Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eşlerden biri negatif olursa diğerine tekrar geçermi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Eşlerden biri negatif olursa diğerine tekrar geçermi

Alıntı Melek567 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya sen evlimisin? Hpv li oldugunu ne zaman nasıl anladın ve ne kadr süre de negatif oldun ?
    Evet canım ben evliyim ama yeni evlendim 5-6 ay oldu.
    Ben 2016 yılında hpv'ydim yani evlenmeden çok önce, ve negatif haberini aldığımda eşimle ilişkimiz 1-2 aylıktı ancak bir birlikteliğimiz yoktu cinsel anlamda. Sonrasında oldu ve sıkıntı yaşamadım. Evliyken bu süreçle karşılaşmadım yani, bekarken yaşadım bu durumu.

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arya merhaba bir şey soracağım eşinin hpv negatif olduğunu nasıl anladın ? şu yüzden soruyorum ben erkeğin bundan 4 ay once son ilişkimi yaşadım artık herhangi bir ilişkiye girmiyorum ama aslında siğilim yok ve hpv testi de yaptırmadım ve partnerimde de siğil yoktu en azından belirgin değildi görmedim. Sence ben ne yapmalıyım hpv dna testi olayım diyorum ama bu test siğil yok ise erkeklerde yanıltıcı olabiliyormuş.Eğer siğil yok ise ve tüyleri kokten jilet ile kesmeyip makas ile kısaltıyorsan Dr Süleyman Engin Akhan bulaşma olmaz diyor tabi bide kondom kullanarak.Asıl amacım şu bu olayı eğer bulaş olduysa negatif olana kadar hiç ilişki yaşamayıp negatif olduktan sonra bu olayı hiç yaşamamış gibi hayatıma devam etmek istiyorum.Tecrübelerine dayanarak bana ne önerirsin ? HPV DNA testini ilkinden negatif alırsam ardında 1 test daha yapsam oda negatif gelirse emin olabilir miyim ?

Durum
    Admin

Alıntı Ajdarha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya merhaba bir şey soracağım eşinin hpv negatif olduğunu nasıl anladın ? şu yüzden soruyorum ben erkeğin bundan 4 ay once son ilişkimi yaşadım artık herhangi bir ilişkiye girmiyorum ama aslında siğilim yok ve hpv testi de yaptırmadım ve partnerimde de siğil yoktu en azından belirgin değildi görmedim. Sence ben ne yapmalıyım hpv dna testi olayım diyorum ama bu test siğil yok ise erkeklerde yanıltıcı olabiliyormuş.Eğer siğil yok ise ve tüyleri kokten jilet ile kesmeyip makas ile kısaltıyorsan Dr Süleyman Engin Akhan bulaşma olmaz diyor tabi bide kondom kullanarak.Asıl amacım şu bu olayı eğer bulaş olduysa negatif olana kadar hiç ilişki yaşamayıp negatif olduktan sonra bu olayı hiç yaşamamış gibi hayatıma devam etmek istiyorum.Tecrübelerine dayanarak bana ne önerirsin ? HPV DNA testini ilkinden negatif alırsam ardında 1 test daha yapsam oda negatif gelirse emin olabilir miyim ?
    Biz çok uzun bir süre korunduk. Evlendikten sonra korunmama durumumuz oldu o süreçte prezervatif kullandık ve herhangi bir nüks bende olmadı. En son sanırım göze aldım korunmadan denemeyi, çünkü travma olmuştu bende ama bir sey olmadı çok şükür bu sayede anladım ve rutin pap smear testlerimde de herhangi bir şey çıkmayınca + siğil falan da olmayınca anladım. Ama hpv testini 3 yılda bir tekrarlayın diyor doktorlar belkiii üşenmezsem seneye tekrarlayabilirim sadece meraktan. Hiç belirti vermeyen tipler var ama ben de belirti verirdi diye dusunuyorum cunku ben kısa surede cin3 olan biriydim.

Durum
    Kıdemli Üye

Ozaman ben 2 testten negatif alırsam hiç olmamış gibi devam edeyim, pozitif alırsam da artık ahcc temini için ulaşacagımız numara belli

Durum
    Melek567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz çok uzun bir süre korunduk. Evlendikten sonra korunmama durumumuz oldu o süreçte prezervatif kullandık ve herhangi bir nüks bende olmadı. En son sanırım göze aldım korunmadan denemeyi, çünkü travma olmuştu bende ama bir sey olmadı çok şükür bu sayede anladım ve rutin pap smear testlerimde de herhangi bir şey çıkmayınca + siğil falan da olmayınca anladım. Ama hpv testini 3 yılda bir tekrarlayın diyor doktorlar belkiii üşenmezsem seneye tekrarlayabilirim sadece meraktan. Hiç belirti vermeyen tipler var ama ben de belirti verirdi diye dusunuyorum cunku ben kısa surede cin3 olan biriydim.

Arya bu telefon numarasındaki ahcc tablet seklindemı ? Ve fıyatı ne kadr söylermısın

Durum
    Admin

Arya bu telefon numarasındaki ahcc tablet seklindemı ? Ve fıyatı ne kadr söylermısın
    Forumda fiyat konuşmuyoruz çünkü yazılanlar kalıyor ve sonraki senelerde fiyat farklılaşması olup üyelerin aklı karışmasın diye. Bu ürün dolar/euro kuruna göre geliyor çünkü. Fiyatı verdiğim numaraya mesaj atıp ya da arayıp öğrenebilirsin canım

evet kapsül şeklinde, toz değil.

Durum
    Melek567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda fiyat konuşmuyoruz çünkü yazılanlar kalıyor ve sonraki senelerde fiyat farklılaşması olup üyelerin aklı karışmasın diye. Bu ürün dolar/euro kuruna göre geliyor çünkü. Fiyatı verdiğim numaraya mesaj atıp ya da arayıp öğrenebilirsin canım

evet kapsül şeklinde, toz değil.
    Arya eşim için test yaptırabılecegım bı labaratuar varmı önerılen ?

Durum
    Kıdemli Üye

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1828977/

ABD de bir deney yapmışlar onun sonuçları attığım linkte yazıyor, hem pen hem üretral akıntı ile yapılan testlerin yüzde 100 sonuc verdiğine ulaşmışlar, sadece penil yüzde 88.1 sadece üretral yüzde50 çıkmış. Mavilabta hem penil hem üretral örnek alıyorlarmış ama siz diğer lablara da gittiğinizde hem penil hem üretral örnek almalarını isterseniz alırlar.

Durum
    Admin

Arya eşim için test yaptırabılecegım bı labaratuar varmı önerılen ?
    ben tek bir laboratuvar deneyimledim o da gelişim lab.
    mavi ve düzen lab'da var düşünürsen bu şekilde.

Durum
    Luna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu sorunun cevabı konusunda herkes farklı şeyler söylüyor..
    Bugün gittiğim doktor, eşlerden biri tedavi olup negatif olsa bile diğeriyle cinsel ilişkiye girdikçe ona tekrar geçebilir dedi. O yüzden aynı anda tedavi olun, prezervatif vs kullanın dedi. Hangisi doğru?