Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopik muayene :(

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Kolposkopik muayene :(

Alıntı asliasli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan Hoca bize de 2 veya 3 tablet önermişti. onlar nedense öyle düşük doz tutuyorlar sanırım.
    Anladım canım peki Yine de ahcc'nin önerilmesini iyi bir gelişme olarak buluyorum. Siz o zamanlar forumda yoktunuz ama 2017-2018 yıllarında doktorlar ''ahcc mi o ne'' bakış açısındaydı ve ahcc'yi bilip-hpv konusunda tıpta yapılan deneyleri vs takip eden doktor sayısı gerçekten çok azdı en azından şimdi kendini kanıtladığı için doktorların tavsiye etmesi güzel bir gelişme.

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kolposkopide korkacak bir şey yok ki ben hpv ile tanıştığımın ertesi günü özel bir klinikte yaptırdım çünkü smear sonucum temiz çıkmadı, acılı bir işlem değil ama biyopsi alındığı için bende birkaç gün yoğun kanama olmuştu.

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben 6 tablet kullanıyorum yanlış mı yapıyorum o halde

Durum
    Admin

Alıntı Umudum var Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 6 tablet kullanıyorum yanlış mı yapıyorum o halde
    Yanlış yapmıyorsun ahcc ilk ortaya atıldığında günde 3 gr olarak kullanımı deneylendi ve denekler bu şekilde negatif oldu. Buna yanlış demek saçma. Başka doktorların 2 tane kapsül kullanmasına da yanlış demek saçma. Ahcc'yi hiç araştırdınız mı? Ne gibi deneyler yapılmış, günde kaç gr kullanılmış? Bunları okumalısınız bence.

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Tabiki çok araştırdım ahcc yi bilimsel makaleleri de okudum burdan senin tavsiyeleri okudum Arya firmayı da arayıp sordum doktorların düşük doz önermesinin sebebini anlayamadım tşkler cevabın için

Durum
    Admin

Alıntı Umudum var Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki çok araştırdım ahcc yi bilimsel makaleleri de okudum burdan senin tavsiyeleri okudum Arya firmayı da arayıp sordum doktorların düşük doz önermesinin sebebini anlayamadım tşkler cevabın için
    bizde bilmiyoruz sebebini ama senin şu an günde 3gr yani 6 kapsül ahcc alman ahcc'nin hpv konusunda negatif yaptığına dair bilimsel bir çalışmayı doğru uyguladığını gösteriyor. Şüphe etmen gereken nokta yeterince araştırdıysan ''biz mi yanlıs yapıyoruz?'' değil bunu anlatmaya calısıyorum

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben 2 kere kolpokopi oldum herhangi bi acısı vs yok ki vücuda zarar veren bi yanı ya da

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kolposkopi acili bi islem degil, biopsi aldigini bile hissetmedim ben doktorun. Yani hic korkma normal bir vajinal muayene gibi olcak, hem yaptirman iyi olur ne var ne yok gorur doktor. Gozle gorulmeyen ufak sigillerin varsa onlarda gorulur. Bu yuzden mutlaka vajina disina yani vulvaya da bakmasini iste o makinayla, sadece ic kisma bakmasin canim. Gecmis olsun

Durum
    lezambis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Soru cevap kısmına bir konu daha açtım yanıtlarsanız çok sevinirim.
    Sorularımın bir tanesi hpv cins değişikliği hakkında test sonucum geldi bende 06 52 58 iken 52 68 çıktı bu sefer smear temiz çıktı ama yinede kolposkopik muayene olmak istiyorum. AHCC ye tekrar başladım 3 gün oldu Arya nın dediği gibi günde 6 tane 3 gr olacak şekilde kullanmaya başladım eşimi ikna ettim test yaptırmaya bu hafta gitmeyi planladık bunlar hakkında tüm aklımdakilerini dediğim gibi soru cevap kısmına açtım yardımcı olursanız çok mutlu olurum hepimiz kısa zamanda negatif oluruz inşallah

Durum
    gecerdimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba. Regl döneminde kolposkopi yapılır mi? Bazı sitelerde ilk veya son günlerde yapılır yazmış, bazılarında net görüntü için yapılmaz yazılmış bilgisi olan var mı?