Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eşlerden biri negatif olursa diğerine tekrar geçermi

Durum
    feyza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Eşlerden biri negatif olursa diğerine tekrar geçermi

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim öncelikle. Onun hpv taşıdığını bende çıkınca öğrendik malesef ve eski ilişkilerini sorguladığımda en son ilişkisinin 4-5 yıl öncesinde olduğunu açıkca söyledi...Bunu yeni öğrendiğimiz için de erkek arkadaşımın buna yönelik öncesinde bir tedavisi olmadı doğal olarak.Bende 16 dışında diğer tiplerden de olduğu belirlendi bu yüzden mi hala taşıyor olabilir veya hpv dışında ne gibi bir durum olabilir bunu 4-5 yıldır taşımasını gerektiren? Normalde bağışıklığı da güçlü kolay kolay hasta olmayan bir insandır.
    Bu negatiflik konusunda ise erkeklerde bunun net bir testi olmadığı için ben negatife dönsem bile onun negatifliğini öğrenemediğimiz için tekrar ilişkiyle almaktan korkuyorum açıkcası.Bu kısmı deneme yanılma yoluyla mı nasıl çözeceğiz o konuda bir bilgim yok.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı feyza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim öncelikle. Onun hpv taşıdığını bende çıkınca öğrendik malesef ve eski ilişkilerini sorguladığımda en son ilişkisinin 4-5 yıl öncesinde olduğunu açıkca söyledi...Bunu yeni öğrendiğimiz için de erkek arkadaşımın buna yönelik öncesinde bir tedavisi olmadı doğal olarak.Bende 16 dışında diğer tiplerden de olduğu belirlendi bu yüzden mi hala taşıyor olabilir veya hpv dışında ne gibi bir durum olabilir bunu 4-5 yıldır taşımasını gerektiren? Normalde bağışıklığı da güçlü kolay kolay hasta olmayan bir insandır.
    Bu negatiflik konusunda ise erkeklerde bunun net bir testi olmadığı için ben negatife dönsem bile onun negatifliğini öğrenemediğimiz için tekrar ilişkiyle almaktan korkuyorum açıkcası.Bu kısmı deneme yanılma yoluyla mı nasıl çözeceğiz o konuda bir bilgim yok.
    Onda da tek tip olmayabilir. Eğer onda da tek tip yok ise 2 veya daha fazla tip var ise vücuttan atılması zorlaşır elbette. Örneğin biz ahcc kullanmayı önerirken tek 1 tipten kurtulmak için 6-8 ay arası kullanmayı öneriyoruz. 2-3 tip var ise 1 seneye uzatılması gerekebilir pek tabi. Yani demem o ki; tek tip için gereken süre farklı, 2-3 tip için farklı. Bazen üyeler test yaptıgında 1 tipin atıldığını veya 2 tipin atıldığını ama diğerinin hala kaldığını görüyorlar. Tip 16 hiçbir şey yapılmazsa dirençli bir tiptir. Ama ben yine de 5 yılı uzun bir süre buluyorum, 4-5 yıldır birlikte olup kimseyle birlikte olmaması bilemiyorum... Belki söylemek istemediği bir ilişkisi vardır veya illa ilişki diye de düşünmeyin tek gecelik bir şeydir ve söylememe ihtimali de vardır unutmayın. Bence artık bunun bir önemi yok, birlikte hareket edecekseniz buna yönelik aksiyonlar almalısınız.

Durum
    Yeni Üye

Anladım muhtemelen birden fazla tip taşıyor..Peki Arya virüsü yakın zamanda almış olmasının veya 4-5 yıl öncesinde almış olmasının bir önemi yok mu? Virüs yükü yakın zamanlı bir ilişkiden hpv almasıyla daha yüksektir diyebilir miyiz ya da virüs yükü birçok hpv li partnerden dolayı mı yüksektir? Zamanlamayla bir ilgisi varsa tedaviyi buna göre planlamak istiyorum açıkcası yani çok öncesinde alınan bir virüsse bu hiçbirşey yapılmadığı için ikimiz için de tedaviye en yüksek noktadan daha çok takviyeyle başlarım ama tam tersiyse yakın zamanda alınmış bir virüsse normal şekilde almamız gereken takviyelerle başlarım gibi düşünüyorum..Uzun zaman önceki virüs aktifliği beni fazlasıyla panik ediyor,yanlış düşünüyor da olabilirim bu konuda bir bilgiye ulaşamadım hiç bir yerden...Çok soru sorduğum için kusura bakmayın lütfen

Durum
    Admin

Anladım muhtemelen birden fazla tip taşıyor..Peki Arya virüsü yakın zamanda almış olmasının veya 4-5 yıl öncesinde almış olmasının bir önemi yok mu? Virüs yükü yakın zamanlı bir ilişkiden hpv almasıyla daha yüksektir diyebilir miyiz ya da virüs yükü birçok hpv li partnerden dolayı mı yüksektir? Zamanlamayla bir ilgisi varsa tedaviyi buna göre planlamak istiyorum açıkcası yani çok öncesinde alınan bir virüsse bu hiçbirşey yapılmadığı için ikimiz için de tedaviye en yüksek noktadan daha çok takviyeyle başlarım ama tam tersiyse yakın zamanda alınmış bir virüsse normal şekilde almamız gereken takviyelerle başlarım gibi düşünüyorum..Uzun zaman önceki virüs aktifliği beni fazlasıyla panik ediyor,yanlış düşünüyor da olabilirim bu konuda bir bilgiye ulaşamadım hiç bir yerden...Çok soru sorduğum için kusura bakmayın lütfen
    Sana bulaşmış ise bir önemi yok tabii ki. 4-5 yıl öncesinden bulaştırdığı daha az yüklü de, şimdi bulaştırdığı daha fazla yüklü gibi gibi çıkarımların bize bir faydası yok. Bu sebeple sana bulaştığı için bu yükü bilemeyiz zaten. Bence uzun süreçte alındıysa yüksek noktadan (galiba ahcc kullanmaktan bahsediyorsun çünkü hpv'nin tıbbi bir çözümü yok ve bilinen şimdilik bulabildiğimiz en iyi çözüm ahcc) ama yakın zamanda alındıysa normal bi noktadan (burda da galiba imutor tarzı takviyeden bahsediyorsun) düşüncesi yanlış bence. Hiçbir farkı yok çünkü. Yıpratıcı olacaktır o süreci beklemek, çünkü normal bir şekilde almamız gereken takviyeler dediğin ve yüksek bir noktadan tedavi gibi ayrımlar yok aslında. Bu ayrımı kafanda yapıyorsun ama hpv konusunda tam teşkilat savaşmak en iyisi. şimdi biraz savaşayım şu takviyelerle, gerekirse daha fazla şeyaparım gibi bir ayrım yapmamanı öneririm ama karar senin sonuç olarak. zaten ahcc kullanıyorsan imutor-arwell gibi eczaneden alınan bagısıklık güclendiricilere gerek yok, propolis öneriyorlar üyeler memnun onu kullanabilirsin, besin olarak önerdiğimiz şekilde beslenip, alkol-sigara-jilet ve cinsellik olmazsa gerektiği gibi savaşmış olacaksın ne az ne fazla. Hatta tüm bunları yapıp cinselliğe devam edersen, sigara varsa sigaraya devam edersen tedaviye büyük bir darbe vurmuş olursun yani bazı noktalarda çok önemli. Yine de karar sizin. Sandığın kadar hızlı atılan bir süreç değil bu ve normal bir şekilde savaşayım virüsle derken bir bakmışsın 1 yıldır hala savaşıyorsun ve hala negatif olamamışsın. Asıl yıpratıcılığın tam bu nokta olduğunu sonradan görmeni istemem.

Durum
    Yeni Üye

Forumda virüs yüküyle alakalı başlıkları incelediğim için böyle birşey olabileceğini düşündüm (4-5 yıldır virüsü taşıyor demek ki virüs yükü çok ve bana da bulaştığı için bende de virüs yükü fazla gibi). Tedavi süresini kendimce tahmin etmeye çalışıyorum belki de..Hpv 16 zaten dirençli ama virüs yükü fazlaysa daha dirençli bir şeyle savaştığının farkında ol ve ona göre hemen pes etme gibi..
    İkimiz de sigara kullanmıyoruz,ara sıra alkol alıyoruz,cinsellik yok.Ahcc'ye tek başıma başlamanın anlamsız olacağını düşündüm çift olarak da çok maliyetli olduğu için başlayamıyorum malesef.İleri bir döneme erteledim.
    Glutatyon tedavisi+propolis+imutor+vitamin takviyeleri ve aşı olarak başlamayı düşünüyorum.Jilet konusuna siğil olmadığı için dikkat etmiyorum açıkcası.
    Bir de ben şehir hastanesinde aldım sonuçları tiplendirme testi çok detaylı değildi hpv 16 ve diğer suçlar olarak çıktı biyopsi sonucunda ise LSIL olduğunu bu eğer temiz çıksaydı 5 yıl boyunca smear istemeyceklerini söylediler,bunlara bakarak özel hastanede tekrar detaylı test vermeli miyim?

Durum
    Admin

Forumda virüs yüküyle alakalı başlıkları incelediğim için böyle birşey olabileceğini düşündüm (4-5 yıldır virüsü taşıyor demek ki virüs yükü çok ve bana da bulaştığı için bende de virüs yükü fazla gibi). Tedavi süresini kendimce tahmin etmeye çalışıyorum belki de..Hpv 16 zaten dirençli ama virüs yükü fazlaysa daha dirençli bir şeyle savaştığının farkında ol ve ona göre hemen pes etme gibi..
    İkimiz de sigara kullanmıyoruz,ara sıra alkol alıyoruz,cinsellik yok.Ahcc'ye tek başıma başlamanın anlamsız olacağını düşündüm çift olarak da çok maliyetli olduğu için başlayamıyorum malesef.İleri bir döneme erteledim.
    Glutatyon tedavisi+propolis+imutor+vitamin takviyeleri ve aşı olarak başlamayı düşünüyorum.Jilet konusuna siğil olmadığı için dikkat etmiyorum açıkcası.
    Bir de ben şehir hastanesinde aldım sonuçları tiplendirme testi çok detaylı değildi hpv 16 ve diğer suçlar olarak çıktı biyopsi sonucunda ise LSIL olduğunu bu eğer temiz çıksaydı 5 yıl boyunca smear istemeyceklerini söylediler,bunlara bakarak özel hastanede tekrar detaylı test vermeli miyim?
    Ya onlar 5 yıl boyunca smear istemeyebilirler ama bu oldukça saçma çünkü her kadın her yıl smear testi vermelidir, literatürde bu olay böyledir. 5 yıl çok uzun bir süreç. Ben olsam hangi tipleri tek tek taşıdığımı ve kaç tipim olduğunu bilmek isterdim, hastanedeki testlerde bu apaçık belirlenmiyor tüm tipler.. Evet eğer birlikteliğiniz devam edecek ise, siz ahcc kullanıp o kullanmaz ise anlamsız olur çünkü biriniz negatif olsa bile öbürünüz olmadığında ve birliktelik ileride de devam ettiğiniz sizin tekrar hpv olma riskiniz aşırı yüksek, ondan dolayı boşa kullanmış olursunuz. ikinizin de çift olarak başlaması önemli, umarım imkan olur yapabilirsiniz.

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Feyza hanim bende ayni durumdan muzdaribim esime asi yaptircam ben bir doz oldum. Achh kullaniyoruz daha yeni basladik, sigara yok zaten bende , hakkimizda hayirlisi

Durum
    Admin

Alıntı Senem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Feyza hanim bende ayni durumdan muzdaribim esime asi yaptircam ben bir doz oldum. Achh kullaniyoruz daha yeni basladik, sigara yok zaten bende , hakkimizda hayirlisi
    Senem hanım, ürün isimlerini diğer başlıklarda da hep yanlış yazmışsınız ben size doğrusunu öğreteyim bundan sonra doğru yazın olur mu
    ACHH değil AHCC
    TIME HEALTY değil TIME HEALTH

Çünkü her başlıkta yazınızı, düzeltmekten biraz yoruldum da. Yazdığınız metni göndermeden önce de yazınızı kontrol ederseniz sevinirim bir sürü yazım hatanız var düzeltiyorum da ben...

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senem hanım, ürün isimlerini diğer başlıklarda da hep yanlış yazmışsınız ben size doğrusunu öğreteyim bundan sonra doğru yazın olur mu
    ACHH değil AHCC
    TIME HEALTY değil TIME HEALTH

Çünkü her başlıkta yazınızı, düzeltmekten biraz yoruldum da. Yazdığınız metni göndermeden önce de yazınızı kontrol ederseniz sevinirim bir sürü yazım hatanız var düzeltiyorum da ben...
    Arya hanim cevap yazmayi daha yeni ogrendim diyebilirim, mesajinizi simdi gordum kusuruma bakmayin artik ahcc ogrendim tamam 😇
    Ben time health marka kullaniyorum 2 araliktan beri esimde kullaniyor. Uzunca bir sure kullanip oyle 7-8 ay sonra tekrar smear verecegim. Bugun baska bir dr ile gorustum. Kendisi prof. Osman fadil kara dedi ki testte negatif gormek artik bu virusu vucudunda tasimiyorsun demektir, oyle tekrar kendiliginden cikmaz negatif oldugunda dedi.
    Bu virus 20 yildir bile vucutta sessiz bir sekilde kaliyormus dun ates hocanin bir yazisini okudum . Ne yazik ki bu virusle ilgili kimse net ve kesin konusamiyor. Tek bize umut veren tarafi negatif olmasi sorunsuz bir sekilde ins gider bu hastalik…

Durum
    Yeni Üye

Aşı ve ahcc dışında yaptığınız bir şey var mı veya doktorunuz ne dedi bu konuda..Umarım en kısa sürede negatife döneriz ve tekrar karşılaşmayız bu virüsle...