Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eşlerden biri negatif olursa diğerine tekrar geçermi

Durum
    Melek567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Eşlerden biri negatif olursa diğerine tekrar geçermi

Merhaba arkadslar hpv 59 da eslerden birisi negatif olursa vücut bagısıklık kazanır mı diğerine tekrar geçme olasılığı nedir? Birde bn acıkcası bnden mi gecti yoksa esımden mi gectı bilmiyoruz ama siğil yok esımde ve bende eğer bnden gectıyse eşime geçip geçmediğini nasıl anlayabılırım? Eşimde tasıyıcı mıdır?

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Eşlerden biri negatif olursa diğerine tekrar geçermi

Bu sorunun cevabini ben test yaptirinca verecegiz cunku korunmadan iliskime devam ettim ve 8 aydir sigilsizim negatifsem anlayacagiz ki vücudumuz o viruse bagisiklik kazanip tekrar enfekte olmuyor. Ama boyle dusunmeyen cok kisi var bu konuda

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Melek567 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadslar hpv 59 da eslerden birisi negatif olursa vücut bagısıklık kazanır mı diğerine tekrar geçme olasılığı nedir? Birde bn acıkcası bnden mi gecti yoksa esımden mi gectı bilmiyoruz ama siğil yok esımde ve bende eğer bnden gectıyse eşime geçip geçmediğini nasıl anlayabılırım? Eşimde tasıyıcı mıdır?
    Bu tip soruların cevabını hpv'yi kimden kaptım? gibi sorularda olduğu kadar vermek zor.
    Ama eşim diyorsun, eşin olması dolayısıyla yüksek ihtimal onda da hpv vardır taşıyıcı olabilir siğil olmasa bile.
    Çünkü eş, mütemadiyen ve tek birlikte olduğun kişi.
    Bu sebeple nasıl oldu? o taşıyıcı mıdır? bitince ona bulaşır mı vb soruları düşünmek yerine (emin ol bizde çok düşündük) eşine test yaptırıp anlayabilirsiniz.

Eğer daha garanti bir yol istersen; eşin de seninle ahcc kullansın. Burada eşi ile birlikte tedavi gören 2-3 üyemizi tanıyorum. En garantisi şimdilik budur, eğer ahcc kullanmaya durumunuz yetmezse çok korunaklı olarak nadiren ilişki ya da bir süre cinsel ilişkiye ara vermek, siğil çıkarsa düzenli kriyoterapi ya da koterizasyon, üst düzeyde dengeli beslenme, yapabiliyorsan sigarayı bırakmak ve çok nadir alkol almak şeklinde yapabilirsin.

Beslenme düzenine ekleyeceğin besinler (mutlaka): Brokoli, Kivi, Yeşil Çay, Yeşil çarliston biber (c vitamini çok yüksek), Kefir, Şekerden biraz uzak durmak, Protein (abartmadan)

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sorunun cevabini ben test yaptirinca verecegiz cunku korunmadan iliskime devam ettim ve 8 aydir sigilsizim negatifsem anlayacagiz ki vücudumuz o viruse bagisiklik kazanip tekrar enfekte olmuyor. Ama boyle dusunmeyen cok kisi var bu konuda

Ne zaman test olacaksın merve ?

Durum
    Admin

Alıntı Melek567 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zaman test olacaksın merve ?
    Merve üşeniyo şu an Merveyi saldım ben 8 aydır siğil çıkarmıyo hahaha.
    Şu test yaptırma ve negatif bekleme aşaması aslında üyelerin en çekindiği, en ''ya negatif olamazsam?'' diye düşündükleri an ama uzun süre siğilsizsen gönül rahatlığı ile alırsın negatifi

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ay kızlar ben de mart başı gibi test yaptırmayı düşünüyorum. Temmuzdan beri siğilim yok. Son bir kutu ahcc var onu da içip daha almıcam belki bir kaç ay imutor kullanırım. Heyecanlıyım bakalım umarım negatif olmuşumdur. Ama bir yandan da korkuyorum ya olmadıysam diye. Negatifi göremezsem baya bir depresyona girerim

Durum
    Admin

Alıntı Navicula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ay kızlar ben de mart başı gibi test yaptırmayı düşünüyorum. Temmuzdan beri siğilim yok. Son bir kutu ahcc var onu da içip daha almıcam belki bir kaç ay imutor kullanırım. Heyecanlıyım bakalım umarım negatif olmuşumdur. Ama bir yandan da korkuyorum ya olmadıysam diye. Negatifi göremezsem baya bir depresyona girerim
    Navicula ve Merve,
    Çaktırmadan erteleyin anam erteleyin... Ben bile şu an sizi merak ediyorum çünkü merve'de 8 aydır sende de nerden baksan 5 aydır siğil yok. Olacaksınız canım olacaksınız o 1 kutu ahcc'yi kullandıktan sonra marta kadar imutor iç canım kış ayları mevsim çok kötü doğru düzgün kış yaşamıyoruz hasta olup bağışıklığın düşmesin sonra dooğruuu hpv genotipleme yolları

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Navicula ve Merve,
    Çaktırmadan erteleyin anam erteleyin... Ben bile şu an sizi merak ediyorum çünkü merve'de 8 aydır sende de nerden baksan 5 aydır siğil yok. Olacaksınız canım olacaksınız o 1 kutu ahcc'yi kullandıktan sonra marta kadar imutor iç canım kış ayları mevsim çok kötü doğru düzgün kış yaşamıyoruz hasta olup bağışıklığın düşmesin sonra dooğruuu hpv genotipleme yolları
    Valla aryacım ben de Merve ve şans'tan bekliyorum aslında negatif sonuçlarını onlardan cesaret alıp yaptıracağım ama insan korkuyor. Bir yandan da diyroum nasılsa siğil yok zaten düşük tipli hani negatif olmasa bile artık napayım bi süre daha ahcc kullanırım diyorum. Ama işte o sonuçla karşılaşmaya da korkuyorum. Tek siğilimi 11 temmuzda aldırmıştım 6 aydır siğil çıkarmadım. Marta kadar bekleyeceğim ama o zaman da çıkmazsa testi yaptırırım.

Durum
    Yeni Üye

Valla arkadaşlar bnde pimpiriklikten dolayı bugün doktora gittim küçükcük sivilce bası gbı ama yağ bezesıne bnzeyen bısı vardı gittim profesöre baktı ettı bnde tutamadm kendımı basladm ağlamaya korkma bırsey yok dedı sivilceymiş ağda seklinden dolayı olmus dedı bi rahatladım ki en azından sığılım yok sonra bana dedıki bnce tekrar baktır smear dedı belki yoktur bazen yanlış çıkabılıyor dedı. Bla bla bla işte bugün böyle birsey yaşadım işte valla zor çok pahalı para gerektiren bişi

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Navicula ve Merve,

Arya sen evlimisin? Hpv li oldugunu ne zaman nasıl anladın ve ne kadr süre de negatif oldun ?