Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VIN hakkında bilgisi olan varmı?

Durum
    hmcssm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

VIN hakkında bilgisi olan varmı?

Merhabalar bende yaklasık 1 yildir hpv ye sahip biri olarak ve de bakire olarak soruyorum, hergun vajinama aynayla bakmaktan biktım artık ve gercekten pskolojim bozuldu haziranda evlenicem pap smear testi yaptirmayı bekliyorum ama içim icimi yiyor. Bu arada başlikta yazdigim gibi Vın hakkinda bilgisi olan varmidir? Benim vajinama aynayla baktigimda onceden olmayan puturcukler gormeye basladim kirmizi kirmizi kabartilar tabiki doktora gitmem lazim biliyorum ama evlilik arifesindeyim ve kendimi ihmal ettigimide dusunuyorum ama bir yandanda bu telaslar bana bunu unutturuyor kafaya takmak istemiyorum sizde varmi oyle puturcukler zarın cevresinde ve vajina girisinde benim durumumda olan varmidir acaba 😔

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: VIN hakkında bilgisi olan varmı?

Bende bakireyim temmuz gibi evlenicem bende şu an bir korkum yok zar bizi koruyor ama evlenince ne olucak rahime bulaşma ihtimalini nasıl engellicez bilmiyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar Vın hakkında konuşuldu daha önce ama vın-vın kanseri bunlar çok rastalanan şeyler değil o yuzden kafaya takmamanı öneririm. Evet onlar vajinanın kendi yapısı Bakire olmayan insanlarda bile vın görülmüyor. rahim agzı kanseri riskin de yok bakire olduğun için. Durumun musaitse hpv'den kurtulmak için ahcc kullanmanı öneririm canım.

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

@Arya evlenince rahime bulaşmasını engellemek için ne yapmak gerekir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Umudum var Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Arya evlenince rahime bulaşmasını engellemek için ne yapmak gerekir
    böyle bir şey yok. Şunu yapmazsan bulaşmaz diye bir şey yok. Çünkü bakire değilsindir artık ve hpv vücutta.
    Korunabilirsin ancak.
    Doktor olmadığımdan ve rahim konusunda ihtisas yapmadıgımdan bu tip soruları aslında bana degil doktorlara yöneltseniz çok daha bilir kişiden bir cevap almış olursunuz. Ama bence şunu yaparsan rahim agzında degişiklik yapmaz diye bir şey yok. rahim agzı kanserlerinin %98 sebebi hpv zaten.