Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV DNA testi nedir HPV tipleme testi nedir ?

Durum
    Ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

HPV DNA testi nedir HPV tipleme testi nedir ?

Arkadaşlar Ankara'da bi tıp laboratuvar ında Ssk ücret olarak DNA testi 285 tıpleme 465 tl erkek olarak anlamıyorum fazla yaptırmalımıyım yaptırırsam hangısını yaptırmalıyım bılgıısı olan yardım ederse sevinirim teşekkürler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV DNA testi nedir HPV tipleme testi nedir ?

Alıntı Ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ankara'da bi tıp laboratuvar ında Ssk ücret olarak DNA testi 285 tıpleme 465 tl erkek olarak anlamıyorum fazla yaptırmalımıyım yaptırırsam hangısını yaptırmalıyım bılgıısı olan yardım ederse sevinirim teşekkürler
    @ankaralı, tipleme için genelde fiyat aralığı o.. Biraz fazla ama maalesef veriyorsun eger cidden merak ediyorsan tipini.. Ama dikkat et iyi bir yerde yaptır ki birçok tipini kapsasın, hpv'nin 10 tane tipini alan yerlere yaptırma belki farklı bir tipsindir ve 10 taneye baktıgı ıcın onların arasında senın tipin bulunmaz, boşu boşuna para fılan vermıs olursun. Net ogrenmek ıstıyorsan kapsamlı bir yere baktır.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Bununla ilgili 2 tip test var .Birisi microarray chip diğeri ise pcr. 1. incisi daha iyi sonuçlar verir ve daha çok tipe bakılır

Durum
    Ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Dr.medusa erkek olarak makat bölgemde sıgıl çıktı şuan 1 adet ıce yakın kısımda sanırım kaptığım kadın cın 1 liydi ama en son test sonuçları negatifti erkek olarak yaptırmalımıyım eğer kanser olacaksam ne kadar süreçte gerçekleşir ortalama

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Siğil koterlenmeden önce dna testi yapılmalıdır. nedenı ıs partnerınızde cın 1 olması. yuksek rısklı bır tıp olabılır.kanser gelişimi yıllar suren bır sureç anal bolgeden smear alınıp displazi varlığı araştırılır .ama yuksek rısklı tıp cıkarsa bu yapılır.

Bu Konu için Etiketler