Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Durumum budur, lütfen yardım edin

Durum
    Uçan balo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Durumum budur, lütfen yardım edin

Rahatlatıcı yanıtlar için çok teşekkür ederim.
    Salı günü için, Doç dr. Aydın Köşüş adında bir hocadan randevu aldım. Bu işler ile ilgili kendi merkezi varmış. Umarım iyi bir yerdir.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Uçan balo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahatlatıcı yanıtlar için çok teşekkür ederim.
    Salı günü için, Doç dr. Aydın Köşüş adında bir hocadan randevu aldım. Bu işler ile ilgili kendi merkezi varmış. Umarım iyi bir yerdir.
    Ankarada jinekolog sanırım bende ankarada yasıyorum muayene olduktan sonra banada bilgi verırmısınız

Durum
    Yeni Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankarada jinekolog sanırım bende ankarada yasıyorum muayene olduktan sonra banada bilgi verırmısınız
    Tabii veririm.

Bu konuda o kadar acemiyim ki, ne yaptığımı ben de bilmiyorum şu anda. Kimseye bişey de soramıyorum. İnşallah iyi biyere gidiyorumdur.

Sizin varsa tavsiyeniz alabilirim.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Prof dr polat dursun u tavsiye ederim ama erkek hasta kabul eder mi bilemem.

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhabalar,derin bi nefes alır mısınız..

Aldık mı? Öyleyse diyeceğim şu ki ; siz çok şanslısınız. Çünkü evlisiniz..

Hpv’nin ne zaman hayatımıza dahil olduğunu pek çoğumuz bilmiyoruz. Geçmişte 1 ile 10 arası partneri olan kişiler de bilmiyor misal tahmin etmesi zor. Veya 2 tane partneri olan da bilmiyor olması gerek. Ve bunun için birilerini suçlamakta hiç doğru değil,biz bize iyi geldiğini düşündüğümüz şeyleri yaşadık geçmişimizde.. ama ders çıkarttık,bi şeylerin yapı taşına ulaşmaya çalışıyoruz şimdi. Misal tek eşli olmayı,misal negatif olmayı,bir kişiyi daha yakmamayı veya bir kişiden daha başka bir türü daha kapmamayı istiyoruz.. sevilmek istiyoruz,bize iyi gelen o duygulara geri kavuşmak istiyoruz pek çok şeyin duygusal boşluğuyla başa çıkmaya çalışıyoruz ve kimimiz yalnız,kimimiz bu süreci eşimizle veya sevgilimizle zafere götürmeye çalışıyor,evlat sahibi olmak istiyoruz günün birinde bu illet yüzünden olurda doğurganlığımızı kaybedersek diye düşünmeden edemiyoruz..Siz ne mutlu bir yol arkadaşına sahipsiniz.. allah bozmasın,sıkıca sarılın. Sarılmak bütün kaygıları onarır..

Hpv’i inanın bana yenmek siz ve eşiniz için çok kolay olacak. Ama önce temel kontrollerinizi yaptırmalısınız.. eşiniz için smear negatif olabilir ama siz yine de aklınızda soru işareti kalmasın diye lütfen doktordan Hpv dna tarama testi yaptırtın. Eminim eşiniz 30 yaşından büyüktür devlette yapıyor bunu.
    Ve hpv dna tarama testinin ne sonuç vereceğine bakalım.. eşinizin tipi belirlensin. Ve sonra doktoru gerek özel hastanede gerek devlette gerekli aksiyonları alır.. lezyon varsa da temizlenir hiç merak etmeyin..

Ağız konusuna gelince inanın bizlerde sizin gibiyiz. Benimde oral temaslarım oldu,gittim kbb’ye ama hekim hanım bana sürüntü testi yapma istemedi. Ve bir lezyonda görmediğini söyledi. Sal bunu dedi.. ben de saldım tabii ara ara acaba da diyorum. Fakat onu kurcalamaktansa hpv ile mücadene eder topyekün beni tehdit ettiği neresi varsa rahim ağzı,ağız-boğaz,makat vs hepsinden böyle bir ihtimali silerim diye düşünüyorum. Bu daha güçlü bir seçenek.. sakin olun siğillerinizden de kurtulacaksınız.

Sigara varsa çıkarın hayatınızdan,mümkün oldukça sağlıklı beslenin. Herkes biliyor artık insana neyin iyi gelip gelmediğini. Eğer maddi imkanlarınız el veriyorsa Ahcc kullanın eşinizle beraber. Ya da imutor,kara üzüm çekirdeği ekstresi,curcumin gibi gıda takviyeleri kullanın. Üzülmeyin,stres yapmayın,iyi uyuyun. Çok sevin,sarılın. Hepsi geçicek inanın bana..

Ben İstanbul’dayım. Burada bir doktor takviyesi isterseniz tecrübelerim doğrultusunda yönlendirmede bulunurum. Ama başka bir ilçedeyseniz de burada pek çok yerden arkadaş var mutlaka size bir ses edeceklerdir.

Lütfen iyi olun,derin bi nefes alın.

Durum
    Almeda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Uçan balo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Ama elimde değil, sakin kalamıyorum. Yemek yiyemiyorum, uyuyamıyorum. Gözlerim mosmor oldu uykusuzluktan.

Eşim geçen yıl smear yaptırmış ve temiz çıkmıştı. Ama tabii tekrar yaptıracağız.

O da benim için endişeleniyor. İnternetten araştırıp araştırıp ağlıyor, onu öyle görünce ben de mahvoluyorum.
    Yapmayın bunu kendinize şuan olayın şokundasınız çokta iyi anlıyorum sizi ben ilk öğrendiğimde yakınlarımla helalleşmiştim ama öyle bir durum yok elbette atlatacaksınız zaman verin kendinize bakın hepimiz bu saçma virüsle karşı karşıyayız hepimizin geçirdiği süreçler aynı yalnız değilsiniz biraz zaman geçince keşke o kadar üzülmeseydik diyeceksiniz kontrollerinizi olun siğillerden kurtulun ilk etapta. Şükredin ki daha fazla zaman geçmeden farkettiniz ben kafaya takmadığım anlarda kurtuldum siğillerden bence de püf noktası burası asla takmayın hepsi geçecek güvenin bize

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben hızlıca bir baktım doktorunuza ama jinekolojik onkolog değil sanırım. ben şiddetle jinekolojik onkolog olmasını öneririm. çünkü smear alma, kolposkopi yapma konusunda doktorların uzman olması gerekiyor. hpv öğrenmeden önce gittiğim bir çok doktor doçent dahil aldığı smear' lerin hepsi normal çıkmıştı. sonrasında bir onkolog' a gittiğimde smear sonucum da ascus çıkmıştı yani cin1. ben yaşadığım bu tecrübeden dolayı maalesef onkolog olmayan hiç bir doktora gitmem. doktorun oradaki lezyonları görebilecek deneyimi olması gerekiyor, tüm jinekolog onkolog doktorlar da bu yönde tavsiye veriyor zaten... ayrıca ankara da değilim ama polat dursun var benim de instagramdan takip ettiğim bir dr, bu site de gidenleri duymuştum.önerilebilecek biri bence. istanbul' a gelme durumunuz olursa da karı koca muayene olabileceğiniz siğillerinizi yakabilecek hakan topalismailoğlu var. özellikle siğil yakma konusunda kendisini iyi buluyorum. ayrıca siğilinizi teste göndermeden de yaktırmayın, tipinizi öğrenmek isterseniz tabi..

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı asliasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hızlıca bir baktım doktorunuza ama jinekolojik onkolog değil sanırım. ben şiddetle jinekolojik onkolog olmasını öneririm. çünkü smear alma, kolposkopi yapma konusunda doktorların uzman olması gerekiyor. hpv öğrenmeden önce gittiğim bir çok doktor doçent dahil aldığı smear' lerin hepsi normal çıkmıştı. sonrasında bir onkolog' a gittiğimde smear sonucum da ascus çıkmıştı yani cin1. ben yaşadığım bu tecrübeden dolayı maalesef onkolog olmayan hiç bir doktora gitmem. doktorun oradaki lezyonları görebilecek deneyimi olması gerekiyor, tüm jinekolog onkolog doktorlar da bu yönde tavsiye veriyor zaten... ayrıca ankara da değilim ama polat dursun var benim de instagramdan takip ettiğim bir dr, bu site de gidenleri duymuştum.önerilebilecek biri bence. istanbul' a gelme durumunuz olursa da karı koca muayene olabileceğiniz siğillerinizi yakabilecek hakan topalismailoğlu var. özellikle siğil yakma konusunda kendisini iyi buluyorum. ayrıca siğilinizi teste göndermeden de yaktırmayın, tipinizi öğrenmek isterseniz tabi..
    Aslıya katılıyorum

Durum
    Yeni Üye

Öncelikle ilgilendiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar gece yine uyuyamadım. 10dk uyuyorum, yine lanik halde uyanıyorum sabaha kadar bu şekilde kırk sefer uyandım.

Eşimle kadın doğumcuya gittik smear testi yaptırmak için. Doktor eşimde siğil olmadığını, hpv dna testini ise smear sonucuna göre isteyeceğini söyledi. Ben ısrarla yapalım dedim ama adam çok rahattı, nedir bu panik, herkeste olan birşey zaten bu, modundaydı.
    Küçük bir ilde yaşadığımız için fazla imkanımız yok ama gittiğimiz doktor buranın en iyi doktoru. Gayet de ilgilendi. Az da olsa rahatladım. Ama bu sefer de bende siğil var onda niye yok, acaba yüksek riskli bir tür mü var diye düşünmeye başladım.

Yarın ben de Ankara'ya gidip görüneceğim.
    Çok zor günler geçiriyorum.

Durum
    Kırgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba durum ne oldu acaba? doktorunuz iyimiydi, tavsiye edermisiniz?