Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Durum Güncellemesi ve Bir Soru

Durum
    Effyzabeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Red face Durum Güncellemesi ve Bir Soru

Merhaba sevgili Arya ve diğer sevgili üyeler.Ben geldimmm nerdeyse bir-bir buçuk aydır burda yoktum ama forumu takip ediyordum tabiki.Benim durumumu bilenler bilir çok yıkılmıştım ilk öğrendiğimde ama şuanda çok iyiyim.Benim siğillerim vajina içindeydiler ve devlette yaktırdım 25 aralıkta.O günden beri bir tane siğilim çıkmadı.Smear testimde ascus çıktı doktor 6 ay sonra tekrar test istedi fakat ben mart’ta gideceğim çünkü kafama takılıyor.Tipini hala öğrenmedim öğrenmek ne kazandırır diye düşünüyorum.Fakat aklıma takılan bir şey daha var beyazımsı ama mantar akıntısı gibi olmayan bir akıntım var ve ara sıra kaşıntı oluyor.Mantar için fitil ilaç ve krem kullanmıştım.Acaba göremediğim küçük siğiller mi var diye kafama takıyorum.Yoksa basit bir enfeksiyon mu?Başına gelen varsa paylaşabilir mi? Akıntı fazla değil fakat arada sırada geliyor.Normal midir öğrenmek istiyorum.1 hafta sonra siğil kontrolüm var gelişmeleri bu konu altından paylaşacağım.Sigaraya devam ediyorum maalesef ve ahccye öğrenci olduğum için başlayamadım...Alkol de devam...Siğil ama yok görünürde inşallah da çıkmaz öyle umut ediyorum.Akıntı konusunda fikri olan paylaşırsa çok sevinirim.Teşekkür ederim şimdiden

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Durum Güncellemesi ve Bir Soru

Selam @effy hoşgeldin tekrar umarım iyisin

Olsun önemli değil ahcc'siz de negatif olacaksın sadece bu süreçte daha fazla sabır ve kendi imkanlarınla bağışıklığını yükseltmen gerekecektir.
    Ben sendeki akıntının ciddi bir sebebi olduğunu düşünmüyorum basit bir enfeksiyon olabilir ki bu en yaygın sebep.
    Benim de daha önce vajina içindeki siğillerime koterizasyon yapıldı ve bir daha iç kısım hiç tekrarlamamıştı
    Sigarayı azaltabiliyorsan ve bir süre alkolü kesersen bağışıklığın için çok iyi olur diye düşünüyorum önerdiğim besinleri bol bol ye ve iç iyi gelir

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Gelen akıntıdan pcr yaptırırsan ne oldugu cıkar aklımdakı sorulardan kurtulmuş olursun

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Gelen akıntıdan hpv testi mi yapılıyor anlamadım

Durum
    Özel Üye

Evet akıntıdan hpv testı yapılıyor bence yaptırırken aynı anda dıger testleride yaptırın cınsel yolla bulaşan hastalıklar böyle bir hastalık varsa mutlaka cıkar

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Diğer hastalıkları ben yaptırdım çok şükür negatif akıntıdan hpv testi yapıldığını ilk kez duydum

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet akıntıdan hpv testı yapılıyor bence yaptırırken aynı anda dıger testleride yaptırın cınsel yolla bulaşan hastalıklar böyle bir hastalık varsa mutlaka cıkar
    Mert emin misin akıntıdan yapıldığından?

Durum
    Özel Üye

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert emin misin akıntıdan yapıldığından?
    Evet yapıyorlar ama yüzde elli cıkmama ihtimalı var bayanlarsa vajinadan sürüntu almaları daha kesın sonuc verır