Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV cins değişikliği / Erkekte hpv testi / Kolposkopik mua hk

Durum
    lezambis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV cins değişikliği / Erkekte hpv testi / Kolposkopik mua hk

Herkese merhabalar,

Sormak istediğim birkaç konu var bilgi verirseniz çok mutlu olurum.
    1- HPV cins değiştirir mi? Benim 2016 yılında yatırdığım hpv genotipleme testinde sonucum 06 52 53 olarak çıkmıştı.2019 yılında günde 2 tane olmak üzere 6 ay ahcc kullandım ve yeni test yaptırdım sonuç 52 68 çıktı. Evliyim hpv cins değiştirir mi smear testi verdiğim hastanenin doktoruna sordum bana bir şey söyleyemedi. Testte kullandıkları ilaçlardan olabilir dedi yeniden yaptırayım dedim yok dedi.Anlam veremedim.

2-Eşimde de 2016 yılında siğiller çıkmıştı aldara ile yok etmiştik ama kendisi hiç test yaptırmadı. O zamandan beri kendisinde hiç sigil çıkmadı sonunda kendisini ikna ettim bu hafta test yaptırmayı planladık mavi lab. isimli yerde kendileri örnek alıyormuş doktora gitmeden oradan test yaptırsak doğru sonucu alabilir miyiz?

3-Ve son olarak kolposkopik muayene yaptırmalıymışım devlet hastanesinde yapılıyormuş çok saçma olacak belki bu soru ama randevu almak için sisteme girdiğimde birden fazla alan çıkıyor ben direkt jinekolog dan mı randevu alacağım yoksa kanser hastalarına bakan alandan mı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV cins değişikliği / Erkekte hpv testi / Kolposkopik mua hk

Hpv cins değişikliği diye bir şey yok aslında Hpv tipi değişimi var. Hpv tip değişebilirmiş maalesef. Ancak başka tip kapmanız da olası, var olan tipi yenip başka tip ile enfekte de olabilirsiniz. Eşinizde siğil çıkmışsa hpv vardır. Atlatmış da olabilir hpv tip 16 gibi siğil pek çıkarmayan bir tipe de sahip olabilir.

Kolposkopi için jinekologtan randevu alabilirsin.
    Bu süreçte cinsel ilişkiye girdiyseniz veya korunmadan girdiyseniz yeni tiplerle enfekte olmuş olabilirsiniz.

Durum
    lezambis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim Arya. Bu sonuçlardan dolayı ahcc yeniden sipariş ettim 3 gündür kullanıyorum senin dediğin gibi günde 6 tane inşallah bu sefer işe yarar benim eşimi ikna etmem çok uzun sürdü maalesef ben negatif olsam o değilse ben yine hpv olurum sonuçta prezarvatif ile korunuyoruz sadece o kadar bunaldım ki bundan

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

neden ikna etmen uzun sürdü? üzüldüm senin adına, evet eşinin negatif olması uzun sürebilir, mutlaka korunmanız gerekiyor.