Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Herkese selamlar

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Herkese selamlar

Öncelikler Merhaba, foruma az önce kayıt oldum. İlk olarak şunu belirteyim son ilişkimin üzerinden 4 ay geçti henüz siğil görmedim, 21 yaşında bir erkeğim, son ilişkimde bir hata yaptım ve kısa bir süre korunmadım bu yüzden sonraki geçen sürede cybhlar hakkında milyon tane makale forum blog, yabancı doktor mailleri vs okudum ve en nihayetinde hpv hariç tüm testleri yaptırıp hepsinden negatif aldım.Testleri mavilab beykent şubesinde oldum herkese öneririm, en son lab.tan ayrılırken tüm cybh testlerini yaptırdım bir taşıyıcılığım söz konusu değil dimi diye sordum, sadece hpv kaldı yaptırmadığın dediler fiyatı 500 lira idi. O an yaptırmak istemedim biraz araştırayım dedim, son 1 aydır sürekli araştırıyorum ve baya bir şey öğrendim, yerli yabancı makaleler okudum videolar izledim derken en son bir kac gün önce 2 Türk doktor ile mailleştim, birincisi Süleyman Engin Akhan, Kendisinin yazıları ve videolarının hepsini okudum izledim ve sonucunda eğer virüsü kaptıysamda temizleneceğim kanaatindeyim, kendisine mailimde hikayemi ve durumumu anlattım, uzun süredir düzenli spor yapar ve beslenirim, olaydan sonra sigara ve alkolü bıraktım 4 aydır ağzıma vurmuyorum, Süleyman Bey bana risksiz tiplerin ortalama 9 ayda riskli olanları ortalama 17 ayda temizleyebileceğimi ve ilk 8 ay siğil çıkması beklenir ama daha olağan durumun bulaş olduysa bile siğil çıkmamasıdır yazmış.Ben esas olarak mailimde ilerleyen hayatımda tek eşli olup eşime bulaştırır mıyım diye sormuştum, oda 21 yaşındasın hayat tek eşli gitmez korunmayı unutma dedi.Gerçekçi olarak baktığımızda doğru bu yaşlarda tek eşli olmak zor bir durum ama herneyse herhangi bir kişiye bunu bulaştırmak istemem özellikle erkek olduğum için kadınlara bulaştırmak istemem cinsiyet açısından daha riskli oldukları için.Mailleştiğim ikinci Doktor Eser Ağar, Ona da aynı durumlardan bahsettim oda virüsün yüzde 90 ı 2 yıl içinde temizlenir yazdı ve kafamızdaki şüphelerden kurtulmak için HPV DNA testi olmayı önerdi ben de mavilabta olayım mı diye sordum onun cevabı ise mavilabı öneririm fakat onlar tahlil alamazlar bize gelirsen biz tahlili alıp onlara gondeririz diye cevapladı. Ben de araştırdım ve evet gerçekten alınan örneğin nasıl alındığı testin doğrulu için çok önemliymiş. Şimdi esas sorularım siz deneyimli kişilere şunlar; HPV DNA testi olmayı düşünüyorum nerede kime yaptırmamı önerirsiniz ? sonraki ilişkilerimde eğer hpv pozitif isem konudan partnerime bahsedip aşı olmasını isteyeceğim, aranızda aşı olan oldu mu ? ve bu isteğim nasıl karşılanır bir kadın olarak nasıl tepki verirsiniz ? hpv pozitif çıkarsam ahcc kullanmayı düşünüyorum fiyatlar konusunda bilgi verebilir misiniz ? şimdiden çok teşekkür ederim, sağlıcakla kalın

Durum
    ancient - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Herkese selamlar

klişe bi cevap vericem. herkes bu yollardan geçiyor. ben kendi adıma şunu söyliyim benimde internette girmediğim didiklemediğim site kalmadı ancak bana bunun tek getirisi anksiyete oldu. herşeyi akışına bıraktım bi süre sonra 9 aydır siğil çıkmıyor. bunu sormamışsın ama ben yazmak istedim yinede, bilgilen bilinçlen ama paranoyaklaşma sakın.
    testi kime yaptıracağın nerde yaşadığına bağlı bakamadım ben ona.
    bi kadın olarak nasıl karşılarsınız demişsin. bunu genellemeyi ben saçma buluyorum çünkü herkesin hikayesi farklı şu an hayatında biri yoksa ilerde bunu bunu yapıcam diye şimdiden planlama çünkü işler hiç bi zaman planlandığı gibi çıkmıyor. kaldı ki daha hpv pozitif misin o bile belli değil. ve ilk başta kendini düşün bana kalırsa bu senin yolculuğun olur da dediğin gibi bir durum olursa açıklamanı yaparsın gerisi sökülüyor zaten. bizzat yaşadım ben bu olayı.

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İstanbul'da yaşıyorum test için Mavilab'ı düşünüyorum ama farklı oneriniz olursa orda yaptırabilirim çünkü test sonucu için örneğin iyi alınması önemliymiş. Aşıyı nerede yaptırabilirim ? Test sonucum pozitif gelirse ne yapacağım neye nerden başlayacağım ? ben de anksiyete yok olacağınıda sanmıyorum bundan 2 ay önce aids olduğumu düşünüp onunla ilgili araştırma test yaptırdıktan sonra bu konular kafama takmak için çok basit geliyor, dünya insanlarının yüzde 80inin hayatında en az bir dönem hpv ile enfekte olduğunu düşünürsek, Türkiye'de 80 milyon insan var ama şu sitede 1200 küsür üye var, ben diğer cybh hastalıklar ile boğuşurken onlarla ilgili forumlarada üye oldum insanlar hpvyi hiç iplemiyor bile, yani çevremize baktığımızda yetişkin insanların birçoğu bunu taşıyor ilerde temizlenecek durumda olabilir, bu sitede siğil ile kendinde tespit yapan azınlık taşıyıcı kısım var sadece, onun dışında siğil görmeyenlerin umrunda değil.Durum böyle olunca çoğu kişi habersiz şekilde bunu atlatıp geçiyor, O yüzden buradaki kimseninde kafasına takmaması lazım inanın çok çok basit birşey, hpv den kanser olma oranınız abd de yıllık 20bin kişi teşhis alıyor ve 320 milyon nüfusun 200milyonun cinsel aktif olduğunu düşünürsek bu oran 10000 kişide 1 e düşüyor, bu orandan çok daha yüksek oranlarda trafik kazaları, çeşitli hastalıklar var.Kaldı ki bu dönüşenlerin çoğu yaşça yüksek bağışıklık sistemi kısmen zayıflamış, halihazırda kanser veya aids gibi bağışıklık sistemi rahatsızlıkları olan kişiler.Genç yaşlarda başınıza gelmesi çok normal atlatırsınız zamanla geçer.Önemli olan bu virüse ilerleyen yaşlarda tekrar enfekte olmamak ve bunun için tek eşli bir hayat sürmek.Onun dışında çokta kafaya takmamak lazım sonuçta yaptığınız şey temel bir içgüdüdür,ihtiyaçtır soyunuzu sürdürmek için insanlığiın başlangıcından süregelen bir şey.Velhasıl kelam Aklınıza takmayın,İnanın son 4 ayda gördüklerimi aklınız almaz, o yüzden hpv gripten çokta farklı değil zaten 7 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin gribe yakalandıklarında doktora başvurmaları onerilir. Takmayın hpvyi zamanla geçer, karşınızdaki insanlara da bahsetmekten çekinmeyin.

Durum
    ancient - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evet çok haklısın aslında ama insanın başına gelince ve bilgi kirliliğide malum insan düşünmeden üzülmeden edemiyor, grip olduğumuzda bile bi an önce iyileşelim istiyoruz. çileli bir süre zaten.
    sorularını yanıtlıyıcam ama tekrar söylüyorum bunları test sonucunu gördükten sonra düşünmelisin bence. baby steps yani
    aşıyı eczaneden alıyorsun doktorun önerisine göre 0-2-6. aylarda 3 doz şeklinde herhangi bir yerde yaptırabilirsin. ancak ben mesela 3. doz için 1-2 ay bekledim o da tanıdık eczaneyr 1 tane gelmiş bana ayırmışlar onu da. çünkü hiçbir depoda bulamadık. böyle şeylerle karşılaşabilirsin yani normal.
    test sonucun pozitif gelirse seninde dediğin gibi kafana takmamaktan başlıcaksın doktorun iyiyse seni yönlendieiyor zaten. bence bu süreçte en önemli şey doktorun yaklaşımı+tıbbi bilgisi. yaklaşım çok önemli dediğim gibi doktorunu çok iyi seç.
    ben ist da yaşamıyorum ama forumda doktor arşivi vs var diğer soru cevaplarda da insanlar bir sürü doktordan söz etmiş onları araştırabilirsin.