Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: makat bölgesinde kaşinti

Durum
    Misscat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

makat bölgesinde kaşinti

selamlar. 5 aydir ahcc kullaniyorum. kullanmadan once genital bolgede kasinti coktu. ahcc kullanmaya baslayinca o kasinti gecti. sigilimde cikmaz oldu. ama makat bolgesinde bi kasinti var. orda sigili cikanlar oncesinde kașintiniz var miydi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: makat bölgesinde kaşinti

Misscat selam, sadece siğil değil hemoroid, ufak bi çatlak durumu gibi şeyler de makatta kaşıntı yapabiliyor. O sebeple hemen endişeye kapılma demeye geldim. Çok canını sıkarsa bu konuda bilgili doktorlar ufak bir el muayanesi yapıyor, görünürsün. Sevindim siğillerinin çıkmamasına, insanı olumlu yönde motive ediyor.

Durum
    Kıdemli Üye

tesekkurler arya. merak ettigim bir konu daha var. ben time health marka ahccyi 9 kutu aldim.yani 6 ay 20 gunluk bir ahcc. hpv turum sigil yapan dusuk bir tur. ben 8 aya tamamlamak icin 2 kutu daha alsam mi yoksa 6 ay 20 gun yeterli olur mu karar veremiyorum. normalde 6 aylik icmenin dusuk hpv turunu gecirecegini soyluyolar ama diyorum ya yapim onlar gibi degilse o iki kutuyu icmedim diye tum caba bosa giderse 😑

Durum
    Kıdemli Üye

simdi baktim 10 kutu ismarlamisim. yanlis yazmisim pardon. 10 kutu 6 ay 20 gun oluyor

Durum
    Admin

Bence 6 aya geçirebilir canım gayet bazı tipler kesinlikle inatçı oluyor, bazı yüksek tipler için de 6-7 ay net gerekiyor ama seninki düşük riskli.
    Bence şöyle yap: şimdilik herhangi bir kutu fazla alma çünkü baktın 2.aydan beri kullanıp siğil cıkarmamaya baslarsan ve 6 ay böyle giderse durum güzel.
    Ama 3.-3.bucukuncu ay bir tane de olsa siğil çıkarırsan o zaman belki 1 veya 2 ay uzatabilirsin diye düşünüyorum.
    Ama şu da var: Forumda 4.ayında siğil çıkarıp 6.ayda test yaptırıp negatif olan var. 4. ayda cıkardığı tek siğil son siğiliymiş aslında

Yani şimdiden alma, 6. aya dogru bakarsın için rahat edecekse alırsın o 2 kutuyu.

Durum
    Admin

Alıntı Misscat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    simdi baktim 10 kutu ismarlamisim. yanlis yazmisim pardon. 10 kutu 6 ay 20 gun oluyor
    6buçuk ay iyidir canım, bence endişe etmeni gerektirecek bir şey yok. Benim içim rahat etmedi ben 2 kutu daha kullandım birde 10 gün ara vermiştim sonlarda, önceden ahcc bu kadar kolay ulaşılabilir değildi. Gerçekten ben ve benim hpv olduğum zamanlarda birlikte ahcc kullandığımız ya da bana da yardım eder misin diyen kişilere yardımcı olmak ve yönlendirmek, yönlendirdiğim kişilerin getirmesi, ülkeye sokması baya baya zordu. Biz böyle zor dönemlerden geçtik cidden 1 yıl falan da getirtemediler insanlara ahcc yokmuş şu an arkadaşlar derken hem üzülüyordum hem de yardımcı olamadığım için kendimi kötü hissedip onlara kızıyordum yok demiştik diye... (çocuk kafası işte, o zamanlar yaşım 23tü, şimdi 26 bitiyor) Şimdi çok iyi oldu herkes için ulaşabilir.

Durum
    Kıdemli Üye

tesekkurler en iyisi beklemek. 5. ayim bitti ahccyle. bende buraya gelip negatif oldum demenin hayalini kuruyorum. 😌

Durum
    Admin

tesekkurler en iyisi beklemek. 5. ayim bitti ahccyle. bende buraya gelip negatif oldum demenin hayalini kuruyorum. 😌
    O kadar güzel bir rahatlama ki o anlatamam sana, ben buraya negatif yazımı bile negatif olduktan 1-2 gün sonra yazmıştım sanırım. Ne yazacağımı, nasıl başlayacağımı bilmiyordum. Acayip bir duygu, görünce de mutluluktan ağlamıştım zaten her şey bitti mi yani? diye...

Durum
    Kıdemli Üye

ahccnin bir mesajla siparis edilip hemen gelmesi gercekten buyuk bir kolaylik ve iyilik olmus. bazen bazilari cikip bunu para icin yapiyolar diyo ya da doktorlarda da ahccye para tuzagi diyen var(benim doktorum para tuzagi dedi. sanki kendisi para tuzagi degilmis gibi. ahcc icmek doktordan daha ucuz oysaki) bana kolaylik oluyosa ve iyi geliyosa ben neden bu ucreti cok goreyim.turkiye sartlarida belli.gitgide yurtdisindan bir seyler almak zorlasiyo. suanlik tek umudumuz bu. moralim yuksekse bu ahccye guvendigimden dolayi. ahccyle negatif olursam tabi onlem alip korunurum ama hpv eskisi gibi gozumu korkutmaz.

Durum
    Admin

ahccnin bir mesajla siparis edilip hemen gelmesi gercekten buyuk bir kolaylik ve iyilik olmus. bazen bazilari cikip bunu para icin yapiyolar diyo ya da doktorlarda da ahccye para tuzagi diyen var(benim doktorum para tuzagi dedi. sanki kendisi para tuzagi degilmis gibi. ahcc icmek doktordan daha ucuz oysaki) bana kolaylik oluyosa ve iyi geliyosa ben neden bu ucreti cok goreyim.turkiye sartlarida belli.gitgide yurtdisindan bir seyler almak zorlasiyo. suanlik tek umudumuz bu. moralim yuksekse bu ahccye guvendigimden dolayi. ahccyle negatif olursam tabi onlem alip korunurum ama hpv eskisi gibi gozumu korkutmaz.
    Eskiden de telefon numarası vermiştim yine aynı şekilde yönlendirdim çünkü forumdaki kişilerin mesaj atıp istemesi veya bir sorusu oldugunda mesajla sorabilmesi daha güzel hissettiriyor insanlara. Ben de öyle yapıyordum çünkü, aklımda bir şey varsa mesaj atıyordum hemen cevap alıyordum falan bu daha güvende, yanında birileri varmışsın tek değilmişsin gibi hissettiriyor
    kısaca ben kendime naptıysam sizi de bu yoldan götürdüm, aranızda memnun kalanlarınız fayda sağlayanlarınız olduysa duanızı aldıysam ne mutlu bana. Hayatta her zaman iz bırakmanın peşinde biri oldum. Belki bir gün gidersem hiç tanımadığım onca insan ''bi arya vardı'' diyecek, bana bu yetiyor sizlerin sağlığına kavuşmanızda ufak bir etkenim sadece.

Bunu satan şirket tabii ki kazanç elde edecek, sokaktan yumurta aldığınız yer de bunu para için yapıyor. Ben bu konuda doğrucu davutum, o zamanlardan beri insanlar emek verip getiriyorsa, gümrük parasından tutun daha bilmediğim şeyler de vardır bunları ve vergileri ödüyorlarsa kazanç sağlamaları normaldir. Bu sadece sana ya da ayşe'ye, fatma'ya pahalı değil, bana da pahalıydı, başka birine de öyle. Kısaca hepimiz için durum aynı oldu. Yurtdışında bile pahalı sanırım @sadeceben yazmıştı kinoko 2 kere zam yapmış yurtdışında ahcc'ye, yabancılar bile dolar/euro kazandıgı halde pahalı buluyorlarsa biz ne yapalım diyorum içimden. Demek ki sadece bize değilmiş. Ama hala bu konuda görüşüm net: Biri hpv'den kurtulacaksın ve 10.000 tl ver dese gerçekten verirdim, öyle bir illet bu. Neyse ki 10.000 tl harcamıyoruz, gerçi doktor muayane parası siğilleri tedavi parası + ahcc parası 2 yıl sürekli uğraşan biri için bu civarları bulabilir özel hastanede yapıyorsa. Ben o zamanlar hpv'ye harcadığım parayla 3 şehir italya turu yapardım çok açık söylüyorum Para tuzağı olduğunu düşünenlerin kullanmaması daha iyi olabilir çünkü her an bir şüphe duyacak halbuki kandırmaca değil bu, placebo verilmiyor ki size, belki %100 kanıtlanmadı ama insanlardaki hpv'nin üzerindeki etkisi ortaya kondu hem yapılan araştırmalarla hem de bu forumda kendi kendimizi resmen denek olarak kullanıp bunu hep birlikte görmemizle