Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ascus:(

Durum
    Effyzabeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ascus:(

Selaaam konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama bugün smear testini aldım.Ascus çıktı testte Doktora gösterince önemli bir şey olmadığını 6 ay sonra smeara gelmemi istedi tekrardan.18-22 yaş arası ascus çok görülüyormuş öyle dedi.Enfeksiyondan da kaynaklanabileceğini söyledi.Bende mantar enfeksiyonu var sebebi o olabilir mi?Korkuttu valla beni smear testimi temiz bekliyordum çünkü ben.Yardımmm..

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Ascus:(

Tip kaç var.yaşın çok genç gececektir inşallah

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ascus iyi beslenirsen geriliyormuş

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ascus ve cin 1 kendiliğinden gerileyebiliyor ama ben olsam 6 ayda değil 4 ay sonra giderim bazen smear testi yanılabiliyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Evet olabilir canım ama ascus gerileme ihtimali yüksek cin1'in bile gerileme ihtimali yüksek. cin2 ve cin3'te gerileme ihtimali düşük ama yine de var.
    Bu arada iltihap da kapmış olabilirsin. Dert etme takma güzel kafana böyle şeyleri güzel güzel beslen, ahcc kullanıyorsan zaten +1 öndesin, yemek öğünlerini düzenli ye, uykuna dikkat et yeterli. Birde duş alırken o bölgeye sabun sürme, ph değeri ile oynarsın ve bu da mantar-iltihap gibi birçok soruna sebep olur, sadece su ile yıkamalısın intim jelleri de kullanma.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Korkacak hiçbirşey yok canım, yemene icmene dikkat et, saglikli beslen, spor yap sigara içme.. bak göreceksin gerileyecek. Benim cin1 çıktı bana bile doktorum 1 sene sonra gel tekrar dedi.. sen de doktorunun dediği gibi 6 ay sonra tekrar gidersin

Durum
    Mağdurella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkacak hiçbirşey yok canım, yemene icmene dikkat et, saglikli beslen, spor yap sigara içme.. bak göreceksin gerileyecek. Benim cin1 çıktı bana bile doktorum 1 sene sonra gel tekrar dedi.. sen de doktorunun dediği gibi 6 ay sonra tekrar gidersin
    Yani 1 sene sonra gel demek 1 sene boyunca herhangi bir tedavi yapılmayacak mı demek ?

Durum
    hazann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Effyzabeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selaaam konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama bugün smear testini aldım.Ascus çıktı testte Doktora gösterince önemli bir şey olmadığını 6 ay sonra smeara gelmemi istedi tekrardan.18-22 yaş arası ascus çok görülüyormuş öyle dedi.Enfeksiyondan da kaynaklanabileceğini söyledi.Bende mantar enfeksiyonu var sebebi o olabilir mi?Korkuttu valla beni smear testimi temiz bekliyordum çünkü ben.Yardımmm..

felaket tellallığı yapmak istemem ama bazı şeylerin ucundan döndüğüm için sadece dikkat çekmek istedim. seninle aynı yaş aralığındayım. 3 hafta arayla 2 smear ve biyopsi yaptırdım. ascus-CIN1 geldi smearlarım biyopsi sonucum ise CIN3. tabi bu durum hpv pozitifliğin varsa geçerli. yoksa enfeksiyona bağlı görülme olasılığı yüksek. şüpheli bi durum varsa bakılmadıysa hpv dna baktırmanı öneririm

Durum
    çalıkuşu26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Effyzabeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba. öncelikle geçmiş olsun. smear tek başına yeterli bir test değildir yalnızca tarama yapılıyor. o nedenle hpv tipleme ve kolposkopi yaptırmanı öneririm. Çünkü ascus olup biyopside çok farklı sonuç gelenler olabiliyor. ASCUS deyip geçiştirme sakın.

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

bir soru soracağım öncelikle, doktorun jinekolojik onkoloji branşından mı?
    benim smear de ascus gelmişti ve 2 farklı doktora gitmiştim. normal jinekolog olan 6 ay sonra gel tekrar bakalım dedi..
    onkolog olan doktor ise, biopsi yaptırmam gerektiğini söyledi. ve yaptırdım sonuç ise cin1 çıktı.
    bence kolposkopi yaptırmalısın. çünkü sen bu virüsü kaptıysan eğer, şuan önemli olan cin2 ve cin3 ü yakalamak ve bunun için önlem almak. şansa bırakmak benim içime sinen bir durum değil. yine de sen bilirsin tabiki.
    6 ay boyunca ''yaptırsamıydım acaba'' endişesini yaşamaktan iyidir.