Sayfa 4 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 127 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Allokin Alfa aşısı.

Durum
    Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Allokin Alfa aşısı.

Merhaba arkadaşlar. Ukraynada uzun süredir yaşayan evli bir erkeğim. Yaklaşık birkaç senedir bu virüsü taşıyorum.

Önemsememiştim eşimle birlikte, normal siğildir kendiliğinden geçer diye bekledim bu zamana kadar lakin 7-8 tane ufak ufak siğiller çoğalmaya başladı ve şuanda 15-20 tane var. Eşimle gittik doktora 2 hafta önce ve test sonuçlarını düne kadar bekledik.
    Eşimde herşey normal gibi görünüyor şükürler olsun.
    Bende ise; hpv 31 tipi 3,8
    hpv 33 tipi ise 5,0 olarak pozitif çıktı. Dünden bugüne uyuyamadım, okumadığım forum kalmadı, okudukça bunaldım okudukça umudumu kaybettim. 6 saat önceki doktor randevumu beklerken saatler yıllar gibi geçmek bilmedi.

Doktor birdaha muayene etti,
    (tabi bende okuduklarımdan etkilenerek tedavisi yok, kesin hanıma çocuğuma klozetten şundan bundan bulaştıracağım, bunu göze almaktansa öldürürüm kendimi daha iyi modundayım. )
    Tedavi eder vücuttan atarız dedi doktor hanım.
    Doktor hanım neler diyorsunuz internette kendi öz dilimde okudum en riskliler arasında 31-33 tipleri ve tedavisi yok hanıma çocuğa bulaşır bu deyince
    Ukraynada eczanelerdede satılan Rus ilacı «аллокин алфа» yani türkçe harflerle allokin alfa dan bahsetti.
    Hanımda temiz görünmesine rağmen başka bir test daha istedi, onuda ayın 17-20 si gibi sonucunu alacağız.

Daha sonra hanıma günde bir ampül iğne koldan toplam 3 iğne 3 gün
    Bana ise günde bir ampül iğne koldan toplam 6 iğne 6 gün
    Tedavisine başlayacağız.

Moralim biraz düzeldi en azından bir umudum var. Foruma bu konuya yorum yapmak için üye oldum. İlacı sovyet ülkeleri hariç bilen kullanan satan ülkeler yok, o sebeple belkide riskli bir aşı/tedavi şekli. Lakin başkada seçenek görmüyorum .

Ayın 17-20 arasında muhtemelen ilk aşımı olacağım. Doktor siğillere dokunmadı. İkinci aşıyı vurdurduğum yani ikinci gün sileceğini söyledi. İnşallah süreç önce eşim için sonra benim için iyi geçer.

Sizleride durumdan haberdar edeceğim mutlaka.
    Umudunuzu kaybetmeyin Sağlıcakla kalın

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Lütfen mutlaka bilgi bekliyoruz, geçmiş olsun

Durum
    Tecrübeli Üye

Kuşkunuz olmasın kesinlikle bilgilendireceğim. İnşallah tedavi başarılı olur. Bu arada aşının kutusunda 3 tane ampül var. Kutusu 2500 grivna(100dolar) eczaneden eczaneye değişiyor. 2200 grivnaya internette var ama ben eczaneden alacağım daha güvenilir olur. Bu aşıyı hepatit, herpis, hpv tedavilerinde kullanıyorlarmış.
    Eğer olumlu olursa isteyen arkadaşlara yardımcı olacağım söz. İstanbuldan ukraynaya uçakla 1 saat. Uçak bileti 250-300 tlye bulunuyor.
    Gelirsiniz herhangi bir ücret talep etmeden rehberlik ederim. Doktora muayene, eczaneden ilaç temini vurdurması vs.
    Tabi bunun için tedaviyi olumlu sonuçlandırmam lazım. Aksi olursa düşünmek bile istemiyorum hayatımız kararacak ailecek...

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

@berk umarım sonucunuz güzel olur ve burdaki insanlara da umut olursunuz.

Durum
    Sporcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

İyi haberlerini bekliyoruz.virusu vücuttan tamamen temizliyordur umarim

Durum
    Tecrübeli Üye

Kaldı beş aşı
    22.02.2020 aşıyı bugün kolumdan yaptılar. Yakıyor biraz ama katlandık. Aşıdan sonra birkaç saat kolda yanma, baş dönmesi ve mide bulantısı yaşadım. 12 saat oldu herşey şimdilik normal gibi.

İki gün sonra sabah aynı saatlerde yine aşı olacağız. Ve doktorun tavsiyesi olan ikinci aşıdan sonra siğilleri yaktıracağım.

İlaç hakkında bilgi:
    Dün eczaneden iki kutu ilaç aldım özel köpük kutuda verdiler içinde buz bataryasıyla beraber.
    2 dereceyle 8 derece arasında muhafaza etmek gerekiyormuş. 8 dereceyi geçen veya 2 derecenin altına düşen sıcaklıklarda ilaç 15 dakika içerisinde bozuluyormuş.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ayrıca bu aşıyı kullanan kişinin 2 yıl boyunca kimseyi hamile bırakmaması veya hamile olmaması gerekiyormuş doktor hanım özellikle belirtti bunu.

Vücuduttaki hpvyi komple vücuttan atıyor tamamen sağlığınıza kavuşuyorsunuz. ama bu virüsü başkasından tekrardan kapmayacağınız anlamına gelmiyor. 5 yıl boyunca hpvli kişilerden tekrar bulaşmasını önlüyor yani 5 yıl boyunca bağışıklığınız oluyormuş.

Bugün birkaç rus ve ukrayna forumlarında ilacın yorumlarını okuduğum kadarıyla herkese yardımcı olmuş lakin kimisine bazı yan etkileride olmuş. Yan etki haricinde kötü bir yoruma rastlamadım. El ve ayakta sürekli deri kendini yeniliyormuş çıkartıyormuş bir bayanda.

Genelde okuduklarım aşıdan 3 ay sonra tekrar testlerde hpv negatif çıkmışlar.

Bir başkasının yorumunda da aşıdan sonra siğilleri yaktırmadığı kendiliğinden düştüğünden/kaybolduğundan bahsetmiş. ( Yinede yaktıracağım pazartesi günü ikinci aşımda)

Durumum hakkında veya aklıma başka birşey geldikçe konuya mutlaka yazıp sizleride bilgilendireceğim. Sağlıcakla kalın

Durum
    Tecrübeli Üye

Kaldı dört aşı
    24.02.2020
    Yaklaşık 11 saat önce ikinci aşımı oldum. İlk seferki gibi kolda birkaç saatlik ağrı, mide bulantısı, baş dönmesi olmadı. Sadece yediğim her yemekten ve içtiğim sudan rahatsız edecek düzeyde metal tadı alıyorum.

Yaklaşık 1 saat önce doktorun yanından çıktım. Dediği gibi ikinci aşıdan sonra siğilleri yaktırdım. Gözüne batan ufak siğiller vs olursa bugün görmediğimiz, bir ay sonra gel onlarıda ücretsiz temizleyelim dedi doktor hanım. Metal tadının doğal olduğunu yarına kadar geçeceğini söyledi.
    Şimdilik herşey yolunda

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Şifa olsun, süreci bizimle paylaşman cok mutluluk verici.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şifa olsun, süreci bizimle paylaşman cok mutluluk verici.
    Burdaki doktorlar kesin çözüm olarak bakıyorlar. Umarım herşey yolunda gider.

Bu arada admin,moderatör arkadaşlar eğer konuyu takip ediyorlarsa konuyu hpv tedavi yöntemlerine taşımalarını rica ederim. Allokin alfa hpvye karşı koruma sağlıyor ama sırf koruma için yapılacak bir aşı değil. Tedavi için kullanıyorlar burada

Bu Konu için Etiketler