Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doktorlarin söyledigi

Durum
    Blacklotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doktorlarin söyledigi

Arkadaslar üniversite hastanelerine gidiyorum dermatolog doktorlari lezyon olmadigi zaman bulaş olmaz rahat ol diyorlar, ama burda lezyon olmadanda bulaş oldu filan yazilari var , ve üstüne basa basa anlatiyorum bagisik güçlendirici filan kullanmam lazimmi ahcc den bahsediyorum hepsi yok öyle bisey diyorlar bu hastaligi bilen doktor sayisi azmi yoksa doktorlarami iyi anlatılmıyor o kadar doktor gezdim devlet hastaneleri filan sadece 1 doktor endovir tavsiye etti

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Doktorlarin söyledigi

Merhaba black,

Malesef üyelerin yaşadığı benzer sorunlardan birini yaşıyorsun.
    Doktorlar bazen hpv konusunda çok rahat olabiliyor. Hatta 2-3 ay önce ismini vermeyeceğim bir doktor, lezyon olmadan ilişkiye girebilirsin ''korunmana gerek yok'' demiş. Şaka gibi ama gerçek. Bu kişi de ilişkiye giriyor ve hpv ile tekrar enfekte oluyor.
    Forumda yazılmıştı hangi üye hatırlayamadım simdi ama karıstırırsan bulursun.
    Yani kendi kendimizi biz savunacağız.
    Zaten sana mantıklı gelıyor mu hpv gibi cinsel yolla bulasan bir hastalıga sahipken korunmadan birlikte olmak? kendi süzgecinde onaylamadıgın bir şeyi doktor yap yap diyorsa içgüdülerine güven ve yapma.
    Lezyon olmadan bulaşma ihtimali düşüyor, ama kesin bulaşmayacak diye bir şey kesinlikle yok. Sonucta tasıyıcı oluyorsun.
    Lezyon olursa zaten ilk ilişkide %60 ikincisinde %100 bulaşır.

Durum
    Kıdemli Üye

Cevabin için çok teşekkür ederim ARYA, ama saka gibi ben konyada yasiyorum burda tek bir hastane tiplendirme yapiyo oraya gittigimde doktor gerek yok napicanki ögrenipte dedi bulaşmış zaten lezyon olmadimi bulas yok dedi üroloji doktoruydu ankaraya hacettepe hastanesinemi gitsem orda yapiliyormuki ben negatif oldugumu nasil anlicam rahat bi sekilde nasil evlenicem 1 sene sonra negatif oldum diyelim mesela sonra evlendim kumar oynamis gibi olucak bulasirsa bulas devam ediyo bulasmamissa iyi kurtuldukmu diyecezki çünkü siz vucuttan atiliyor diyorsunuz burdaki doktorlar ömür boyu taşırsın diyorlar tek korkum eşime bulaşmaması bunun cevabinida kimse bilemez tabi yaşayarak görülür anca

Durum
    Admin

Alıntı Blacklotus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabin için çok teşekkür ederim ARYA, ama saka gibi ben konyada yasiyorum burda tek bir hastane tiplendirme yapiyo oraya gittigimde doktor gerek yok napicanki ögrenipte dedi bulaşmış zaten lezyon olmadimi bulas yok dedi üroloji doktoruydu ankaraya hacettepe hastanesine mi gitsem orda yapiliyormu ki ben negatif oldugumu nasil anlicam rahat bi sekilde nasil evlenicem 1 sene sonra negatif oldum diyelim mesela sonra evlendim kumar oynamis gibi olucak bulasirsa bulas devam ediyo bulasmamissa iyi kurtuldukmu diyecezki çünkü siz vucuttan atiliyor diyorsunuz burdaki doktorlar ömür boyu taşırsın diyorlar tek korkum eşime bulaşmaması bunun cevabinida kimse bilemez tabi yaşayarak görülür anca
    Canım ömür boyu sende kalacak ihtimalini kafandan lütfen sil. Emin ol gidecek güven bana, eğer öyle olsa sence insanlar ne yapardı hiç düşündün mü? Herkes bu virüsü taşırdı, bu forumdan kimse gitmezdi cunku sureklı hpv taşırdı bünyesinde.
    Sadece geçeceğini bil. Hastanede değil laboratuvarlarda test yaptırabilirsin hpv genotipleme testi yapan lab araştır konya'da mutlaka vardır bir tane de olsa.
    İleride evlenecek olduğunda için rahat etmezse eşine de test yaptırırsınız. Gelecek günleri şimdiden bu kadar düşünme çünkü çok karamsar olursun, gelecek o şekilde olmuyor. Ben de önceden geleceği düşünüp karalar bağlardım ama bak? negatifim? eşimden de bir şey bulaşmadı olsa çoktan çıkardı. Düzenli rutin pap smear testi yaptırıyorum çünkü. O sebeple şu an yaşadığın karamsar şartlarda geleceği düşünme şu anı düşün.

Durum
    Kıdemli Üye

Tamam çok teşekkür ederim keşke sen doktor olsaydın da senin kontrol altinda olsaydik

Durum
    Admin

Tamam çok teşekkür ederim keşke sen doktor olsaydın da senin kontrol altinda olsaydik
    Hahahaha ya canım benim...
    Aslında benden bayağı ilgili ve tıp gelişmelerini sürekli takip eden bir doktor olurmuş Ama puanı çok yüksekti kazanamadım ))

Durum
    Kıdemli Üye

Birseydaha sorayim sana ahcc yaninda ne kullanayim sence birde sey propolis hangi marka ve nerden almam lazim

Durum
    Admin

Birseydaha sorayim sana ahcc yaninda ne kullanayim sence birde sey propolis hangi marka ve nerden almam lazim
    Aslında özel olarak bir şey kullanmana gerek yok sadece ahcc yeterli oluyormuş Ama illa kullanacagım dersen ben imutor kullanmıştım propolis hiç kullanmadım

Durum
    Kıdemli Üye

Tamam teşekkürler cevaplarin için iyiki varsın

Durum
    Admin

Rica ederim <3 <3