Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Murat Gültekin

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Murat Gültekin

@Ajdarha dogru söylemişsin tüm yanlisik benim de inandığım yanlış numune alınması. İyi tecrübeli bir doktor doğru ornegi alacaktir..

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı sadeceben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merve bende sigil yokken test yaptirdim eylulde bildigin pozitif cikti. Bence doktorunun tezi biraz salamis gibi
    Aaa o zaman gercekten gecmis bilgilerle konusmus bana

Durum
    Özel Üye

Alıntı Zuzu6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sordum negatif oldum dedim bana geçici negatiflik dedi😂
    Alıntı sadeceben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merve bende sigil yokken test yaptirdim eylulde bildigin pozitif cikti. Bence doktorunun tezi biraz salamis gibi
    Alıntı srkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hayatımda bu kadar aptalca bir cevap duymadım, yahu siğil yapmayan onlarca hpv tipi var, bu tipler nasıl testte pozitif çıkıyormuş acaba. Siğil yapmayan hpv tipinin olduğundan bile bihaber kendisi muhtemelen, ya da gerçekten bu korelasyonu kuramayacak kadar zekasız. Doktor sanıyor ki virüs sadece siğilin üzerinde bulunuyor, bu kadar cahillik gerçekten akıl alır gibi değil. Hpv virüsü genital bölgenin herhangi bir bölgesinde bulunabilir ve virüsün en yoğun olduğu bölgede siğil yapan tiplerde siğil oluşumu gözlenir. Adam resmen o an siğil yoksa negatif çıkarsın demiş, vallahi yazık. Siğil yoksa vücutta uyuyordur demiş bir de, nerede uyuyor acaba pankreasta falan mı uyuyor siğil olmayınca da testlerde çıkmıyor. Siğil yoksa derinin herhangi bir bölümünde yoğunlaşıp siğil oluşturacak kadar virüs yoğunluğu oluşmamıştır, yani viral yük azdır ama genital bölgenin herhangi bir bölümünde deride virüs bulunabilir ama siğil oluşturacak yoğunlukta değildir ve testlerde de gayet pozitif olarak çıkar. Bir öğrenmişler uyuyor lafını, bu düz doktorların başka bir yorum yapabildiklerini henüz duymadım zaten.
    Yaa bide varya o kadar moralimi bozdu ki inanamazsiniz ben oyle degilmis boyle boyle diyorlar diyorum susuyor bisey demiyor. Hala israrla tekrar cikabilir canm diyor beni deli etti

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Merv.000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa bide varya o kadar moralimi bozdu ki inanamazsiniz ben oyle degilmis boyle boyle diyorlar diyorum susuyor bisey demiyor. Hala israrla tekrar cikabilir canm diyor beni deli etti
    Ya her duyduğunuza inanmayın hpv sizi savunmasız mı yapıyor nedir Cin gibi kızsın sen merve ya

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya her duyduğunuza inanmayın hpv sizi savunmasız mı yapıyor nedir Cin gibi kızsın sen merve ya
    Ahaha sagol canim icimi rahatlattiniz 😂

Durum
    ancient - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

arkadaşlar benim de bir sorum var bu konuyla ilgili, forumdaki röportajı okurken denk geldim. Şimdi bu sessiz (uykuda) enfeksiyon olayı benim aklımı çok karıştırıyor. Tabiki işin biyolojik boyutunu bilemem ama bana bir virüsün vücutta nerdeyse 6 yıla kadar uyuması fikri saçma geliyor. yani virüsün asıl amacı zaten konak canlının hücrelerinde kendini çoğaltmak değil mi?
    bir de şunu sormak istiyorum bilenler vardır belki, diyelim ki vücutta sessiz halde bir virüs var bunun için bağışıklık sistemi yanıt oluşturuyor mu? yoksa ilk başta aktif hale mi gelmesi gerek?
    birde ben bu sessiz enfeksiyon nüks olma durumunu sadece nevra topalismailoğlunda okudum neye inancağımı şaşırdım gerçekten

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Zaten o uyuma olmuyor aslında @ancient, hala virüs vücudunda demek oluyor. Ben olaya böyle bakıyorum. Ve hala taşıyıcı oluyorsun aslında ve o 6 yılda da bulastırma ihtimalin var sigil olmasa bile taşıyıcısın korunmasız ilişkide bulaşabilir çok çok yüksek ihtimal olmasa da bu ihtimal hep var.

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bilmiyorum arastırdınız mı ama murat hocayla polat dursun bi çok ortak yazıları var aynı yerden mezunlar ve bence ikisi de çok iyi bilgili

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Ajdarha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan testlerde dna çoğaltılarak bakılıyor, yani görulmemesi gibi bir durum yok görülmeyen seylerin görünmesi için çoğaltma işlemi yapılıyor. Örneğin Hıv testi yaptırırken normal kan testinden pozitif alırsanız doğrulama da pozitif ise pcr yapılır( yani çoğaltma işlemi) virüs sayımı için.Eğer hıva sahip iken normal kan testinde negatif alacak düzeye geldiyseniz yani en hassas makine olan vidastan,3ml hassasiyetle çalışır bu yoğunluğun altına düştüyseniz, negatif alırsanız tekrar pcr yapılarak virüs sayımı yapılır. Yani yapılan test neticesinde alınan örnekte bir sey var ise kesinlikle çıkar.Negatifliğin yanlış olmasına sebep olan özellikle erkeklerde yanlıs yerden sürüntü alınması olur bunun için 4-5 yerden sürüntü alırlar, tecrübeli bir doktor en doğru sonucu alacak şekilde örnek alır.
    Onerebileceginiz tecrubeli bir doktor var mi

Durum
    mavişşş55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ne yani şimdi negatif olsakta bu bizim vücudumuzdami