Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv kanser ilişkisi

Durum
    ahraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv kanser ilişkisi

merhaba burda bu başlığı açmamım amacı siteye yeni üye olan arkadaşların direk kansermiyim ne zaman kanser olurum diye sormaları arkadaşlar ben doktor değilim ama 1 yıldır okumadığım makale yerli yabancı kalmadı hpv tip 16 sahip insanların kansere yakalanma olasığı bile 100/1 100/2 dir oda hiç tedavi olmayan hastalıktan bi haber olan insanlar bu bahsettiğim ( rahim ağzı kanseri) ağız ve boğaz kanseri vakaların da hpv ile olan ilişkisi kesin olarak kanıtlanmamıştır prof süleyman akhanın bir yazısında 96 bin küsür hpv li takibe alınmış 4 yıl sonunda bunların sadece buraya dikkat 132 tanesi ağız kanserine dönüşmüş ve bu 132 hastada alkol ve sigara içen insanlarmış bana sorcak olursanız evet hpv ciddiye alınmalı ama inanın doğru tedavi olup hpv den daha inatçı olursanız hiç bi sıkıntı çıkmaz bence kanser den hayatını kaybeden insanlar hpv den haberi olmayan olsada tedavi olmayan insanlar bunlar benim düşüncelerim tabi aryanında dediği gibi Her şey güzel olacak. Belki bugün değil ama elbet bir gün.

Durum
    sevimli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: hpv kanser ilişkisi

Ahraz ne güzel yazmışsın, sana çok teşekkür ediyorum. Ağzımın içinde bir kırmızılık var 2aydır geçmeyen, doktorlar farenjit diyor onu bile hpvye bağlar oldum😅 bu yazın bana çok iyi geldi. Rica etsem makaleleri link olarak ekleyebilir misin?