Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Murat Gültekin

Durum
    Zuzu6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Murat Gültekin

Günaydın arkadaşlar ben dün bu bahsettiğiniz doktora yazdım fakat aynen dediğiniz gibi geçmediğini kronikleştiğini düşünüyor. 6 ay içinde %45-%50 kendiliğinden geçer. Ahcc ile bu ihtimal biraz daha artar %60lara çıkar. Fakat 3 yıl 5 yıl sonra tekrarlar diyor kafam allak bullak oldu arkadaşlar

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Murat Gültekin

Peki negatif olma olayini sordunuz mu onu da icinizden baska biri sorsun Allah askina 😁

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Zuzu, olabilir canım her doktor aynı düşünmüyor ki. Bu forumda uzun zamandır vücuttan atılıyor mu atılmıyor mu bunu tartıştık. Emin ol ben de ilk zamanlar merak ediyordum. Ben de şahsi fikrimce atıldığına ama bu virüsün kolay kapılabilen bir virüs olduğu için insan yaşamında eğer iki kişide tek eşli değilse (yani evlilikte bile aldatma durumları olmussa) bir veya birkaç kez kişi enfekte olabilir.

Benim şuan rutin test (pap smear) yaptırmaya 6 ayda bir gittiğim doktorum, bu forumda öğrendiğim kadarıyla ahcc'ye inanmıyormuş. Ama bunun iyi bir doktor olması gerçeğini benim gözümde değiştirmez. Ben sadece hpvydim önceden ahcc kullandım negatif oldum dedim o da benim eski leep raporlarımı istedi pap smearimizi yaptık sonuclar gayet normal çıktı.

Şimdi ben 2buçuk neredeyse 3 yıldır hpv negatifim. Herkes neye inanmak isterse inansın, ister atıldığına ister uyuduğuna virüsün ama benim hpv konusunda ilk dikkatimi çeken şey şuydu: İlk hpv'yi araştırdığımda; bundan 4buçuk yıl kadar önce benim forumum yoktu, ben blog yazıp anlatıyordum kendi deneyimlerimi... Ama hpvsitesi.ws diye bir site vardı. Forum şeklinde değil değişik bir arayüzü var. Araştırıyorum araştırıyorum bütün yazanların hepsi özellikle ben baktığım zaman 2-3 yıl önce yazanların hiçbiri ''sitede yok''. Gerçekten gitmişler. Yeni gelenler oluyordu sadece.

Aynı şey benim bloga mail veya yazı gelmesiyle benim insanları bir araya toplamak ve bunu kendi aramızda paylaşmak için ufak bir girişim yapmamla gerçekleşti.
    Şu an bu sitede 1250 kişi üye. Ciddi bir rakam. Peki aktif yazan kaç kişiyiz? Belki 30-40 okuyucular da vardır... 1250 kişiden 40 kişi aktif yazıyorsa geri kalan en az 1000 kişi nerede? Neden yok? Düşündüm. ''Eğer ben hala hpv ile savaşsam bu foruma girip bir şeyler yazar mıydım?'' kesinlikle yazardım. Hadi yazmayanlar da olur diyelim ve 1000/2= 500 kişi en azından. Neredeler? Ve artık hem o sitede, hem kendi sitemde bunu görünce (sizinde bildiğiniz üzere negatif olanlar negatifim yazısını yazıp belli bi noktadan sonra artık gidince) ben kesinlikle bu virüsün insanlarda negatif olduğuna ve vücuttan atıldığına inandım. (tekrar başka birinden hpv kapılmamışsa)

Tabi bir yandan kendimi de gözlemliyorum. Neredeyse 3 yıl olacak bende de bir şey yok, forumun ilk kurulduğunda blogumda ve forumda bana arkadaşlık eden ''@hepeve'' adlı üyemizde de 3 yıldır yok. Onunla hala iletişim halindeyiz çünkü. Ben ahcc kullandım, o çok şanslıydı sürekli siğil çıkarmadı zamanla kısa sürede siğilleri azaldı ve o ahcc kullanmadı. Zaten o zamanlar ahcc'ye ulaşmak çok zordu. Kısaca 2 farklı örnek ben ve @hepeve. İkimizde de hala siğil yok hala hpv yok. Kendi adıma pap smearlerim normal değerlerde.

Birde benim gittiğim doktorlardan özellikle dermatolog olan kişi bana eğer 7-8 ay siğilin çıkmıyorsa testlerin düzgünse negatif olmuş varsayabilirsin demişti önceden. Bir diğer jinekologum da ahcc konusunda ''yan etkisi yoksa kullan bakalım dene'' demişti. Bu anlamda olumlu çalışmalar yapılması süper ama ülkemiz hep diğer ülkelerin bir tık gerisinden geliyor. Ben vücuttan atıldığına inananlardanım. Singapur hpv kongresinde de bu konuşulmuş ve vucuttan atıldığı kesinleşmiş. Detaylarını bilmiyorum ama böyle bir doktor duyumu var kongreye giden.

Ben olaya büyük resimden bakmayı tercih ettim. Şu an hala bu siteye üye olan herkes hpv olarak kalsa ve o siteye üye olan herkes hpv olarak kalsa en azından büyük bir kısım ''benim tekrar siğilim çıktı 2-3 yıl sonra'' derdi diye düsünüyorum...

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Arya sana kesinlikle katiliyorum çünkü bende cok arastirdim. Ayrica bu adam in dedigi gibi tekrar hpv nüksu olsaydi toplumun yarisi hpv olarak kalirdi ve bulastirmaya devam ederdi ben daha gecen hafta prof dr polat Dursun un canli yayinina katildim adam orda hpv virusu hsv gibi vucutta kalan bir virus degil vucut bu virusu yillar icinde ekarte eder yani yok eder dedi eger yok ederse de tekrar bir bulaş yoksa nüks olmaz dedi Polat Dursun prof bu arada mutlaka daha tecrubeli ben ona inandim şahsen.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya sana kesinlikle katiliyorum çünkü bende cok arastirdim. Ayrica bu adam in dedigi gibi tekrar hpv nüksu olsaydi toplumun yarisi hpv olarak kalirdi ve bulastirmaya devam ederdi ben daha gecen hafta prof dr polat Dursun un canli yayinina katildim adam orda hpv virusu hsv gibi vucutta kalan bir virus degil vucut bu virusu yillar icinde ekarte eder yani yok eder dedi eger yok ederse de tekrar bir bulaş yoksa nüks olmaz dedi Polat Dursun prof bu arada mutlaka daha tecrubeli ben ona inandim şahsen.
    evet bende Polat dursunun böyle düşündüğün biliyorum okumuştum yani Hakan Topalismailoğlu da vücuttan atılıyor diyor ama bildiğiniz gibi doktorlar ikiye ayrılmış durumda. Bencede insanlardaki sağdık kalamamak yüzünden bir şeyler tekrar ortaya çıkıyor bende öyle düşünüyorum. İkili ilişkiler gerçekten daha zor ve ciddi mana da evlilikten soğumuş durumdayım resmen paronoya oluşmuş gibi bir şey biliyor musunuz? Direk karşımda gördüğüm insan için acaba bunda neler vardır diyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Peki negatif olma olayini sordunuz mu onu da icinizden baska biri sorsun Allah askina 😁
    Ben sordum negatif oldum dedim bana geçici negatiflik dedi😂

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Aynen bende oyle olumsuz konusunca yazdim ki beni çok ürkuttunuz omur boyu bununla mi yasicam dedim sonra dedi ki korkmayin siğiller de nüks daha az baya su serpti sagolsun😁 ve surekli bana her mesaj sonunda asi ol asi ol diye yazmis madem kalici o zaman niye aşi olayim bence biz bunlardan daha bilgiliyiz😁

Durum
    Admin

Alıntı Zuzu6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sordum negatif oldum dedim bana geçici negatiflik dedi😂
    He deyin geçin arkadaşlar. Doktorla polemiğe girmeyin. İnsan tabii ki oturup anlatmak istiyor, bakın hocam böyleyken böyle, herkesin raporları bunlar, ahcc ile ya da ahcc'siz negatif olanlar bunlar.. diye konuşmak istiyor ama birilerini ikna etmeye ihtiyacımız yok, insan oturup bahsetmek, göstermek, kanıtlı bir şekilde istiyor ama bize bunun faydası yok. Zaten negatif olma ihtimalini düşünen doktor bunları araştırıyor, ya da ahcc'yi araştırıyor, daha az sabit fikirli oluyor. Bu kadar kişi negatif olup gidiyor.. Negatif olmak diye bir şey varsa eğer bunun geçici mi kalıcı mı olduğuna ancak bu tip platformlarda herkesin hpv'li olduğu yerlerde ortada çıkar. Doktorlar hastalarının bu süreci atlatıp atlatmadığını takip edemeyebilir ancak bizler birbirimizi takip edebiliyoruz, siz beni biliyorsunuz mesela, negatif olup gidenleri biliyorsunuz en azından birbirimizi gözlemleyebiliyoruz. Yani birbirimizi gözlemleyebildiğimiz bir ortam daha önemli bence.

Durum
    Admin

Aynen canım düşünsene hala pozitifse eğer sürekli herkes herkese bulaştırırdı. Mesela eşimden bana bulaşan bir şey olmadı neden? Çünkü hpv ile ilişkisi yok. Eğer olsaydı evet tekrar enfekte olurdum ama bu uyuyan hpv'nin tekrar canlanması değil, yeniden hpv ile enfekte olmaktır. İkisi arasında çok fark var. İnsanlar evlilik haricinde tek bir kişiyle birlikte olmuyor partnerler değişiyor bu ihtimal de göz önünde bulunmalı.

Sadece tanınan iyi doktorlar değil benim gittiğim 2-3 doktor tanınmayan doktorlardı. Onlardan biri bile ahcc kullanıyorum cümlemi duyunca ''ooo hadi bakalım'' demişti. Adam araştırmış çünkü. Veya bir diğeri ''yan etkisi yoksa dene bakalım'' demişti, bize böyle açık fikirli, peşin hükümlü olmayan kişiler gerekiyor. Eğer kesinkes bir kanıt varsa ortada hpv negatif olunmadığına virüsün sadece uyuduğuna dair, lütfen bunun da kanıtını bize göstersinler. Zira bizde negatif kanıtlarından bol bir şey yok, kendimiz yeterince kanıtız zaten. Yani bir tarafta kanıtlar var öbür tarafta yok aslında.. O yüzden hemen kötümser yaklaşmayın panik olmayın, olaya bi büyük resimden bakın ve forum konusunda giden üyeler örneğimi aklınızdan hiç çıkarmayın bu cok mantıklı cünkü ve 2 sitede de aynı olay yaşandı. Hem benim sitemde burada, hem de eski o bahsettiğim sitede.

Durum
    Blacklotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yaa benim anladigim kadariyla bilinmezlikler içinde olan bi virüs bu hpv doktorlari kimi atılır kimi hep kalir bagisiklik baskılar diyor. Burda kac doktor gezdiysem hep kalir diyor. Şans artik tam garanti vucuttami degilmi diye bir testte yok. Yani atılmaz diyen doktorlara kızıyoruz bi nevi umut dünyası işte