Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Murat Gültekin

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Murat Gültekin

Dunya saglik orgutu bile virus atilir vucuttan temizlenir demis . Hayir hsv gibi atilmasa atilmaz derlerdi yalanci negatiflik olayi hiv virusu icin gecerlidir hiv pozitif hasta tedavi olur sonra testlerde negatif gelir cunku virus testlerde olçulmeyecek oranda azalmistir ama bu pozitif gelmeyecegi anlamina gelmez ancak hpv negatif olunca hpv virusu bir miktar kalsa bile hastalik yapacak gücü bulamaz ve doktorlar da kurtuldun virusten der bize. Ama eger 3 ya da 5 yil sonra nüks olsaydi herkeste ciddi anlamda hpv patlamasi yasanirdi bence bagisiklik problemi olanlarda gercekten virus 3 ya da 5 yil sonra nüks oluyo o da gercekten düşük ihtimal bence 1 yil virus nuks etmezse konuyu kapatin takmayin çünkü surekli test yaparak asi dagitarak ciddi kazanan doktorlar var bence insanlari doktora bagimli yapmak istiyorlar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dunya saglik orgutu bile virus atilir vucuttan temizlenir demis . Hayir hsv gibi atilmasa atilmaz derlerdi yalanci negatiflik olayi hiv virusu icin gecerlidir hiv pozitif hasta tedavi olur sonra testlerde negatif gelir cunku virus testlerde olçulmeyecek oranda azalmistir ama bu pozitif gelmeyecegi anlamina gelmez ancak hpv negatif olunca hpv virusu bir miktar kalsa bile hastalik yapacak gücü bulamaz ve doktorlar da kurtuldun virusten der bize. Ama eger 3 ya da 5 yil sonra nüks olsaydi herkeste ciddi anlamda hpv patlamasi yasanirdi bence bagisiklik problemi olanlarda gercekten virus 3 ya da 5 yil sonra nüks oluyo o da gercekten düşük ihtimal bence 1 yil virus nuks etmezse konuyu kapatin takmayin çünkü surekli test yaparak asi dagitarak ciddi kazanan doktorlar var bence insanlari doktora bagimli yapmak istiyorlar
    Bu ilaç ve tıp endüstrisinde ''korku salmak'' diye bir olay var. En küçük şeyde, ''şu testinize bakalım'', ''şuna da bakalım'' durumu var özellikle özel hastanelerde. Sizi korkutmaya çalışan kişileri güven konusunda sorgulayın arkadaşlar.
    Mesela ben cin3 olduğumu öğrendiğimde, kendim araştırdığım için epey korkmuştum ama doktor bunu bana söylediğinde, ''leep yapıcaz, merak etme rahmin yeni doğmuş bir bebek rahmi gibi olacak'' demişti. Gayet sakin. Ben o sırada ''kanser mi oldum, olcam mı'' diye kendi kendime aşırı tedirginken, ultrasonda bakarken sakin ol geçecek diyordu. Lütfen böyle doktorlarınız olsun. Hem size doğruyu söyleyen hem de korku salmayan.
    Bu virüsün kesin bir iğne gibi tedavisi yok maalesef. Başımız ağrıdığında ilaç alıp geçiriyoruz, hpv olduğumuzda tek bir şekilde geçiremiyoruz bunun tek bir sebebi var; bağışıklığımız. Bağışıklığınızı yükseltmeniz lazım tek odak noktanız bu olsun. Bağışıklık yükseltici besinleri araştırın ben de sizlere söylüyorum zaten, mutlu olmanız da önemli çünkü pozitif düşünmek ve mutlu olmak,kafaya takmamak da bağışıklığı yükseltiyor. Hpv'nin direkt psikolojinizden etkilendiğini yaşadım. Siğillerimi dondurtmak için gideceğim ilk günün gecesinde size yemin ediyorum o kadar stresliydim ki gece 2-3 tane daha siğil çıkardım yemin ediyorum. Yani stres nelere sebebiyet veriyor görün diye yazıyorum.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Zuzu6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sordum negatif oldum dedim bana geçici negatiflik dedi😂
    Bunu bugun ben benim doktorumla konustum. Banada negatiflik icin vucutunda o an sigil yoksa negatif cikarsn zaten testte dedi. Neyin suruntusunu alacaklar da pozitif olacaksin dedi bisey yokki dedi tabi negatif cikarsn bunu merak ediyosan bosuna test yaptirma dedi. O da gecici oldugunu dusunuyor o an sigil yoksa negatif cikarsin ama virus vucutundadir uyuyodur bigun tekrar cikartabilirsin dusuncesinde. Cok bozuldu moralim

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Aslında bilimsel verilerle konuşsalar daha iyi olur. Mesela şu kadar hastada 5 sene sonra aynı tip tekrar aktif oldu diye bir kanıt var mı? Bu kişi başkasından tekrar kapmamış olacak.. neye dayanarak kroniktir atılmaz diyorlar.. ben de sanmıyorum, vücuttan atılmasa bile tekrardan aktif duruma geçecegini sanmam virüsün..

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merve bende sigil yokken test yaptirdim eylulde bildigin pozitif cikti. Bence doktorunun tezi biraz salamis gibi

Durum
    Ihope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğil yokken negatif gelir kadar sacma bir şey yok. Hpv nin siğil yapmayan yüksek riskli tipleri mevcut hepimiz biliyoruz artık

Durum
    srkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu bugun ben benim doktorumla konustum. Banada negatiflik icin vucutunda o an sigil yoksa negatif cikarsn zaten testte dedi. Neyin suruntusunu alacaklar da pozitif olacaksin dedi bisey yokki dedi tabi negatif cikarsn bunu merak ediyosan bosuna test yaptirma dedi. O da gecici oldugunu dusunuyor o an sigil yoksa negatif cikarsin ama virus vucutundadir uyuyodur bigun tekrar cikartabilirsin dusuncesinde. Cok bozuldu moralim
    Ben hayatımda bu kadar aptalca bir cevap duymadım, yahu siğil yapmayan onlarca hpv tipi var, bu tipler nasıl testte pozitif çıkıyormuş acaba. Siğil yapmayan hpv tipinin olduğundan bile bihaber kendisi muhtemelen, ya da gerçekten bu korelasyonu kuramayacak kadar zekasız. Doktor sanıyor ki virüs sadece siğilin üzerinde bulunuyor, bu kadar cahillik gerçekten akıl alır gibi değil. Hpv virüsü genital bölgenin herhangi bir bölgesinde bulunabilir ve virüsün en yoğun olduğu bölgede siğil yapan tiplerde siğil oluşumu gözlenir. Adam resmen o an siğil yoksa negatif çıkarsın demiş, vallahi yazık. Siğil yoksa vücutta uyuyordur demiş bir de, nerede uyuyor acaba pankreasta falan mı uyuyor siğil olmayınca da testlerde çıkmıyor. Siğil yoksa derinin herhangi bir bölümünde yoğunlaşıp siğil oluşturacak kadar virüs yoğunluğu oluşmamıştır, yani viral yük azdır ama genital bölgenin herhangi bir bölümünde deride virüs bulunabilir ama siğil oluşturacak yoğunlukta değildir ve testlerde de gayet pozitif olarak çıkar. Bir öğrenmişler uyuyor lafını, bu düz doktorların başka bir yorum yapabildiklerini henüz duymadım zaten.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı srkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hayatımda bu kadar aptalca bir cevap duymadım, yahu siğil yapmayan onlarca hpv tipi var, bu tipler nasıl testte pozitif çıkıyormuş acaba. Siğil yapmayan hpv tipinin olduğundan bile bihaber kendisi muhtemelen, ya da gerçekten bu korelasyonu kuramayacak kadar zekasız. Doktor sanıyor ki virüs sadece siğilin üzerinde bulunuyor, bu kadar cahillik gerçekten akıl alır gibi değil. Hpv virüsü genital bölgenin herhangi bir bölgesinde bulunabilir ve virüsün en yoğun olduğu bölgede siğil yapan tiplerde siğil oluşumu gözlenir. Adam resmen o an siğil yoksa negatif çıkarsın demiş, vallahi yazık. Siğil yoksa vücutta uyuyordur demiş bir de, nerede uyuyor acaba pankreasta falan mı uyuyor siğil olmayınca da testlerde çıkmıyor. Siğil yoksa derinin herhangi bir bölümünde yoğunlaşıp siğil oluşturacak kadar virüs yoğunluğu oluşmamıştır, yani viral yük azdır ama genital bölgenin herhangi bir bölümünde deride virüs bulunabilir ama siğil oluşturacak yoğunlukta değildir ve testlerde de gayet pozitif olarak çıkar. Bir öğrenmişler uyuyor lafını, bu düz doktorların başka bir yorum yapabildiklerini henüz duymadım zaten.
    Pankreasta uyuyan hpv Uzun zamandır forumdayken kahkaha atmamıştım Serkan ya harikasın.

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@srkn guzel ozetlemissin. İste doktorlarin hali bu malasef. Bizim doktorlarimiz diploma alip meslegi yan gel Osman zannediyorlar. İsleri gucleri test yaptirmak. Ve sundan eminim ki bu test hastanelerde yapılıyor olsaydi tüm doktorlarin hem fikir oldugu bir sonuc cikardı ki o da şu olurdu: birgun hepiniz negatif olacaksiniz once gel sana aşı yapalim 6 ay sonra test yapalim. Pozitifsen bi kaç ay sonra testi tekrarlayalım. Son zamanlarda o kadar doktor gezdim ki çoğu kendini geliştirmemiş test yaptirip gondermekten baska bildikleri birsey yok. Hatta doktorun bir tanesi omzuma sarilip yazdigi ilaçları almam icin kendi anlaşmalı eczanesine kadar eşlik etti. Durum bu..

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yapılan testlerde dna çoğaltılarak bakılıyor, yani görulmemesi gibi bir durum yok görülmeyen seylerin görünmesi için çoğaltma işlemi yapılıyor. Örneğin Hıv testi yaptırırken normal kan testinden pozitif alırsanız doğrulama da pozitif ise pcr yapılır( yani çoğaltma işlemi) virüs sayımı için.Eğer hıva sahip iken normal kan testinde negatif alacak düzeye geldiyseniz yani en hassas makine olan vidastan,3ml hassasiyetle çalışır bu yoğunluğun altına düştüyseniz, negatif alırsanız tekrar pcr yapılarak virüs sayımı yapılır. Yani yapılan test neticesinde alınan örnekte bir sey var ise kesinlikle çıkar.Negatifliğin yanlış olmasına sebep olan özellikle erkeklerde yanlıs yerden sürüntü alınması olur bunun için 4-5 yerden sürüntü alırlar, tecrübeli bir doktor en doğru sonucu alacak şekilde örnek alır.