Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 35 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Murat Gültekin

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Murat Gültekin

Bunu kimse bilmiyor. Vücudunda atılmışta olabilir, uykuda gizli olarak kalmışta olabilir. Bunu bilmek Şu andaki teknolojiye göre tıbben mümkün değil. Ama sen negatif olduktan sonra virüsü vücudundan atmış say.

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben bahsettiginiz doktora gittim kolposkopi yaptırdım gerçekten cok iyi ilgili bi doktor ama ben de hpvnin tamamen gittigini düsünüyorum ama sanki kısa sürelerde degil ben 2 senedir pozitifim be ahcc de kullandım 3 ay yeterli degil diceksiniz ama onun dısında da bi cok sey yaptım sigara yok alkol ayda yılda bir 30 yaşın altındayım ama hala negatiflik yok yani kolay kolay olunmuyor.doktor arkadaşım da bununla yaşamaya alış ben çok nadir duydum negatiflik diyor bilmiyorum zamana bırakıp kontrol olmak en iyisi sanırım

Durum
    Nihil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Bahar16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bahsettiginiz doktora gittim kolposkopi yaptırdım gerçekten cok iyi ilgili bi doktor ama ben de hpvnin tamamen gittigini düsünüyorum ama sanki kısa sürelerde degil ben 2 senedir pozitifim be ahcc de kullandım 3 ay yeterli degil diceksiniz ama onun dısında da bi cok sey yaptım sigara yok alkol ayda yılda bir 30 yaşın altındayım ama hala negatiflik yok yani kolay kolay olunmuyor.doktor arkadaşım da bununla yaşamaya alış ben çok nadir duydum negatiflik diyor bilmiyorum zamana bırakıp kontrol olmak en iyisi sanırım
    Negatiflik konusunda hangi tip olduğu da önemli. Genel olarak HPV diyoruz ama HPV nin her tipi sanki farklı bir virüs gibi farklı özellikleri var. Tipe göre çok fark ediyor. Bunu ispatlamak için her hpv tipi için bir sürü çalışma yapmaları lazım bu da milyon tane çalışma demek. O yüzden eldeki veriler çok az.

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı sadeceben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merve bende sigil yokken test yaptirdim eylulde bildigin pozitif cikti. Bence doktorunun tezi biraz salamis gibi
    Nerede yaptirdiniz testinizi

Durum
    leylasny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

benim doktorum da direkt olarak "hpv vücuttan atılabilir" demese de yaşım, yaşam tarzım, alışkanlıklarım sebebiyle mutlaka atarsın demişti. hatta hpv dna testini 30 yaşın altına bile yaptırmayı tercih etmiyordu. benim kendi tercihimdi siğiller sonrası hpv dna tiplendirme testi yaptırmak. muhtemelen onun niyeti bağışıklığımı güçlendirip siğiller çıktıkça yakmaktı ama belki de hpv'li olduğumu öğrenmemiş olsam ahcc kullanmayacaktım ve sürecim daha da uzayacaktı. neticede ölene kadar hpv'li olacağımız inancı artık çoğu doktorda yok. maalesef covid süreci de gösteriyor ki doktorlar muhakkak otorite olamıyorlar, onlar da insan ve mutlaka yetersiz kaldıkları konular söz konusu. özellikle jinekologlardan/ürologlardan duyduğumuz hpv yorumlarına çok itibar edemiyorum. virologlar, enfeksiyon uzmanları virüs odaklı olarak daha ilgili ve daha çok bilgi sahibi olabiliyorlar. doktorların dediklerini mutlak doğru olarak kabul edemiyorum artık ne yazık ki.