Arkadaşlar herkese yeniden selam ! Uzun bir süredir foruma girmiyordum, hem yoğunluktan hem de hpv olaylarını hayatıma fazla dahil etmek canımı sıktığı için. Ama şimdi size güzel bir haber vermek için geldim Bilmeyenler için ben geçen yıl eylül ayında yani yaklaşık 1.5 yıl önce hpv 16 olduğumu öğrendim. Bu arada yaşım 22 öğrendiğimde 20 idim. her neyse o zaman smear ve acil biyopsi yapılmıştı ve ikisi de temiz çıkmıştı, yalnız kronik servisit vardı. Bir şey olmaz dediler ben de önemsemedim. Bu arada kasım 2018 sonu ahcc kullanmaya başladım. 6 ay kullandım ancak öğrenci olduğum için daha fazla kullanamadım. Ahcc kullandıktan sonra hpv testi yaptırmadım çünkü korkuyordum o kadar emekten sonra tekrar pozitif çıkarsa yıkılırdım çünkü. 6 ay sonra yapılan ikinci smear sonucum da temiz ama yine servisit çıkmıştı. O zamanlar da genellikle akıntı problemim vardı hpv ve servisit yüzünden olduğunu düşünüyorum. Her neyse bundan 6 ay sonra üçüncü smear için gittiğimde doktor bana smear yapmadi 1 seneye tamamla dedi daha sonra başka bir doktora gittim ve geçen ay bana üçüncü smear testini uyguladı. Açıkçası ben bu sefer kötü bir şey çıkacağını düşünüyordum baya emindim hatta çünkü ilk zamanlar kadar dikkat etmiyordum sigara bile az da olsa içmeye başlamıştım. Ama öyle olmadı sonucumu bugün aldım tertemiz çıkmış veee servisit bile kalmamış bu yüzden çok mutluyum en iyi ihtimalde servisit çıkar diyordum yine ama doktorum gerilemiş olabilir tabii dedi. Bütün bu olanlar, hpv 16 ile 1.5 yılda fazla dikkat etmeme rağmen ilerlememiş hatta bir tık gerilemiş olması acaba negatif mi oldum da haberim yok diye düşündürdü bana ahahaha Ama testi özelde yaptiricak durumum yok öğrenci olduğumdan. Bugünün gazı ile bir araştırma hastanesine gidip yaptırmayı düşünüyorum yakın zamanda. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim çünkü aranızda tip 16 ve diğer yüksek riskli tiplerle boğuşanlarınız çok var biliyorum. Umut kaybetmek yok, ayrıca kafaya fazla takmayinca atlatmanın da daha kolay olduğunu düşünüyorum. Hepinize sağlıklı günler