Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV16 pozitifim

Durum
    seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV16 pozitifim

Alıntı hpv16korkuyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmirde’yim şu an ama ayrılmayı planlıyorum bakalım
    Karsinom icin erken bir durum. Yeniden test yaptırmayı düşündünüz mü?

Durum
    hpv16korkuyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Başka bir doktora da görünmek istiyorum. Aslında imkanım olsa özel bi doktor istiyorum ama maalesef. Devlet hastanelerinde ilgilenmiyorlar gördüğüm doktoru bi dahaki gidişimde göremiyorum. Bazen acaba biyopsi yaptıkları kutu mu karıştı diyorum sonra tip16 pozitif çıkınca gerçekten karsinom olabilir dedim. Pet taramasında her şey belli olacak onu bekliyorum 8 gün kaldı...

Durum
    Tecrübeli Üye

Başka bir doktora da görünmek istiyorum. Aslında imkanım olsa özel bi doktor istiyorum ama maalesef. Devlet hastanelerinde ilgilenmiyorlar gördüğüm doktoru bi dahaki gidişimde göremiyorum. Bazen acaba biyopsi yaptıkları kutu mu karıştı diyorum sonra tip16 pozitif çıkınca gerçekten karsinom olabilir dedim. Pet taramasında her şey belli olacak onu bekliyorum 8 gün kaldı...
    Bende de 3 tip vardi 10 ay kadar once. Tabi herkesin bünyesi farkli. Son test negatif geldi benim ama bazı şikayetlerin devam ettiğinden negatif oldugumdan hala emin degilim. Ben hiç siğil çıkarmadim fakat hpv 16 rahim ağzını bozan bir tip genelde. Sen sanirim bir cilt kanseri tipinden bahsediyorsun.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bazı makaleler okudum şimdi vulva kanseri ile ilgili. Hpv riski artırsa bile tek sebep olarak gösterilmemiş. Burda hepimiz hpv olduk ama boyle bir tani alan oldu mu aramızda ben rastlamadim. Bunları daha cok moralini bozmak icin yazmıyorum. Bu tarz hastalıklar 60 yaş üstü hastalıkları. Rahim ağzı kanseri daha genç yaşta ama vulva oyle degil. Bu tanıda bir hata olabilir gercekten.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet benim de aklım almıyor bi türlü, bahsettiğim kahverengi lezyonlar vajen çevresinde oluşmuş. İnternet görsellerinde buna benzeyen hiçbir şey yok. Bi uzman arıyorum şu sıralar başka bi doktora da görünücem. Kpss hazırlık sürecindeydim sınava da çok az kaldı aylardır çalışıyorum didiniyorum 1 ayda tüm bilgilerim uçtu canımın derdine düştüm ama yine de stres içindeyim. Süreci burada paylaşıcam umarım en kısa zamanda bu illetten kurtulurum..

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet benim de aklım almıyor bi türlü, bahsettiğim kahverengi lezyonlar vajen çevresinde oluşmuş. İnternet görsellerinde buna benzeyen hiçbir şey yok. Bi uzman arıyorum şu sıralar başka bi doktora da görünücem. Kpss hazırlık sürecindeydim sınava da çok az kaldı aylardır çalışıyorum didiniyorum 1 ayda tüm bilgilerim uçtu canımın derdine düştüm ama yine de stres içindeyim. Süreci burada paylaşıcam umarım en kısa zamanda bu illetten kurtulurum..
    Evet sınava az var. Hastalık gelir ve gider, misafirdir. Hic bunları kafaya takip geleceğini riske atma. Elbette once saglik diyoruz ama kafaya takmaya da gerek yok. Sınavına konsantre olmaya çalış. Yaşın cok genç atlatacaksın insallah

Durum
    Tecrübeli Üye

İnşallahh 🙏🏻 Allah yardımcımız olsun gerçekten çok ama çok stresli bi dönem

Durum
    Paniklikız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Özelden yazdım bakar mısınız