Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tedavi sürecimi baþlatýyorum!

Durum
    pabloescobar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cool Tedavi sürecimi baþlatýyorum!

Herkese selamlar;

02 Ekim Cumartesi günü tarihinde kasýðýmda duþ alýrken siðil farkettim. Uzun zamandýr kýllarýma dokunmamýþtým ve gözümden kaçmýþ olmalýydý. Daha sonra jilet ile çok ince ilerleyerek týraþ ettim o bölgeyi ve hooop 2 adet karnýbahar türünde siðil mevcut. Jilet ile týraþ yapýlmamasý gerektiðini bilmiyorum o ana kadar. Acemiliðime geldi açýkçasý..

Kiþisel temizlik ve hijyenime çok dikkat ederim. Hergün duþ ve boxer deðiþimi yaparým.

Daha sonra araþtýrmam ile birlikte HPV olabileceðimi düþünüp devlet hastanesinden randevu aldým. Üroloji doktoruna gösterdim. HPV olabilir ama burada yakamayýz yok cihaz dedi.

Özel bir týp merkezine gittim. Üroloji hocasý kan ve idrar istedi. Verdim. Daha sonra istersen onlarý þimdi alalým. Patolojiye gönderelim ve tip lerini öðrenelim dedi. Tamam dedim. 2000TL gibi bir ücret tuttu.

( Muayene-kan ve idrar tahlili- aldýrma iþlemi- patoloji sonuçlarý )

Þimdi sonuçlarý bekliyorum ve 09 Ekim Cumartesi tarihinde tekrar gidip hoca ile çýkan sonuçlar hakkýnda konuþacaðýz.

Ben açýkçasý bu formu okuyunca çok rahatladým. Ekþi sözlük ve burasý kýymetli bilgiler içeriyor. HPV yenilebilen bir virüs. Yenilmez deðil. Bunu anladým.

Erkek olduðum için bu süreç biraz daha rahat geçecek anladýðým kadarýyla. Ama tabi forumdaki tüm kadýnlarýmýza da geçmiþ olsun diyorum. Moralinizi yüksek tutup iyi beslenme+spor ile bu hastalýk geçecektir.

Spor yapýyorum 2 aydýr ve sigarayý býraktým. Alkol yok. Uyku düzeni ve protein aðýrlýklý beslenme programým mevcut.

Þimdi tek ilerleyiþ yolum var. 8 ay sonra buraya HPV Negatif olduðumu yazacaðým.

Hepimize geçmiþ olsun.

Not : Ýlerleyiþ oldukça güncelleme gelecek konuya. Sorularýnýz var ise çekinmeden sorabilirsiniz.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tedavi sürecimi baþlatýyorum!

Merhabalar @pablo escobar, çok geçmiþ olsun. Evet forumda hpv'nin vücuttan atýlabilen ama bu sürecin uzun olabileceðini yazýyoruz hep. Çünkü hpv virüsü artýk vücuttan atýlýyor, yani en azýndan bu kanýtlandý diye biliyorum singapurda yapýlan hpv kongresinde.

Sigarayý býrakman çok iyi olmuþ, beslenmene dikkat et, c vitaminli þeyler ye, yeþil çay iç (hpv geriletme konusunda bilimsel kanýtlý, araþtýrabilirsin), kefir iç (probiyotik).
    Siðil çýktýgýnda da moralini bozma, düzenli olarak onlardan kurtul. Atýyorum her ay veya 25 günde bir sigiller için git mesela. Zamanla zaten sigiller ilk günkü kadar çýkmamaya baþlayacak.

Durum
    Yeni Üye

Çok teþekkürler öneriler için.. sizin emekleriniz büyük bunu net görebiliyorum forumda..

cumartesi günü sonuçlar gelsin edit yapacaðým burayý

Durum
    Admin

Alýntý pabloescobar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok teþekkürler öneriler için.. sizin emekleriniz büyük bunu net görebiliyorum forumda..

cumartesi günü sonuçlar gelsin edit yapacaðým burayý
    Tamamdýr dönüþünü bekliyorum, rica ederim ne demek elimden geldigince yardýmcý olmaya çalýþýyorum

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Protein agirliklidan ziyade, bitkisel agirlikli beslenmek daha iyi bence. Kanser hastalarina onerilen diyet de bu mesela. Cunku ihtiyacimiz olan vitaminler bitkilwrde bulunuyor. Yesil yaprakli bitkiler ispanak gibi oneriliyor. Brokoli, lahana gibi senzeler. Bence herseyi yemek lazim ama ozellikle taze meyve sebze. Sebzeleri de oldurmeden mumkunse buharda pismis ya da cig tuketmek iyidir.

Durum
    Yeni Üye

Selamlar tekrardan,

Sonuçlarým çýktý.

Kan ve idrar sonuçlarým temiz çýktý. HIV 1-RNA negatif. HCV ve HBS ag negatif. HSV TIP II IgG negatif. HSV TIP II Igm negatif.

VDRL ( RPR ) NEGATIF.

Buraya kadar her þey güzel görünüyor.

Beni þaþýrtan sonuç ise HPV testimden kaynaklý.

HPV tespit+tiplendirme (PCR) Negatif olarak görünmekte ve açýklama kýsmý þöyle;

Ýncelenen materyal : smear

Uygulanan yöntem : Ýncelenen örnekten elde edilen DNA materyalinde IVD onaylý çip array HPV kitleri ( Clart PHV3 ) kullanýlarak HPV Genom bölgesine spesifik PCR analizi yapýlmýþtýr. Elde edilen PCR ürünleri, tüp array þeklinde dizayn edilmiþ ve 49 farklý tipi içeren sistemde hibridizasyona alýnmýþtýr. Daha sonra Genomica Clinical Reader kullanýlarak deðerlendirme yapýlmýþtýr.

HPV - DNA : NEGATIF
    HPV - Genotip Analizi : NEGATIF

Arkadaþlar bu nasýl olabilir? Nöroloji doktorumda þaþýrdý ve teste güvenmediðini söyledi. Tekrar siðil çýkarsa baþka lab da test yaptýrmam gerektiðini söyledi.

Sizin yorumlarýnýz nedir?

Durum
    Admin

Selamlar tekrardan,

Sonuçlarým çýktý.

Kan ve idrar sonuçlarým temiz çýktý. HIV 1-RNA negatif. HCV ve HBS ag negatif. HSV TIP II IgG negatif. HSV TIP II Igm negatif.

VDRL ( RPR ) NEGATIF.

Buraya kadar her þey güzel görünüyor.

Beni þaþýrtan sonuç ise HPV testimden kaynaklý.

HPV tespit+tiplendirme (PCR) Negatif olarak görünmekte ve açýklama kýsmý þöyle;

Ýncelenen materyal : smear

Uygulanan yöntem : Ýncelenen örnekten elde edilen DNA materyalinde IVD onaylý çip array HPV kitleri ( Clart PHV3 ) kullanýlarak HPV Genom bölgesine spesifik PCR analizi yapýlmýþtýr. Elde edilen PCR ürünleri, tüp array þeklinde dizayn edilmiþ ve 49 farklý tipi içeren sistemde hibridizasyona alýnmýþtýr. Daha sonra Genomica Clinical Reader kullanýlarak deðerlendirme yapýlmýþtýr.

HPV - DNA : NEGATIF
    HPV - Genotip Analizi : NEGATIF

Arkadaþlar bu nasýl olabilir? Nöroloji doktorumda þaþýrdý ve teste güvenmediðini söyledi. Tekrar siðil çýkarsa baþka lab da test yaptýrmam gerektiðini söyledi.

Sizin yorumlarýnýz nedir?
    Ben de cok ilginç buldum. Eðer tekrar sigil çýkmazsa ve býçak gibi kesilirse bu olay hpv olmadýgýný ve doktorun yanlýþ tespit ettiðini dusunebiliriz belki. Ama tekrar sigil cýkarsa bariz yanlýs sonuc veriyor diyebiliriz.

Durum
    Yeni Üye

Þu an için çýkan bir þey yok. Olursa eðer tekrar gidip aldýrýp baþka bir lab da kontrol ettireceðim. Belkide HPV deðildim. Baþka bir virüsten dolayý çýktý o siðil. Yada HPV idim. Siðili aldýrdýðým sýralarda negatife dönmüþ olabilirim. Bilemiyorum kafam karýþýk.

Durum
    Admin

Þu an için çýkan bir þey yok. Olursa eðer tekrar gidip aldýrýp baþka bir lab da kontrol ettireceðim. Belkide HPV deðildim. Baþka bir virüsten dolayý çýktý o siðil. Yada HPV idim. Siðili aldýrdýðým sýralarda negatife dönmüþ olabilirim. Bilemiyorum kafam karýþýk.
    Hpv 3 günde negatife dönen bir hastalýk deðil maalesef. bence de tekrar cýkmasýný bekle bakalým, benim de kafam karýþtý.

Durum
    Yeni Üye

Konuyu güncel tutacaðým. Teþekkürler.

Bu Konu için Etiketler