Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv Test Sonuçları ve Son Durum

Durum
    zemirmano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv Test Sonuçları ve Son Durum

Merhaba arkadaşlar;
    Bir süredir sıklıkla takip ettiğim bir yer oldu burası, içinde bulunduğumuz malum durumdan dolayı. Ama fark ettim ki burada bulundukça hem umutlanıyor hem de kendimi kötü hissediyordum. Geçtiğimiz 1 1.5 ay içerisinde hpv ile ilgili bir şey düşünmemeye karar verdim ve büyük oranda başardım da.
    Eylül ayında yoğun kaşıntı sebebiyle gittiğim doktordan hpv pozitif tanısını aldığımda yaşadığım heyecan ve panik sonrasında geçen aylardan, hpv negatif yazısını kendi gözlerimle gördüğüm test sonucuna kadar gelmiş bulundum. Son yapılan test sonucunda yüksek risk grubunda bulunanların hepsi negatif çıkmış. (Hpv 6-11-düşük risk grubunun içinde bulunan sonuç kağıdının deyimine göre siğil yapan çeşidi test kapsamında değildi.)
    Sonuçta asc-us çıkmış olarak görünüyordu ama hpv genotipleri negatif çıktığı için kolposkopi yaptırmamın gerekli olmadığını ama düzenli bir şekilde smear testi mutlaka yaptırma gerektiğini söyledi doktor.
    Vallahi insan ne olursa olsun rahatlıyor. Gerçi asc-us konusuna biraz takıldım ama son iki aydır hiçbir şikayetim, siğil vb hiçbir rahatsız edici durum olmadığı için moralimi bozmuyorum.
    Bu şekilde iyi olma durumlarını okudukça zamanında ben kendimi iyi hissediyordum. Bunu da buraya yazmak istedim belki birileri okur, iyi gelir vs diye düşünerekten.
    Herkese güzel ve sağlıklı günler diliyorum. Umarım hepimiz çok çok iyi olacağız, fizyolojik ve psikolojik olarak.
    İyi günler diliyorum.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv Test Sonuçları ve Son Durum

Daha once siğil cikti mi sizde ve kac aydir siğilsizdiniz?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha once siğil cikti mi sizde ve kac aydir siğilsizdiniz?
    Çıktı. Eylül ve Ekim ayında iki kere koter yaptırdım. Sonra bir şikayetim olmadı. Yani ara ara kaşıntılar tekrar etti ama çok yoğun bir şekilde değil. En son bu test sonucunu almadan önce doktor baktığında çok minik bir adet var ama koter vs yaptırmana gerek yok dedi. Benim de hiçbir şikayetim olmadı zaten. Şu anda da bulunmuyor.

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Peki nasil yok ettin o miniği

Durum
    Yeni Üye

Aslında bir şey yapmadım. Immunex kullanıyorum üç aydır ve biraz beslenme düzeni konusunda kendimi düzeltmiştim. Eksik olan vitaminleri vs aldım ve kendiliğinden rahatsızlık vermeden gitti. Ben de çok anlamadım açıkçası. Hatta bir ara fırtına öncesi sessizlik olup olmamasından korktum ama şu an herhangi bir şikayetim yok. İlişki konusu da dahil olmak üzere.. 🤷🏻♀😅

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

4 ayda mı negatif sonuç aldınız

Durum
    mabella85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

6 aydan kısa sürede hemde iki yüksek tipli taşıyıcısı olup negatif test sonucunu aldınız ..yanlış okumadım değil mi ?

Durum
    Kbr
    Özel Üye

Hayir bence arkadasimiz zaten düşük riskli tipleri tasiyormus yani siğil yapan bu yuzden yuksek riskli tipler negetif gelmis dogal olarak ben de ilk siğili öğrendiğimde tiplendirme yapildi negatif geldi çünkü sadece yuksek risklere bakiliyordu yani muhtemelen düşük riskli tipleri hala vucudunda cunku iki uç ayda gitmesi biraz zor bu yuzden negatif oldum diye umutla yazmis ama ben olsam kendimi tamamen temizlenmis saymam çünkü arkadas hala siğil cikariyor bence negatif oldum umudu ile devam etme çünkü tekrar siğil gorursen karamsarliga kapilirsin ben bu konuda Arya ya katiliyorum çünkü o da kendimize en az 1 yil vermemiz gerektigini söylüyor sonrdan hayal kirikligi olmasin diye