Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsun'da doktorlar

Durum
    Fighthpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Samsun'da doktorlar

Merhaba. Samsun da önerebileceğiniz doktor var mı? 3 doktora gittim. Aşı ahcc ve aldara önerdi ve seyrine bırak dediler ama siğiller iyileşmiyor. 4 aydır ugrasıyorum. İlgili ve bilgili bi doktor önerir misiniz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Samsun'da doktorlar

4 ay çok kısa bir süre, siğiller iyileşmesi dışında sürekli nüks edip çıkabilir bu normaldir @fight.
    Sen en iyisi kendine 1 sene ver ve doktorların dediği gibi ahcc'ye başlamanı öneririm. Grip gibi ilaç kullan geçsin gibi bir hastalık değil maalesef ben ve birçok kişiyi hpv negatif olmak için 1 yıldan fazla zaman harcadık ben 1buçuk yılı bitirdikten sonra negatif oldum diyebilirim. O da ahcc ile. Kendi seyrine bırakmamalısın kendine çok dikkat etmeli sağlıklı beslenmeni öneririm (kivi, kefir, brokoli, çarliston biber, yeşil çay) ve düzenli olarak siğilleri tedavi ettirmen gerekiyor.

Durum
    Yeni Üye

Öncelikle bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Site de ki bilgilerin sonucunda ahcc ye başladım ama siğillerimm duruyor. 1 aydır kullanıyorum. Immutex vs de kullanıyorum. Sigarayı çok azalttım. hafta da 2 gün aldara sürüyorum. Bir de aşının ilk dozunu vurdurdum. Fakat koter kriyo gibi yöntemleri öneren bir doktor olmadı. Senin bir yazında tolga taşçı yı gördüm. Samsundan kalkıp İstanbula ona gittim. Oda seyrine bırak geçer dedi. Bakire olduğun için smear da yapamıyoruz seyrine bırakmak dışında yapılacak birsey yok dedi. Samsun da da 3 doktor denedim hepsi bana takıntılı muamelesi yaptı. Oturup kanser olmayı mı bekleyim ben. Napayım yani.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Siğillerin durabilir. Ahcc siğilleri düşürür diye bir şey yok ahcc vücudundan hpv'yi atmanı sağlar yani şu şekilde yapacaksın. Sen siğillerin oldugunda gidip kriyo veya koterizasyon olacaksın onlar çıkacak sen olacaksın tedavini.. ama zamanla sigillerin az cıkmaya baslayacak genelde 2 ay sonra ahcc etkisini göstermeye başlar. Zaten hpv'nin viral yükü azaldıkça az çıkacak veya çıkmamaya başlayacak. Böylece negatif olunca hem hpv'den hem de sigillerden kurtulmuş olacaksın. Yani mesele aslında sigil değil, sigil cıkarmanı sağlayan şey hpv. Onu kökten çözersen sigillerin zaten cıkmayacak

Biraz zaman ve sabır. Bu hastalıkla herkes net 1 yıl uğraşıyor onu söyleyebilirim.

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim. 🙏🙏

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Fighthpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Site de ki bilgilerin sonucunda ahcc ye başladım ama siğillerimm duruyor. 1 aydır kullanıyorum. Immutex vs de kullanıyorum. Sigarayı çok azalttım. hafta da 2 gün aldara sürüyorum. Bir de aşının ilk dozunu vurdurdum. Fakat koter kriyo gibi yöntemleri öneren bir doktor olmadı. Senin bir yazında tolga taşçı yı gördüm. Samsundan kalkıp İstanbula ona gittim. Oda seyrine bırak geçer dedi. Bakire olduğun için smear da yapamıyoruz seyrine bırakmak dışında yapılacak birsey yok dedi. Samsun da da 3 doktor denedim hepsi bana takıntılı muamelesi yaptı. Oturup kanser olmayı mı bekleyim ben. Napayım yani.
    Aldara hiç bir işe yaramıyor bunu söyleyeyim ben almamıstım hiçte... samsun'da egitim arastırmaya gidiyordum cildiye doktoruna. kriyo yaptırıyordum sadece. sigillerin tedavisi en iyi yöntem kriyo yada koter. Ve bitene kdar gitmelisin belki 15 kere

Durum
    Samuel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldara hiç bir işe yaramıyor bunu söyleyeyim ben almamıstım hiçte... samsun'da egitim arastırmaya gidiyordum cildiye doktoruna. kriyo yaptırıyordum sadece. sigillerin tedavisi en iyi yöntem kriyo yada koter. Ve bitene kdar gitmelisin belki 15 kere
    Ben Samsun'da eğitim ve araştırma hastanesi ek binasına gittim. Ciddi anlamda doktorlar köpek muamelesi çekiyor diyebilirim.
    Yüksel Oltulu'ya gidip tedavi oldum ve şu an hiç siğilim yok. Kriyoterapi yapıp siğilleri bir güzel yaktı ve Aldara verdi. Şu an hiçbir şey kalmadı dediğim gibi. Sanırım bu krem hpv türüne göre değişkenlik gösteriyor. Çünkü bende baya işe yaradı (belki de bendeki çok düşük bir türüydü bilemiyorum) Ama eğitim ve araştırma hastanesi ek binasına gelen doktorlar sanki parfüm sıkıyormuş gibi fıs fıs yapıp geçti. Bir halta da yaramadı.
    Yüksel Bey'e gittiğim zaman öyle bir yaktı ki o siğilleri, sıkıysa bir daha çıksın. Sadece zor fark edilecek izler kaldığı yaktığı bazı bölgede ama bu da hiç sıkıntı değil. Sonuçta siğiller yok oldu. Zaten o izleri fark etmek için baya dikkatli bakmak lazım.

Durum
    ekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

19 Mayıs Üniversite Hastanesinde Doç.Dr İbrahim Yalçın’a gidiyorum. Çok çok memnunum. Her şeyden önce psikolojik olarak çok rahatlatıyor. Başarılı bir hekim, harika bir insan.