Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Leep olanlara

Durum
    Hülya_xpo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Leep olanlara

Merhaba.Öncelikle bu virüsü taþýyan herkese çok geçmiþ olsun.Bende yaklaþýk 1 yýldýr Hpv nin týp 16 sý mevcut Çin 3ile Aralýk ayýnda leep oldum leep sonucum Çin 2 cikti ve malignite invazyon yoktur yazýyor.Cerrahi sýnýr negatif mi pozitif mi onu anlayamadým çünkü doktor böyle bir þey demedi Çin 2 diye bir lezyon çýkmýþ dedi 6 Ay sonra da kontrol verdi.Leepten sonra ki ilk kontrolü olanlar nasýl geçti sonuçlar?Birde leep olanlarda 1 yýl içinde hpv nin vucütta atýldýðýný okudum bir makalede.

Durum
    hazann - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Leep olanlara

Alýntý Hülya_xpo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba.Öncelikle bu virüsü taþýyan herkese çok geçmiþ olsun.Bende yaklaþýk 1 yýldýr Hpv nin týp 16 sý mevcut Çin 3ile Aralýk ayýnda leep oldum leep sonucum Çin 2 cikti ve malignite invazyon yoktur yazýyor.Cerrahi sýnýr negatif mi pozitif mi onu anlayamadým çünkü doktor böyle bir þey demedi Çin 2 diye bir lezyon çýkmýþ dedi 6 Ay sonra da kontrol verdi.Leepten sonra ki ilk kontrolü olanlar nasýl geçti sonuçlar?Birde leep olanlarda 1 yýl içinde hpv nin vucütta atýldýðýný okudum bir makalede.
    ben de leep oldum ayný sebeplerden dolayý. benim doktorum bana 2 ay sonraya kontrol verdi smear için, hep tetikte olmamýz için genelde her þeyi alelaecele yapýyoruz doktorundan patoloji sonucunu isteyebilirsin çünkü asýl önemli olan cerrahi sýnýr negatifliði veya pozitifliði. bunu öðrenmen senin için çok iyi olur. mailleþtiðim bir doktor 1 yýl içinde yüksek oranda vücuttan atýldýðýný söylemiþti bunun sebebi olarak da hpvnin asýl tutunduðu ve hastalýk yaptýðý bölgenin leep ile ortadan kaldýrýlýyor olmasý. ama yine de baðýþýklýðý güçlü tutmak þart. henüz kontrole gitmedim gittiðim zaman tekrar size bilgi verebilirim.