Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hsv-1

Durum
    Ananaskabuklumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

Hsv-1

Merhabalar, HSV-1 dudak çevresi HSV-2 genital uçuk olarak geçiyor fakat son dönemde HSV-1 Genital olarakta görülebiliyormuş bende olduğu gibi. 3 Aydır uçuk çıkarıyorum ve ilginç bir durum Genital siğil bu kadar çıkarmadım... İlginç olan bir konu doktorun dr asistanı ilgilenmişti cildiye de 42 lik bir antibiyotik verdi 500mg her ay başı 4 kapsül 2 sabah 2 akşam olarak 6 ay boynuca fakat bu ilacı eczane teşhisten kaynaklı veremedi(eczane ile alakalı bir durummuş) sonra o gün akşamı tekrar gittim uzmanın kendisini yakaladım anlattım durumu teşhisi detaylandırdı kullanım şeklini de 6 ay boyunca her gün 500mg yaptı diğer asistanın az önce anlattığım gibi verdiğini söyledim sen böyle kullan dedi ilacı alıp alamadığını yarın gel söyle dedi ertesi gün sabahın köründe kalktım uzmanı yakalayamadım fakat dr asistanı gördüm böyle böyle dedim uzman daha iyi bilir daha deneyimli dedi dediği gibi kullan dedi fakat uzmanı yakalayamadım sinirlendim gittim ve tedaviye asistan dr un söylediği gibi başladım... Uzun olayın kısası siğil çıkarmadığım kadar uçuk çıkartıyorum acaba diyorum vücut direncim mi düşük dicemde vücut direncim düşük olsa 11 aydır siğil çıkarmıyorum siğil çıkarmış olurdum... ıhh öyle işte HSV-1 i atlatmaya çalışıyorum şimdilik...

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hsv-1

En yoğun atağını ilk bulaş zamanı verir sonra azalır diye okumuştum. Senede bir çıkar sonraları

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

merhaba çok geçmiş olsun @ananas üzüldüm valla hem hpv hem hsv. hpv vucuttan gıdecek dert etme ama hsv icin bagısıklıgının hep yuksek olması lazım ileriki dönemlerde atakları oluyor çünkü nüks ediyor.

Durum
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

HSV yi yeni aldığımı düşünmüyorum ama yeni patlak verdi ondan eminim... ve aşırı yoğun bir şekilde uçuk çıkartıyorum biri bitmeden diğeri çıkıyor 😨 cinsel yaşantım yok 7 aydır, olsa çilesi çok kötü olurdu 😂 bir başka doktora daha gidicem hsv konusunda onun kararını aldım... Yapacak bir şey yok yani aldık bir kere bünyeye onlarla yaşamayı öğrenmek gerek haha.. @Arya teşekkürler.

Durum
    bengü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba benim de genital bölgemde ve vajina girişinde 8 9 ay önce uçuk benzeri yaralar çıktı doktorum hsv teşhisi koydu emin olmak için kan tahlili istedi tahlil negatif çıktı ama bölgeden süprüntü ile örnek alınmamıştı doktor hsv değilsin dedi ama asiviral krem ve hsv tedavisinde kullanılan bir hap yazdı yaralar onlarla iyileşti tekrar çıkmadı. ama benim aklımda hala soru işaretleri var tatmin olmadım hsv değilse çıkan o yaralar neydi ve niye doktor hsv ilacı yazdı. ayrıyeten ocak ayında da smear yaptırdım temiz çıktı şüphelenmelimiyim

Durum
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Geçmiş olsun. Hsv konusunda bilgim hic yok. Bende aft yaralari çıkıyor. Romatizmal hastaligim var. Tedavisi yok. Stres tetikliyor. Romatizmal hastaliklar da bazen yapıyor aft gibi yaralar. Aklinizda bulunsun...

Durum
    seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı bengü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba benim de genital bölgemde ve vajina girişinde 8 9 ay önce uçuk benzeri yaralar çıktı doktorum hsv teşhisi koydu emin olmak için kan tahlili istedi tahlil negatif çıktı ama bölgeden süprüntü ile örnek alınmamıştı doktor hsv değilsin dedi ama asiviral krem ve hsv tedavisinde kullanılan bir hap yazdı yaralar onlarla iyileşti tekrar çıkmadı. ama benim aklımda hala soru işaretleri var tatmin olmadım hsv değilse çıkan o yaralar neydi ve niye doktor hsv ilacı yazdı. ayrıyeten ocak ayında da smear yaptırdım temiz çıktı şüphelenmelimiyim
    Genital bölgede hsv1 de cikabildiginden sonucunu negatif gelmiştir. Ister hsv1 olsun ister hsv2 hpv gibi tehlikeli bir durum yok. Durgunuzdaki uçuk ne kadar sürede çıkıyorsa o da O şekilde çıkar, bağışıklığıniz cok düşmedikçe. Geçenlerde bir makale okumuştum. Hsv virüsüne sahip insanlarin yüzde 60 i farkında bile değilmiş. Evet hpv vücuttan atıliyor hsv atılamıyor fikri tehlikeli bir durummuş gibi geliyor ama inanın kontrol altında tutulabiliyor. Ben hsv3 e sahibim. Bacagimda çıkıyor. Hsv virüsüne sahip olmayan insan sayisi yok denecek kadar az zaten.

Durum
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

Uzun süreden sonra can sıkıntısı ve boş zamanla bir uğrayayım dedim, bu konuyu güncelleyebileceğimi düşündüm. HSV 1-2 fark etmeksizin eğer fazla çıkıyorsa baskılama tedavisini tavsiye ederim. Bulaşı 2-3-4 sene önce kapmış olabilirsiniz ama patlamasıyla sağlam patlıyor ve biri bitmeden diğer atak başlıyorsa baskılama tedavisi alın derim. Ek olarak bu süreçte çıkan siğillerin üzerine mercimek kadar üzerini kaplayacak şekilde asiviral krem sürdüm çok etkili bir krem fakat tavsiye etmeyeceğim çünkü bu tarz tıbbi kremlerin içerisindeki kortizol vs olaylarından sizde başka durumlar söz konusu olabilir ek olarak bir antibiyotik var ismini paylaşmayacağım, ben baskılama tedavisini yoğun mg olarak aldım, düzenli ve istikrarlı tedaviyi seçmedim fakat bu da bir tedavi yöntemiydi kafama göre hareket etmedim. Ayrıca bu antibiyotiği ilerleyen dönemde uçuk çıkardığınızda, çıkmaya yakın belirti gösterdiğinde belli gr ve *kullanım şartıyla* alıp krem eşliğinde kullanırsanız ciddi anlamda çok rahat 2-3 günde atlatıyorsunuz. Onun dışında şuan senede en fazla 4 kere çıkarmışımdır heralde belki de daha az, her geçen sene vücut daha bağışıklı hale geliyor. En önemlisi hijyen, beslenme, spor. Sevgilerle kalın.

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hsv 1 Hsv 2 yani genital uçuğa göre daha az çıkar. Hsv 2 agresif olduğunu biliyorum. İlk 2 sene fazla çıkar uçuklar. 2 seneden sonra vücud bağışıklık sağladığı için baya azalıyormuş. Baskılamayı da herkes önermiş kiminde fayda etmiş kiminde etmemiş. Hangi il hangi hastane doktorunun adı ne dostum ben istanbuldayım özelden ya da burdan yazarsan diğer arkadaşlarda görür bilgilenirler

Bu Konu için Etiketler