Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bekarken rahim agzina bulas olur mu?

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bekarken rahim agzina bulas olur mu?

Arkadaşlar birsey soracagim biliyorsunuz ben hpv yi bekarken aldim makat cevresinde vardi simdi size sorum o donemler hic vajinal birlesme olmadi daha sonra sigiller 7 ay cikmadiktan sonra evlendim esimde de sigil yokken prezervatif ile birlikte oldum sizce rahim agzina bulas olmus mudur o surecte akintim var çünkü bu aralar ama bu arada akinti bende siğil den once de vardi? Aranizda bekar olup siğili olup smear yapilip kotu cikan var mi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bekarken rahim agzina bulas olur mu?

Birlikte olduysan ve hpv taşıyorsan risk vardır.
    Birlikte olmadıysan ve bakireysen; risk minimumdur rahim ağzı konusunda.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Siğil ciktiktan sonraki surecte hic birlikte olmadim siğil 7 ay boyunca çikmiyorken ve esimde de sigil yokken ilk birlikteligimi yasadim yani ikimizde de sigil yokken ve hep korunurken bulas ihtimali ne kadardir

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bende bekar ve bakireyim hpv yi kaptım evlenene kadar ahcc ile atmayı ümid ediyorum evlendikten sonra ne olucak kafamda deli sorular

Durum
    Özel Üye

Ben 3 farklı doktorla görüştüm ikisi kadın doğum uzmanı biri genel cerrah üçü de bakire olduğun için rahim ağzı riskin yok smear evlenince yaptırırsın dediler

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

@umudumvar, aynı şekilde ben de 5-6doktor gezdim en son üniversite hastanesinde bir öğretim görevlisinden randevu aldım, böyle bir şey olamaz kızlık zarın var dedi. Belki ilerde okuyan olur, insan ilk öğrenince şok oluyor tabi ama içi rahat olsun 🙏🏻

Durum
    Özel Üye

Şu an içim rahat ama evlenince napıcaz risk mi oluşucak onu düşünüyorum @sevimli

Durum
    Tecrübeli Üye

Bi tane doktor bana birlikte olmamışsın hiç aşı ol demişti. Bilmiyorum kararsızım bu konuda. Sen de cevabını öğrenirsen yaz olur mu🙂
    Senin mesajlarını okudum yanlış anlama lütfen amacım akıl vermek değil, ama yerinde olsam nişanlıma böyle bir aşı olduğunu ve aşı olmamız gerektiğini söylerdim, en azından bulaşır mı diye kaygılanmaktan kurtulurdum canım.

Durum
    Özel Üye

@sevimli aynen dediğini konuştum zaten aşı olmaya karar verdik ama aşı her tipe karşı korumuyor o da kesin çözüm değil benim kafamdaki asıl soru evlendikten sonra mikrobun rahime bulaşmasına nasıl engel olucaz korunma bunu engellemek için yeterli mi bilmiyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Burda çok daha zor durumlarla karşılaşmış ve bunu atlatmış insanlar var hayranlıkla okuduğum. Sende şuan siğil hariç hayati bir durum yok, önemli tiplere karşı aşı olmuş olucaksın zaten, birlikte olana kadar tüm tipleri atsanda eşinden tekrar başka bir tip bulaşabilir. Yani ucu bucağı olmayan bir konu çok düşündükçe kaygı yaratıyor ve işin içinden çıkılmıyor. Siğillerden kurtulduktan sonra ve aşılandıktan sonra en güzeli hayata yılda bir kontrollerle hpvyi düşünmeden devam etmek...