Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc kullanımı ve etkisi

Durum
    Melek567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ahcc kullanımı ve etkisi

Merhaba arkadaslar bnde çok yakın bır zamanda hpv 59 oldugumu öğrendım . Çok üzüldüm üzülüyorum nasıl oldu dıyorum ve evliyim bnde gözle görülür bir siğil yok doktora gttim doktorda yok dedı hpv 59 ve enfeksıyon cktı buradaki formda okuduğumda tekrar genital bölgeme baktım siğil yok ama minnacık yağ bezesıne benzeyen bişi var toplu iğne ucundan bıle küçük bır tane birde vücüdümda et beni var pembe renk sol boşluk kısmımda ve ensemde sizce bunlar siğilmi hpc deki siğiller neye benzıyor . Esımle 2.5 yıldır evliyiz ama ondan mı geçti bilmiyorum esımde birçok et benı ve koyu renkli bnler var birde kolunda karnıbahar gbı kabarık leke var . Ve esım ürolojı doktoruna muayne olmustu daha önce fakat ereksıyon sebebı yüzünden orada da doktor prostat enfeskyonu olup atlamışşsın demıstı arastırdıgım kadarıyla hpv olan erkeklerde oluyormus esım daha önce başka kadınlarka beraber olmuş ahcc aldım propolis aldm başlayacagım yesıl cay içiyorum ilişkiye girmemeye karar verdım esımı ve kendımı cildiye doktoruna göstereceğim baska napmam lazım bilmiyorum kendı doktorum antıbıyotık verdı enfeksiyon ve mantar için öyle 😭

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ahcc kullanımı ve etkisi

Siğil yoksa kontrollere rutin biçimde devam etmeniz lazım melek düzenli pap smear + kendine iyi bakma/iyi beslenme. Ne güzel ahcc de almışsınız kendinizi salmayıp iyi bakarsanız 1 sene içinde halledersiniz. bu arada eşinizde hpv varsa o da kendine iyi baksa iyi olur cunku siz yenseniz bile size tekrar bulastırabilir. bir süre cinsel anlamda ara vermeniz iyi olabilir.

Durum
    Yeni Üye

Sizin formlarda okudum dıyorlar ki negatıv olduktan sonra esınızde olsa dahi tekrar bulaşmaz bu durum nedir peki? Birde bu ahcc kullanmadan kendı kendını zamanla gecıren bısı ise neden gecmedi 1.5 2 yılda mesela 3.sü mesela dıyelım esımde yoktu bnde vardı evlendık bnden esime gecmıs olabılır mı ? Siğil yoksa napması lazm

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

http://www.hpvforum.net/index.php?topic=704.0
    sorunuzun cevabı burada, bende aynı durumdayım siğil yok ama şüphem var ilişkiden sonra 4 ay geçti henüz test olmayı düşünmüyorum eşinizede önermem siz test olun onun yerine daha anlamlı olur erkekten daha doğru çıkar kadında yapılan test. Bundan da ziyade eğer ikinizden birinde var ise ve henüz diğerine bulaşmadıysa korunarak ilişkiye girmeniz hatta girmemenizi öneriyor doktorlar fakat dışarıda siğil yoksa bulaşıcılıkda çok azalıyor aynı zamanda, geçmiş olsun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Melek567 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin formlarda okudum dıyorlar ki negatıv olduktan sonra esınızde olsa dahi tekrar bulaşmaz bu durum nedir peki? Birde bu ahcc kullanmadan kendı kendını zamanla gecıren bısı ise neden gecmedi 1.5 2 yılda mesela 3.sü mesela dıyelım esımde yoktu bnde vardı evlendık bnden esime gecmıs olabılır mı ? Siğil yoksa napması lazm
    Bu arada benim tek forumum var başka forumlar benim forumum değil. Olan forum da burası zaten
    Ben öyle bir şeye katılmıyorum ve her zaman ihtimalin olduğunu düşünüyorum. Her zaman birlikte olabileceğin, eş dediğin kişiyle bu kadar çok birliktelik sonrası o hpv ise size de bulaşır + evlilikte aldatmadan ötürü başka birinden aldığı hpv'yi size bulaştırabilir ki bunlar kötü senaryolar. Başkalarının düşüncelerini bilmem ama benim açık ve net bir biçimde düşüncem bu yöndedir Kendi kendine zamanla geçen değil aslında siz bağışıklığınızı ne kadar yükseltip kendinize iyi bakarsanız ahcc kullanmadan 2bucuk-3 yıl içinde geçebildiği düşünülen bir şey. Genelde böyle oluyor ama 5-6 yıldır da virüsü taşıyanlar var maalesef. Ahcc kullanmadan da yenebilirsiniz ama süreç daha uzun olabilir ve kendi beslenmenizle düzeninizle bağışıklığınızı yükseltmeye çalışmanız gerekir. Sizden eşinize, eşinizden size geçmiş olabilir evet.

Siğil yoksa, çok da yapılacak bir şey yok erkek için. Test yaptırabilir + saglıklı beslenip ya da ahcc kullanıp virüsü vücudundan atmaya bakacak.

Durum
    Yeni Üye

İşte beynımın yandığı yer de burası dıyelim bnde siğil yok esimdede yok ben tasıyıcıyım kocama geçip geçmediğini nasıl anlayacagım diyelim ben tedavı oldm bndeki geçti eee kocamda varsa onunki geçmediyse bla bla bla Bn negatıf oldugumda mesela onda varsa bana geçerse asıl bunlar önemli aryaaa kafayı yicem Bunlara cvp bulamıyorum

Durum
    Yeni Üye

Okudum evet bnde öyle düşünüyorum zaten arya da yazmıs doktorlar cok ciddiye almıyor kanser riski tasımıyorsan yılda bır kez kadın için smear yap dıyor ama bn virüsü tasımak istemıyorum sorun bu

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

kanser riski dediğiniz risk çok düşük bir şey kadınların 20 yaşından itibaren 3 senede 1 yaptırmaları önerilir smear testini etrafınızda kaç kişi var yaptıran ? bir çok kişi haberi olmadan atlatır hpvyi önemli olan 50 li yaşlarda tekrar enfekte olmamak çünkü bağışıklık ister istemez yaşa bağlı olarak zayıflıyor ve atlatamama ihtimali artıyor ama tabi bu dediklerim yapılan hatalar siz test olun negatif olsanız da 3 senede 1 olun, genc yaşlarda hpv bulaşı olması çok normal ilerleyen yaşlarda tek eşli olup izole bir cinsel hayat yaşamak önemli, endişe etmeyin