Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Merhabalar, Ben Neymişim Öyle?! - HPV, Bel Soğukluğu, HSV(Herpes-2/Uçuk), Sifiliz

Durum
    Ananaskabuklumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

Red face Merhabalar, Ben Neymişim Öyle?! - HPV, Bel Soğukluğu, HSV(Herpes-2/Uçuk), Sifiliz

Merhabalar tekrardan, uzun süreç zarfları geçiyor ve tekrardan uğruyorum buraya. Artık çok sıradan şeyler gibi gelmeye başladı.. Bu güzel mi yoksa kötü mü anlamış değilim.. Geçen hafta yaşadığım olaydan kaynaklı olarak bütün cinsel hastalık testlerimi bir ajandaya topladım ve özet geçerek burada sizlerle paylaşmak istedim..
    En baştan belirtmek isterim düzenli olarak cinsel yolla bulaşan hastalık testlerimizi yaptıralım ve yıllık genel kontrol yaptırmaya unutmayalım..

2015 yılında renkli bir hayatım başlamış, 2016 yılında şüphelenmeye başlamışım 2018 yılana kadar sağlıklı ilerlemişim onca renkli yaşantıdan sonra...
    2018 yılında makatımda hissettiğim lezyonu hemoroid sanmıştım ve aile hekimine sormuştum, daha fiziksel muayane kurmadan sadece sözel olarak kalmış ve içimi rahatlatmıştım fakat ilerleyen süreç zarflarında gelişen ve yayılan siğilleri farketmiştim fakat kendimi hala kandırmaya çalışıyordum.
    Ağustos ayında Genel cerrahiden randevu almıştım ve kolonoskopiye yönlendirmişti... kolonoskopide herhangi bir şey çıkmamıştı ve üstüne çok durmamışlardı hemoroid demişlerdi.
    Aklımda hala şüpheler vardı ve Eylül ayında cildiyeden randevu almıştım. Sonuç olarak HPV ye sahip olduğumu öğrenmiştim.
    O gün kriyoterapi uygulması yapılmış ve ardından 1 ay sonra tekrar işlem uygulatmıştım.. En son ise 2019 Mart ayında tekrar kriyoterapi işlemi gerçekleşmişti. 9 Aydır siğilim yok geçen gün sivilce çıktı siğil diye korktum ama değilmiş... HPV serüvenim şuanlık bu kadar.

------
    2018 yılının kasım ayında bel soğukluğu geçirdim penisim akıntıyla birlikte ürolojiye gittim antibiyotik ve enjeksiyon tedavisi gördüm..

-----

2019 Haziran ayında Sifiliz(Frengi) VDRL değeriyle orantılı alt değer tpha
    4 ay önceki testimde değerlerim negatifken 4 ay sonra yaptırdığım testte tpha değerim pozitif ti vdrl değerim negatifti
    sonuç ampirik tedavi uygulandı haftada 1 kere olmak üzere 3 hafta deposilin(penisilin türevi) iğne vuruldum.
    TPHA değerim yaşamım boyunca pozitif olarak kalıcakmış öyle deniliyor.. Yani kan veremiyorum xxx.

TPHA değerimle alakalı problemler var galiba... Düzenli olarak bu konunun altına güncel olaylarımı yazarım..

-----

2 ay önce penisimde sivilcemsi ülserimsi bir şey çıktı (uçuk) ürolojiden randevu aldım cildiyeye yolladı cildiyeci randevum olmadığı için bakmadı, randevu aldım 2 hafta sonra gittim bu uçuk kayboldu otomatik olarak herhalde öylesine bir şeydi dedim randevum da bundan bahsetmedim. Geçen hafta bu uçuk tekrarladı ürolojiye gittim tekrar cildiyeye yollandım, yalvar yakar
    6 saat bekledim ve muayene etti uçuk dedi.. Kan testleri felan istedi, Cuma günü olduğu için bugün verebildim başka bir hastaneye yolladıkları için sonuçlarımı 7-10 gün içinde alabileceğim galiba sonra tekrar gideceğim.. daha önceki süreç zarfında b ve d vitamini aldığımda vücudumda kırmızı lekeler alerjik reaksiyon gibi artmıştı ve cildiyeye gittiğimde kurdeşen demişti fakat geçen gün bu durumdan bahsettiğimde tpha dan kaynaklı da olabilir dedi... Şuanlık uçuk için uçuk kremi ve bakteriyal krem verdi ve vitamin ilaçları çinko ve multi b...
    Sonuçlarımı aldığım süreç zarfında bu konunun sonuçlarını yazarım.. Herkese geçmiş olsun artık çok alıştım pişmanlıklarım var elbette fakat olmuşa bir şey de yapılmıyor üzülüyor muyum pek sanmıyorum.. Verilen kararların sonuçları olmuş gibi oldu.. İlişkilerimi son 7 aydır oldukça düşürdüm hatta tek bir kişi vardı.. bu süreç zarfından sonrası için artık ne olur bilmiyorum ama bu renkli yaşantıdan tamamen çektim elimi ayağımı sosyal yaşantım da neler olacak bilemiyorum.. Herkese geçmiş olsun tekrardan tek şey zaman ve sabır... Tavsiyelerim spor, sağlıklı beslenme, no stres, düzenli bir hayat. Sorusu olan varsa cevaplandırmaya çalışırım, kendinize iyi bakın..

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Merhabalar, Ben Neymişim Öyle?! - HPV, Bel Soğukluğu, HSV(Herpes-2/Uçuk), Sifi

Geçmiş olsun, üzülmene de gerek yok kendin zaten güzel kararlar alıp daha sakin bir hayata geçiş yapmışsın. Umarım tüm bu yaşadıkların sondur. Kendine dikkat et canım benim yaşın daha cok küçük. Bundan çok daha kötü hastalıklar var. Bi şey olmaz diye düşünme lütfen her şey olabilir. Hpvnin kendi başına erkeklerde kansere olanak vermesi çok güç ama diğer tüm cinsel yollarla bulaşan hastalıklar bu zemini güçlendiriyor o nedenle artık daha dikkatli olmana sevindim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Merhabalar, Ben Neymişim Öyle?! - HPV, Bel Soğukluğu, HSV(Herpes-2/Uçuk), Sifi

Merhabalar çok çok geçmiş olsun bir sürü zorlukla uğraşmışsın. Tek tavsiyem: ilişkilerini sıfıra düşür ''şimdilik'' en azından

Durum
    Ananaskabuklumuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Turkey/Istanbul

@Şans teşekkürler , @Arya şimdilik ya da bir süre gibi gözükmüyor insanlar çok cani, vahşi ve düşüncesiz... Ben şimdi kendime bakıyorum bu süreç zarfında eğer bir takıldığım olduysa direk söylemişimdir.. ama bana bulaştıranlar benim hata payım da var elbet fakat hiç umursamazsa yaklaşıyorlar... Son 1.5 senedir zaten bir ilişkim olacağı süreç zarfında date öncesi bu hastalık mevzusunu açıyorum ve tadı kursakta bırakıyorum ama iyi oluyor çünkü bu yolla karşıdakine çaktırmadan kontrol ederek en azından benim gördüğüm kadarıyla 10 kişiden en azından 6 kişinde ya siğil gördüm ya vicdan yaptırdım itiraf etti ilişki öncesinde ya da hijyenik bulmadım bu saaten sonra da öyle bir şey olursa ıhh bilemiyorum ciddi bir şeyler olmalı iki taraf birbirine güven içerisinde bütün sağlık raporlarıyla gelmeli... en son o 7 ay süreç zarfındaki erkek arkadaşım diyordu ki ilişkide güven olmalı güvenmiyor musun falan filan diye uzattı da uzattı belki bir şey olmayabilirdi onda ama pehh yani... Hayata 1 kez geliyoruz en azından kendimizi başkalarını sevdiğimizden daha fazla sevmemiz gerekiyor olabilir.. Dul kalmak istemiyomm!! DUL KALDI!

Bu Konu için Etiketler