Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erkekte hpv penis kanserine dönüşme süresi

Durum
    Sekizyüzsekiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Erkekte hpv penis kanserine dönüşme süresi

Arkadaşlar endişemi ve sorumu maruz görün ben bu düşünce ilk aklıma düştüğünden beri araştırıyorum ama bu konuyla ilgili bir bilgi yok. Hpv olup olmadığını bilmiyorum bende ama diger bütün cybhleri yaptırdım ve hepsi negatif. 19 yaşındayım. 5 ay oldu şüphelendiğim ilişkiden bu yana. Bu süreçte penis basimda kararma gri bi renge dönme oldu kahverengi pürüzsuz çıkıntısiz noktalar var onun dışında penis kokunde sisme ve damar belirginleşmesi vs. Var. Agri da oluyor. Bunları buraya yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama yüksek endişe içerisindeyim çünkü ne doktorlarin verdigi ilaçlar vs. De bir işe yaramıyor. Bu belirtileri internete yazdığımda her seferinde penis kanseri çıkıyor hem de neredeyse hepsiyle uyuyor. Çok çok fazla endişeliyim. Lütfen bilen bilgisi olan duyan bu bilgiyi versin bana. Eger riskli bir tip hpv var ise 5 ay içinde penis kanserine dönüşebilir mi? Başka ihtimal.kalmiyor çünkü hepsi negatif. Kadınlarda 5-20 yıl arasi sure aliyormus ama erkekler hakkında hicbir bilgi yok 5 ayda hpvye bağlı penis kanseri olunur mu? Geç yazıyorum lütfen sabah gören cevap versin yasiyamiyorum artik teşhis koyamıyolar nefret ediyorum belirsizlikten intiharı bile düşündüm. Lütfen bilgisi olan böyle bir ihtimal var ya da yok desin. Çok sey bir arada oluyor.

Durum
    Anubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Erkekte hpv penis kanserine dönüşme süresi

Ben de bugün genel cerraha gittim anal kondilom için kontrol amaçlı doktorum hpvnin kansere dönüşmesi için uzun yıllar tedavi edilmeden kalması gerekiyor dedi. O yüzden 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde kanser olmazsın. Psikolojin seninle oyun oynuyor eğer çok fazla stress yapıyorsan ben de 20 yaşındayım yaşadıklarını anlıyorum o yüzden başka şeylerle ilgilenmeye başla bir süre sonra belirtilerin gidecektir.

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Tamamen psikolojik hiv olduğundan şüphelenen insanlarda görülüyor genelde hiv belirtilerini yaşıyorlar ama testleri temiz çıkıyor.Adamlar doktor penis kanseri olsan anlamazlar mı kaç vaka görüp geçirdiler kim bilir.Saydığın şeyler muhakkak şüpheli ilişkinden önce de vardı ama kafandan takıp çok fazla incelediğin için hpv kaynaklı sanıyor olabilirsin.Ben de bir sürü şey keşfettim meğer hepsi kadın anatomisinde normal olan şeylermiş.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Şu an gerçeküstü konusuyorsun resmen icini rahatlatacaksa birsey soyleyeyim dr nevra nin videolarini dinledim orda 1000 tane erkek hpv li hastam oldu ama hic penis kanserine denk gelmedim diyor yani cok cok cok dusuk ihtimal bence artik oraya bakmayi birak ya da psikologa git çünkü mantikli dusunmuyorsun ayrica hpv bile olmayabilirsin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@Sekizyüzsekiz, penis kanseri oldukça nadir görülüyor gerçekten kafana takmanı gerektirecek bir şey yok. Erkeklerden önce bu hastalık en çok kadınları hedef alıyor, bizlerin rahim ağzı kanserine yakalanma ihtimali daha yüksek siz erkeklere göre.

Durum
    Sekizyüzsekiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Fakat anal ve rahim ağzı kanserlerinde bu sürecin zaten cook uzun yıllar sonra olacağını biliyorum. Merakım penis kanserinde de sürecin ayni olup olmadığı. Onda da uzun yıllar gerekiyor mu. Sonuçta düşük olsa da bir ihtimal beni bulmuş olabilir?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

penis kanserine yakalanan olmadı forumda. ayrıca hpv bir sekilde vucudundan gidecek 20 yıl kalmayacak. penis kanseri sorunu ile karşılaşan olmadığı için bizim de bilgimiz kısıtlı,ben de kadın olarak böyle bir şeyi araştırmadım.

Bu Konu için Etiketler