlık bakanlığına bu konuda güvenebilirsiniz Thalidomideye benzer adlı bir ilac vardı eskiden dunyada sadece abd ve Türkiye sağlık bajanlıkları tarafından kabul edilmemiş hamilelik sancısı azaltan bir ilaç tüm dunyada talep görmüş ama sonradan farketmişler doğan çocuklarda mutasyona neden olmuş bu ilaç dünyada.Thalidomide vakası olmayan 2 ulkeden biriyiz, ote yandan yine hıv için çok pahalı olan nat testi yine sadece turkiye almanya ve abd de kullanılır bu sayede kızılay kan nakliyle hıv bulaş riskini 0 a indiriyor bunları sağlık bakanlığına güvenmeniz için söyluyorum, kafanıza takmamaya calışın ilk hafta bende bocalamıştım siğil de olmamasına rağmen ama sonrasında farkında olduktan sonra basit bir sey olduğunu anlayacaksınız, gecmis olsun