Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğillerden kurtuldum

Durum
    Helpp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Siğillerden kurtuldum

Merhaba umarım herkes iyidir. Biraz gidişatımdan bahsetmek istiyorum. Daha önce yazmıştım Temmuz’da ilk ilişkimden 1 ay sonra siğilleri fark ettim. Eylül’de bir doktora gittim asla ilgilenmedi verrutol verdi geçirirse hpvdir geçirmezse değildir geçerse gelmene gerek yok tarzı saçma bir şey söylemişti. Sonra baktım kaşıntım falan çok hpv tipleme testi oldum ve tip 53 çıktı, burdan okuduğum yorumlarla geçen ay Hakan topalismailoğluna gittim. İlk gittiğimde lazerle 10 siğil yaktı vajina içinde yok 1 ay sonra kontrole gel dedi ben de geçen hafta kontrole gittim hiç siğil yokmuş, smear aldı o da temiz gelmiş. Bundan sonra siğil çıkma ihtimali çok düşük dedi. İlk gidişimde bana ahcc önerdi ama malum öğrenciyiz ailem de durumu bilmiyor ahccye başlayamamadım, son gittiğimde de aç karnına 2 tablet alsan yeter dedi büyük ihtimal yakın zamanda ona da başlayacağım. Bu süre zarfında yaptıklarım aslında çoğu kişiyle aynı sağlıklı beslenme, spor, cinsel ilişki yok, sadece kendimle ilgilendim, matcha kullandım, immutor 6 kutu bitirdim, bol yoğurt ve ev turşusu tükettim, düzenli meyve tükettim, kendimi minimum seviyede depresif tutmaya çalıştım ve de 1 ay boyunca asla siğil çıkmış mı diye kontrol etmedim çünkü çıktığını gördüğümde kendimi üzüp ağlıyordum.Fark ettim ki derslerim, aile ilişkilerim hiç olmadığı kadar düzeldi. Ben bu hastalığa yakalanmasaydım şu an boş yere depresyonda gezen bir tiptim. Şu an hayatımın, kendimim sağlığımın kıymetini biliyorum. Sigarayı 6 yıl kullandım bu Eylül’de bıraktım, alkol de Ağustos’tan beri kullanmıyorum biraz ara vermek iyi geldi. İlk 2 ay bittim ben kanser oldum kesin ölücem diyordum ama bu site buradaki bilgiler Kişiler çok değerli bana yol gösterdiler. Yeni gelen arkadaşlar lütfen hayatınız bitmedi böyle düşünmeyin bakıyorum intihar düşünenler var. Yapmayın bunu bu olayla hayatınıza daha sıkı sarılın. Ben henüz negatif olmamışımdır ama Eminim bir gün olacağım buradaki herkes gibi. Kendinize iyi bakın umarım en yakın sürede herkes kurtulur

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Siğillerden kurtuldum

@Help selamlar, mutluluğunu bozmak istemem gerçekten hepiniz negatif olun istiyorum ama sence de sadece 1 ay siğil çıkarmadığın için kendini ''siğillerden tamamen kurtulmuş'' ilan etmen biraz erken değil mi?
    1 veya 2 ay sonra tekrar bir tanecik bile siğil çıksa ben siğillerden kurtuldum moduna girdiğin için yıkılacaksın ve üzüleceksin.
    O yüzden siğillerden kurtuldum demek için bence en en az 4 - 5 ay gerekli.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Temmuzdan bu yana 6 kutu imutor u nasil bitirdin gunde 10 tane mi içtin😁 bence acele etme arya ya katiliyorum en az 6 ay bekle

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temmuzdan bu yana 6 kutu imutor u nasil bitirdin gunde 10 tane mi içtin😁 bence acele etme arya ya katiliyorum en az 6 ay bekle
    İmütörde 30 kapsül var. Yani yaklasık 6 ay olduğundan 6 kutu bitmesi doğal. Hatta 12 kutu bile bitebilirmiş cünkü günde 2 tane öneriliyor

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmutor kompleks günde 2 hap olarak kullanılıyor kompleks kullandığımda 2 hap beta glukan kullandığımda 1 hap şeklinde gittim öyle hesaplarsanız saçma olmadığını anlarsınız

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Simdilik çıkmamasına cok sevindim umarım bir daha asla siğil çıkmaz... ☺🙏🏼 Peki akıntın var mı? Bu arada tip 53 orta seviye mi risk taşıyor hiç duymamıştı.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Help selamlar, mutluluğunu bozmak istemem gerçekten hepiniz negatif olun istiyorum ama sence de sadece 1 ay siğil çıkarmadığın için kendini ''siğillerden tamamen kurtulmuş'' ilan etmen biraz erken değil mi?
    1 veya 2 ay sonra tekrar bir tanecik bile siğil çıksa ben siğillerden kurtuldum moduna girdiğin için yıkılacaksın ve üzüleceksin.
    O yüzden siğillerden kurtuldum demek için bence en en az 4 - 5 ay gerekli.
    Tekrar çıkma ihtimalinin düşük olduğunu yazdım zaten. Düşük olsa da ihtimalin varlığını biliyorum. Ben yine kontrole gideceğim 3 4 ay sonra. Negatif olmadığımı da belirttim arya bu kadar kısa sürede negatif olduğumu düşünmüyorum tabiki ahcc ye de bunun için başlayacağım

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdilik çıkmamasına cok sevindim umarım bir daha asla siğil çıkmaz... ☺🙏🏼 Peki akıntın var mı? Bu arada tip 53 orta seviye mi risk taşıyor hiç duymamıştı.
    Evet akıntım hele son bir kaç gündür çok fazla olmaya başladı anlayamadım ben de. Normalde her zaman var ama bu kadar olmazdı şaşırıyorum bu duruma. Tip 53 olası yüksek risk grubundaymış

Durum
    Kıdemli Üye

Negatiflik için testi yazdan sonraya bırakıyorum bu hastalıktan bu kadar çabuk kurtulacağımı düşünmüyorum zaten ama siğiller estetik olarak da çok sinir bozan bir şeydi elim değer mi aman nolur diye evham yapıp duruyordum en azından ondan kurtuldum. Smear İlk kez alındı ama her 6 Ayda bir alınmasına devam etmek gerekiyormuş ihmal etmeyeceğim tabiki. Ahcc de günde 2 doz yeter dendiği için bütçemi çok sarsmaz ona da başlamayı düşünüyorum

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canim valla ben 13 aydir siğilsizim hala emin olamadim negatif olduğuma umarim bir daha çikmaz siğilin Hakan topalismailoglu sana bir daha çikmaz demiş ama burda başka bir arkadaşa da 8 ay bekle demiş negatif olmak için bir de hayrina bir sonraki gidişte beni sorsana bir arkadas 13 aydir siğilsiz sizce negatif mi de😁😁