Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip fazlalığı

Durum
    Preciousone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Unhappy Hpv tip fazlalığı

Merhaba
    Hpv testi yaptırdığımda 7 farklı tip virüs çıktı. 4ü riskli 3ü düşük risk olarak. Kolposkopide cin1 çıktı ve doktor ahccye başlamamı tavsiye etti. Sipariş verdim başlayacağım. Fakat korkutan şey 7 farklı tip olması çok fazla değil mi ayrıca siğillerim aldarayla 2 haftada tamamen yok oldu. Nasıl oldu bilmiyorum çok fazlaydı ama bir tane bile kalmadı. Aldara’ya şans vermek isteyenler için ben tavsiye ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv tip fazlalığı

Evet 7 farklı tip çok, forumda da 7 tipe sahip olan biri daha vardı. Tipdaşlar sizi
    Bu kadar tipe bir arada sahip olmak çok görülen bir şey değil.
    Aldara olayı ilginçmiş genelde siğiller aldara ile gitmez sadece o bölgedeki viral yükü azaltmayı sağlar.

Ahcc'yi 1 yıl kullanmanı öneririm. Normalde 6 ay kullanılıyor ama tek tip için. Hepsi bir anda 6 ayda gitmeme riski var, yine bakarsın canım denersin 6 ay sonrasında hangi tipler gitmiş diye test yaptırırsın

Durum
    Yeni Üye

Şöyle de bir bilgi paylaşayım aldara kullandım fakat sigarayı bırakıp yeşil çaya abanıp inanılmaz güzel beslenmeye başlamıştım. Belki psikolojik olarak da iyi şeyler yapmam işe yaradı bilemiyorum bakalım umarım ahcc işe yarar hepsinden kurtulurum

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Selam,bence değil.. ben de 6 ay öncesine kadar 2 tane aktif tip görünüyordu,önümüzdeki ayın 18’inde kontrolüm var belki negatif olacağım belki de yeni tiplere yelken açacağım

Siğilsiz olmaya devam eder umarım.

Durum
    Yeni Üye

Umarım negatif olmuşsundur. Darısı başımıza <3

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

7ye iyimser bir rakam olarak bakıyorum ağzımda kac tip vardır düşünmek bile istemiyorum🤦🏻♀ Moralim bozulmasın diye bir sene sonra baktırıcam. Bu arada aldara bende de işe yarıyor olumsuz yorumlara şaşırmıştım. Ama iç kısmına pek etki etmiyor nemli olduğu için sanırım

Durum
    Yeni Üye

7 nasıl iyimser olabilir herkesin 2-3 tane tipi var hangi birisine üzüleceğini şaşırıyor insan. Ben ahccye bugün başladım, doktorum 3 ay sonra gel smear yapıcaz dedi. 3 ay da kısa bir süre değil mi yaa. Negatif olmadığını görünce üzülmek istemiyorum umutlanıp. Hep kafa karışıklığı🤦🏻♀

Durum
    Cizlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende de 5 farklı tür çıktı şok olmuş durumdayım. Tip 16 da var maalesef cin 1 çıktı doktor 6 ay sonra tekrar smaar istedi
    Üstelik şu ana kasar 3 tane partnerim olmuştu 5 adet hpv kapmışım o kadar çok eşli de değilim demek ki bulaştıran kişide birden fazla hpv vardı. İnsan kendini çok kötü hissediyor sayı fazlalığı yüzünden.

Durum
    Cizlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ağıza nasıl baktırılıyor tükrükten kültür aldırarak mı? Bende baktırmak istiyorum da buna ait bi test var mı?

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaşlar tip fazlalığının belirgin belirtileri var mı siğil sayınız çok mu mesela ben tipleme yaptıramadım şimdi bu yazılanları görünce korkuyorum