Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve Bunalim

Durum
    Rumeysa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv ve Bunalim

Arkadaslar Hpv oldgumu ogrendigimden beri psikolojim cok etkilendi Surekli doktordayim bu bunalimdan nasil cikabilirim Siz neler yaptiniz Psikolojik destek aldiniz mi?

Durum
    Effyzabeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv ve Bunalim

Alıntı Rumeysa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Hpv oldgumu ogrendigimden beri psikolojim cok etkilendi Surekli doktordayim bu bunalimdan nasil cikabilirim Siz neler yaptiniz Psikolojik destek aldiniz mi?
    Valla ben öğrendiğimden beri dışarı çıkmıyorum,arkadaşlarınla buluşmuyorum.Eve kapattım kendimi siğil tedavim olana kadar çıkmayı düşünmüyorum da.Psikolojik destek aldım,ilaca başladım.3 haftada bir de psikolog-terapist seanslarım var.Sen de psikiyatrisle bir görüşebilirsin

Durum
    Rumeysa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Evet bendede durum benzer , henuz sadee Psikologa gitmedim Onada gidecegim insallah 🙂🙋🏻♀
    Alıntı Effyzabeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben öğrendiğimden beri dışarı çıkmıyorum,arkadaşlarınla buluşmuyorum.Eve kapattım kendimi siğil tedavim olana kadar çıkmayı düşünmüyorum da.Psikolojik destek aldım,ilaca başladım.3 haftada bir de psikolog-terapist seanslarım var.Sen de psikiyatrisle bir görüşebilirsin

Durum
    Effyzabeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Rumeysa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bendede durum benzer , henuz sadee Psikologa gitmedim Onada gidecegim insallah 🙂🙋🏻♀
    Sıkıntım öleceğimden falan değil ama eski hayatımın benden gidişi Geride kaldı artık aktif ilişkiler vs.Artık insanlara aa ne güzel hayat hpvsi yok diye bakıyorum ( İyice kafayı yedim

Durum
    fairyking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siz de biliyorsunuz arkadaşlar, moralinizi bozacak herhangi bir şey yok. Bu virüse lütfen hiv muamelesi yapmayın. Hayatınız kararmadı, eski halinize de geri dönebilirsiniz. Öncelikle dertsiz, tasasız ya da sıkıntısız insan yok bu dünyada, bunu aklınızdan çıkarmayın. Moral mi depolamak istiyorsunuz, bir gün hastaneye gidin ve biraz gözlem yapın, sonrasında halinize şükredeceksiniz. Ayrıca ağlayıp üzülmek yerine bu virüsten dersler çıkarın, ne öğrendim, bundan sonra hayatımda nelere dikkat edeceğim bunlara odaklanın. Kendinizi kapatmayın, moralinizi bozmayın. Moral en iyi ilaçtır, depresyon bağışıklık sisteminin mikroplarla savaşma gücünü düşürüyor. Kendinize gelin lütfen. Bu kadar hırpalamaya, zihninizi bu kadar yormaya gerçekten değmez bu enfeksiyon.

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben kendimi yiyip bitiriyordum ta ki bu virüsün vücuttan silinebileceğini öğrenene dek yani demem o ki beni toparlayan şey iyileşeceğime olan inancım oldu ☺ İyileşeceğiz arkadaşlar, iyileşeceğimiz bir şey için de moral bozmaya hiç gerek yok. Bu sitenin de bunda katkısı çok oldu çünkü aradığım her soruya cevap buldum ve sorularım cevaplandıkça da kendimi daha iyi hissettim. Benim depresyonum 1 ay kadar sürdü sonrasında toparlandım. Kaanbey paylaştı bugün hacettepe üniversitesinin hpv ile ilgili bilgilendirme metnini orada dahi 2 yıl içinde %90 silindiği yazıyor. Lütfen üzülmeyin çünkü üzüldükçe vücuttan atılma zamanını uzatıyorsunuz. Aslında artık cinselliğe dikkat edeceğiniz için sevinin çünkü başka bir Hastalıklar da kapabilirdiniz asla vücuttan silinmeyen. Olumlu yanlarına odaklanınız

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben ilk öğrendiğimde ilk 3 ay depresyondan cikamamistm rumeysanin dedigi gibi bende insanlara ne kadar guzel hpvsi yok gozuyle bakiyordum kendimi viruslu istenmeyen hayati bitmis biri gbi dusunuyordm ama gereksizmis. Uzun sureli grip gbi bi hastalik o kadar basit aslinda doktorlar haklilar onemsememekte bence kesinlikle kafaya takilmamasi gereken bisey yeterki dikkatli olalim kendimize iyi bakalim hepimiz atlaticaz

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Rumeysanin dedigi gbi degl effyzabethin dedigi gbi olacakti

Durum
    rhcp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben de ilk öğrendiğimde doktorun odasında tansiyonum düştü kadın bana direkt kanser olabilirsin , ömür boyu taşıyabilirsin filan dedi resmen doktor fobisi yarattı bende. Öğreneli 2 ay kadar oluyor ilk günlerdeki psikolojimi ömür boyu unutmam mümkün değil, şuan daha sakinim, lütfen kendinizi eve kapatmayın, benim ilacım spor ve müzik , dua okuyorum, bazen yataktan çıkasım hiç gelmese de kendimi zorlayarak çıkıp kulaklıkları takıp yürüyüş yapıyorum. Keşke olmasaydı ama madem oldu artık bundan sonrası için ne yapılacaksa yapacağız, herkese sağlıklı mutlu günler dilerim.