Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benim HPV hikayem- cin2-anal hpv-immune boosting

Durum
    ayşe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim HPV hikayem- cin2-anal hpv-immune boosting

25 yaşındayım ve 2019 haziran ayında tip 18 ve 33 taşıdığımı öğrendim. İki ay önceki smearim negatif olmasına rağmen doktor kolposkopi yapmak istedi. Eğitim araştırma hastanesinde yaptırdım işlemi çünkü özeldeki doktorum paracı bir adam değildi ve leepe para harcamamın çok da gerekli olmadığını söyledi. Aylarca pataloji sonucu bekledim ve sonuç Cin2 geldi. Yani smear'e aldanmamak gerek. Yabancı forumlarda birçok kadın CİN3-CİN2 teşhislerinden doğal yollarla immune boosting yaparak kurtulmuşlardı. Ben de 3 ay denedim ancak stresim ağır bastı ve LEEP için devlet hastanesinin bana gün vermesini bekliyorum şu an.
    Yaklaşık beş aydır düşük dozda 2-2.5gr AHCC, Yeşil çay, (meyan kökü, tarçın,ekinezya karışık) içiyorum, zerdeçal kullanıyorum, omega 3 probiyotik ve immuneks komplex alıyorum. Ancak sorun geçen sene korunmasız anal ilişkimin olması ve siğil çıkartmadığım için bu bölgede ne olup bittiğini bilmemem. Tüm HPV tiplerine mavilab'da baktırmıştım. Anal bölgede kanser taramasının yapılmaması yani kanser olana kadar beklenmesi beni çoook korkutuyor. Rahim ağzına bir müdahale söz konusuyken anal bölge için böyle bir şey yok, taraması yok. Ve çok çaresiz hissediyorum bu nedenle. Çokeşliydim bunca zaman ve kimden ne kaptım en ufak bir fikrim dahi yok.

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Benim HPV hikayem- cin2-anal hpv-immune boosting

Anal kanser ülkemizde rastlanan bir durum değilmiş nette yazılanlara bakıpta içini karartma lütfen benim doktorum ne ben karışlaştım ne de meslekdaşlarım dedi kendisi makat üzerine uzmanlaşmış genel cerrah

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar @ayşe, belki anal siğil olabilir içeride, kolonoskopi benzeri bir yöntemle bakıyor olabiliyorlar diye biliyorum yanılmıyorsam. Ama anal kanser olacağını düsünmem lütfen sen de böyle, en kötü ihtimalleri gerçekleşecekmiş gibi hissetme, anal kanser oranı da düşük.

Durum
    Özel Üye

Anaskop adı verilen cihazla rahatlıkla teşhis ediyorlar kanser filan getirme aklına Aryanın da dediği gibi görülme oranı düşük

Durum
    Yeni Üye

içime biraz olsun su serpildi doğrusu, sağolun var olun
    LEEP'ten sonra baktırırım ona da şu aralar maddi olarak iyi değilim ve her doktora da anlatılamıyor tahmin edeceğiniz üzere. Ama tabi tedbiri elden bırakmadığımız sürece bir çıkar yol bulunur elbette. Valla gerekirse iki yıl da kullanırım AHCC yeter ki kurtulayım şu illetten.
    Bu arada kadın doğum doktoruma CİN2 teşhisi için LEEP'in şart olup olmadığını sordum çünkü bazı kaynaklarda CİN2'nin sadece %10 kansere çevirme ihtimali olduğu yazıyordu. Doktor da dedi ki senin o 10 kişinin içinde olup olmadığını bilemem. Sonra atılma oranını sordum internette yüzde doksan diyorlar falan dedim o da bana yüzde doksan sekiz atılır dedi. Bir de 23 yaşında bir arkadaşıma özeldeki doktor smear negatifken hpv genotipleme yapmıyorum çünkü o yaşlarda çok yaygın vücuttan atılıyor demiş. Yani bunlar umut verici söylemler lakin siz de bilirsiniz ki insanın karamsarlığa düştüğü vakitler oluyor. Çok sağolun! Bağışıklık güçlendirmeye tam gaz devam

Durum
    Yeni Üye

Baktıracağım Arya'cım maddi olarak biraz rahatlayınca, şu ara iş arıyorum AHCC de pahalı malum.

Durum
    Özel Üye

Bende aynı konudan muzdaribim makat içinde 2 tane ufak siğil yaktı doktorum korkulacak bir şey yok kafanda büyütme dedi benimde güvencem ahcc Aryanın dediği gibi ahcc her kullanışımda hpv nin tepesine vurduğumu düşünüyorum ahcc teslim ettim kendimi

Durum
    Admin

Alıntı ayşe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baktıracağım Arya'cım maddi olarak biraz rahatlayınca, şu ara iş arıyorum AHCC de pahalı malum.
    İnşallah en kısa zamanda iş bulursun ayşe, iş çok önemli. Çünkü maalesef hpv için ahcc dısında da doktora git-gel,siğilleri yaktır-dondur, takviyeler al vb süreçler hep para gerektiriyor.

Durum
    Admin

Alıntı Umudum var Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı konudan muzdaribim makat içinde 2 tane ufak siğil yaktı doktorum korkulacak bir şey yok kafanda büyütme dedi benimde güvencem ahcc Aryanın dediği gibi ahcc her kullanışımda hpv nin tepesine vurduğumu düşünüyorum ahcc teslim ettim kendimi
    Ben her ahcc içişimde geberin siğiller diye içimden ruh hastası gibi seviniyordum Anlatılmaz yaşanır.

Durum
    Özel Üye

Her içişimde senin bunu söylediğin geliyor aklıma Arya bende aynısını düşünerek motive oluyorum

Bu Konu için Etiketler