Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Düşük riskli tip ve cin 1

Durum
    Define - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Düşük riskli tip ve cin 1

Arkadaşlar merhaba 15 senedir hiç cinsel ilişki yaşamamış bi arkadaşımda düşük riskli tip ve cin 1 çıktı. Menepoza mı girdim diye doktora gidince doktor parça alıyor ve o parçada düşük riskli tip olduğu ve cin 1 olduğu ortaya çıkıyor. Bundan 4 sene öncede parça almışlardı böyle birşey çıkmamıştı. 15 senedir düşük riskli tipi atamamış. 15 senedir cin yapmayan şey şimdi mi yaptı? Anlam veremedik Düşük riskliler cin yapmıyor diye biliyordum ben. Bilgisi olan varmı

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Düşük riskli tip ve cin 1

4 sene önce çıkmaması da çok garip, bence 1-2 doktora daha test yaptırın.Virüs uykuda olduğu zamanda testte çıkıyor.

Durum
    ancient - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

virüs sessizken dedikleri durumdayken de testlerde çıkıyor mu? nerden buldunuz bilgiyi?

Durum
    Kıdemli Üye

2019 HPV Türkiye raporunu pubmed'de yayınlayan Jinekolok Kadın doğum uzmanı Eser Polat'ın kendi sitesindeki yazıdan okudum.Bu rapor Süleyman Engin AKHAN'ın sitesinde de var ordan bulabilirsin raporda yazmıyor uykudayken testlerde çıktığı, Eser Polat'ın kendi sitesinde uzun bir yazı var hpvyle ilgili orda yazıyor soru cevap şeklinde bir yazı

Durum
    Kıdemli Üye

Zaten hpv dna testi çoğaltılmayla yapılıyor, örnek alınır dna izole edilir sonra çoğaltılır yani virus varsa kesin çıkar daha once de yazmıştım hiv hepatit taşiyanlarda ilaç tedavisiyle bir sure sonra kanda virus çıkmıyor boyle olunca hpv dna daki gibi pcr testi yapıyorlar kandaki viral yükü ölçüyorlar.

Durum
    Kıdemli Üye

https://polatdursun.com/turkiyede-hpv-serviks/

pardon Polat Dursun'muş adı,

Durum
    Define - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Ajdarha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten hpv dna testi çoğaltılmayla yapılıyor, örnek alınır dna izole edilir sonra çoğaltılır yani virus varsa kesin çıkar daha once de yazmıştım hiv hepatit taşiyanlarda ilaç tedavisiyle bir sure sonra kanda virus çıkmıyor boyle olunca hpv dna daki gibi pcr testi yapıyorlar kandaki viral yükü ölçüyorlar.
    4 sene önce aşırı regl kanamasından gidiyor parça alıyorlar rahim kalınlaşması çıkıyor sadece. Cin oluşmadığı için çıkmamış olabilir mi? Eğer dediğiniz gibiyse cinsel yolla bulaşmamış olduğunu varsaymamız gerekiyor. Herhangi bir cinsel yakınlaşma dahi yaşamamış çünkü. Ve de düşük riskli tip olduğu için mi 15 sene sonra cin 1 oluştu hiç anlamadım

Durum
    Kıdemli Üye

bilmiyorum hiç anlam veremedim ama dediğim gibi uykudaykende testlerde çıkıyor virüs sonuçta gidip karaciğerde uyuyayım demiyor ki yine genital bölgede duruyor, uyuması demek üremeye çalışmaması demek.Kanser demekte başıboş üreyen hücreler bütünü demek, bağışıklık sistemi her dakika 10bin kez hücreleri tarar olağandışı üreyen hücre varsa temizler bu yüzden kanser hastalıkları yaşça ilerlemiş kişilerde daha çok görülür bağışıklık zayıfladığında olagandışı hücreler temizlenememeye başlar

Durum
    ancient - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

bu yazıda mı geçiyor ben bulamadım da atabilir misin zahmet olmazsa okumak istiyorum da