Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve korunma ihtimali

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv ve korunma ihtimali

Selamlar,biliyoruz ki hpv ile enfekte olmak için cinsel birleşme gerekli değil. Ama çok merak ediyorum kendi kendime de bu soruyu soruyorum.

Enfekte biri olarak aylardır cinsel olarak aktif değilim hiç bir bireyle bir temasım olmadı,öpüşmek sürtünmek gibi bile. Ama diyorum hayatıma biri girse biz bu duyguyu yaşamadan nasıl bir birliktelik yaşarız..

Kondom bizi bir ölçüde korumaya yeter mi.. her ilişkide ağızdan geçicek diye bir şey yok bunu biliyoruz, haksız mıyım?

Ve en büyük merakım kondom dışında kalan erkeğin skrotal bölgesine olan temasımız.. şıp deyince hpvyi transfer ediyor mudur.. gibi gibi

Doktorum bana cinsel hayatıma bir partner ile devam edebileceğimi,kendimi kapatmamam gerektiğini savunmuştu hep. Her ziyaretimde de bir partnerin var mı diye soruyordu zira..

Siz ne düşünüyorsunuz,bu kadar da ayrıntısına düşünüp kendimi yormamalı mıyım acaba?

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv ve korunma ihtimali

Kaygılar çaresiz nerdesiniz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv ve korunma ihtimali

Ben bu konuda düsüncelerimi her zaman her baslıkta belirtiyorum
    hpv biri bence ilişkiye girmemeli, bu kadar basit. 1 yıl cinsel diyet yapmak çok zor bir şey değil aslında. Prezervatifin korumadıgı yerlerden bulaşma ihtimali her zaman mevcut belli bir seviyeye kadar koruyor ancak bulaşma ihtimali düşük de olsa göze alınmalı diye düsünüyorum.
    Geri kalan sizin seciminiz ve tercihiniz olur.