Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Negatif olmak ne demek?

Durum
    Tip3139erkegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Negatif olmak ne demek?

Merhaba arkadaşlar hpv bildiğimiz gibi bir virüs çeşiti ve biyolojik olarak virüslerin vücuttan yok olmadığını sadece bağışıklık sistemi tarafından baskılandığını biliyoruz.
    Bu durumda nasıl vücuttan tamamen atılıyor bu virüs?

Durum
    kaanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Negatif olmak ne demek?

sorunun içinde cevabını vermişsin

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Aslında yanlıs bir bilgi var orda bağışıklık sistemi tarafından baskılanmıyor. Sadece bazı virüslerle immün sistem baş edemezken bazılarını vücuttan temizleyebiliyor. Eğer sadece baskılanmış olsaydı bağışıklığımız her düştüğünde yıllar içinde vücudumuza aldığımız tüm grip virüsleri ortaya çıkardı ve ölürdük muhtelemen 😅 küçükken elimde siğil çıkmıştı ondan kısa bir süre sonra zatürre nedeniyle 2 haftaya yakın hastanede yattım ve daha fazla bağışıklığım düşemezdi sanırım ki burumda dahi siğil tekrarı olmadı ☺Virüsleri bulup yok eden ilaç yok şu anda bildiğim kadarıyla. Yani grip olduğumuzda da mesela virüsü yok edecek tek şey kendi immün sistemimiz. Antibiyotikler dahi sadece bakterilere, parazitlere işe yarıyor. Ama mükemmel işleyen bir savunma sistemimiz var ve hpv de bu savunma sisteminden kendini saklamayı başaramayan bir virüs, siz bağışıklık sisteminize destek vereceksiniz ve o da bu virüsle savaşıp onu yok edecek. İnternetten natural killer veya Doğal katil hücreleri olarak aratırsanız özellikle istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Nk, yapısı (dnası) bozulmuş virüs bulaşmış hücreleri dahi yok ediyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hpv'nin vücutta ömür boyu kalmadığı kanıtlandı. Dolayısıyla baskılanma değil, virüsü vücudundan atma diye bir şey var. Hpv negatif olmak demek bu demek

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Şans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında yanlıs bir bilgi var orda bağışıklık sistemi tarafından baskılanmıyor. Sadece bazı virüslerle immün sistem baş edemezken bazılarını vücuttan temizleyebiliyor. Eğer sadece baskılanmış olsaydı bağışıklığımız her düştüğünde yıllar içinde vücudumuza aldığımız tüm grip virüsleri ortaya çıkardı ve ölürdük muhtelemen 😅 küçükken elimde siğil çıkmıştı ondan kısa bir süre sonra zatürre nedeniyle 2 haftaya yakın hastanede yattım ve daha fazla bağışıklığım düşemezdi sanırım ki burumda dahi siğil tekrarı olmadı ☺Virüsleri bulup yok eden ilaç yok şu anda bildiğim kadarıyla. Yani grip olduğumuzda da mesela virüsü yok edecek tek şey kendi immün sistemimiz. Antibiyotikler dahi sadece bakterilere, parazitlere işe yarıyor. Ama mükemmel işleyen bir savunma sistemimiz var ve hpv de bu savunma sisteminden kendini saklamayı başaramayan bir virüs, siz bağışıklık sisteminize destek vereceksiniz ve o da bu virüsle savaşıp onu yok edecek. İnternetten natural killer veya Doğal katil hücreleri olarak aratırsanız özellikle istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Nk, yapısı (dnası) bozulmuş virüs bulaşmış hücreleri dahi yok ediyor.
    Yani ben eğer bu mücadeleyi verirsem ve tek eşli devam edersem anamın karnında çıkmış gibi olacak mıyım gerçektende?
    Yanlış anlamayın burada amacım moral bozmak değil ama kafama çok takıldı bu soru.
    Çok uğraşıyorum hayatımda devrim yaptım sağlık bakımım konusunda ama bu sadece virüsü uyutmak anlamına gelecekse ve günün birisinde tekrardan uyanacaksa veya bulaşıklık devam edecekse bununla yaşamak ömür boyu beni başkalaşmış bir insan psikolojisine sokuyor.
    Bilsemki bir hastalık 2 sene 3 sene mücadele sonrası herkes gibi olacağım tamam ama ömrümün sonuna kadar bu virüsle yaşamanın psikolojisini kaldıramam.
    Kimisi latent evreye geçer sonra aktif olabilir diyor kimisi atıyor tamamen temizleniyor diyor.
    Virüsün genel özelliğü olarak düşündüğümüzde mikrop gibi ölmediklerini biliyorum oradan kafam yine allak bullak oldu.
    Tamamen eminiz değil mi temizleniyoruz değil mi çünkü inancım yok oluyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv'nin vücutta ömür boyu kalmadığı kanıtlandı. Dolayısıyla baskılanma değil, virüsü vücudundan atma diye bir şey var. Hpv negatif olmak demek bu demek
    Arya yanlış anlama senin her sözüne inancım sonsuz ama kendimi inandırmak yani içimi rahatlatmak için bana ömür boyu kalmadığını ve kesinlikle atıldığını gösteren makale atabilir misin çünkü gerçekten modum çok yüksek bir de şu amerikalı hoca bitirdi mi 2018 de ki çalışmasını?
    Şimdiden çok sağol 🙏🏻

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Tip3139erkegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani ben eğer bu mücadeleyi verirsem ve tek eşli devam edersem anamın karnında çıkmış gibi olacak mıyım gerçektende?
    Yanlış anlamayın burada amacım moral bozmak değil ama kafama çok takıldı bu soru.
    Çok uğraşıyorum hayatımda devrim yaptım sağlık bakımım konusunda ama bu sadece virüsü uyutmak anlamına gelecekse ve günün birisinde tekrardan uyanacaksa veya bulaşıklık devam edecekse bununla yaşamak ömür boyu beni başkalaşmış bir insan psikolojisine sokuyor.
    Bilsemki bir hastalık 2 sene 3 sene mücadele sonrası herkes gibi olacağım tamam ama ömrümün sonuna kadar bu virüsle yaşamanın psikolojisini kaldıramam.
    Kimisi latent evreye geçer sonra aktif olabilir diyor kimisi atıyor tamamen temizleniyor diyor.
    Virüsün genel özelliğü olarak düşündüğümüzde mikrop gibi ölmediklerini biliyorum oradan kafam yine allak bullak oldu.
    Tamamen eminiz değil mi temizleniyoruz değil mi çünkü inancım yok oluyor.
    Mikrop aslında bu mikroskobik canlıların genel adı bakteri mantar virüs bu gruba dahil. Bakteri ve mantarları dışardan ilaçlarla ve bağışıklık sistemiyle yok edebiliyoruz. Virüsleri ise dışardan herhangi bir şey ile yok etmek pek mümkün değil ama bağışıklık sistemiyle yok etmek mümkün. Öyle olmasaydı her hepatit kapan hepatit hastası olurdu ancak çoğu kişi hepatiti yeniyor ve hatta bağışıklık kazanıyor. Doğal bağışıklık hücrelerimiz hpv ile enfekte olmuş hücreleri fagositoz ile ortadan kaldırıyor. Bildiğin parçalıyor. Ben de Fen bilimleri öğretmeniyim çok büyük bir bilgim yok, sağlıkçı arkadaşlar daha iyi yanıt verecektir. Zaten bağışıklık işe yapamasaydı hpv aşısı olmazdı. Mesela hepatitin de aşısı var cünkü bağışıklık sistemi bu virüsü yok edebiliyor. Ancak hivin şu an için bir aşısı yok mesela.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Kesinlikle sana katıliyorum bende öğretmenim aynen boyle vücut yeniyor mesela bende çocukken hepatit A geçirdim yüksek oranda hem de ama şu an hiç yok hepatit .demekki vucut bu virusleri ekarte ediyor aslinda bir yerde okumustum hpv yi de hizla ekarte eder ancak hpv dna sinda bagisiklik tan kaçan sistemler varmis bu yuzden immun yaniti geç oluyormus 4 ya da 5 yil gibi bir sure de olabiliyormus yanit bu yuzden kendi vucudumuza güvenelim hem negatif olmak diyelim ki tamamen virusten kurtulmak olmasa da virus hastalik yapacak gücü kaybettiği için tamamen atilmasinin ya da partikullerinin kalmasinin onemi yokmus çunku tekrar bulaş olmadiği surece bazi viruslerin uyku durumu haric tekrar pozitif olma durumu şimdiye kadar hiç görülmemiş bu yuzden negatif olmak demek bence kurtulmak demektir tamamen.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Tip3139erkegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya yanlış anlama senin her sözüne inancım sonsuz ama kendimi inandırmak yani içimi rahatlatmak için bana ömür boyu kalmadığını ve kesinlikle atıldığını gösteren makale atabilir misin çünkü gerçekten modum çok yüksek bir de şu amerikalı hoca bitirdi mi 2018 de ki çalışmasını?
    Şimdiden çok sağol 🙏🏻

Bu söylediğim şeyin şu an makalesi yok çok yeni çünkü. Ama singapurda hpv kongresi yapıldı, giden doktorlardan duyum aldım bu şekilde. Yalan söyleyeceklerini düşünmem neden söylesinler zaten. Makale atamadıgım icin uzgunum ama cidden atmak isterdim belki ileriki aylarda böyle bir makale yayınlanır diye umuyorum. Ama şu açıdan bak, hpv ömür boyu vücutta kalsa herkes eşine, sevgilisine sürekli bulaştırırdı ve tanıdığın herkes hpv pozitif olurdu ve negatife çevrilemezdi. Ayrıca kibarlığın için teşekkür ederim keşke makale atabilseydim bu olay yeni şimdilik ama duydugumda çok sevindim ve sizden saklamak istemedim.

Durum
    Cloudslove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Misal ben Şubatta tekrar Dna taramasına gireceğim ve Hpv bulgum “ negatif “ olacak demek 😁😁😁 umut fakirin ekmeği!!!