Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 6, 16, 31

Durum
    seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tip 6, 16, 31

Bende sürecimi sizlerle paylaşmak istedim. Yaklaşık 1 aydır uzaktan takip ediyordum siteyi. Hpv ile tanışmam sıradan bir smear kontrolüm ve ketem e yonlendirilmemle başladı. Görünürde hala bir sigile sahip olmadığimdan hic boyle bir hastalığa sahip olduğum aklıma gelmezdi. Kolposkopi biyopsi yapıldı ve doktorum en fazla cin1 cikacagini söylemişti. Sonucum 2 gün önce cikti ve henuz cin sürecine girmemiş, skuamoz hücre şeklinde bir sonuç geldi. Bu sevindirici bir haber gibi gözükse de ben hala hic rahatlamış degilim. Birkac kez Arya ya ozel den yazdim. Sağolsun yazdiklari sayesinde sakinledim. AHCC kullanmaya başlayacağım malum 2 tane en riskli tipe sahibim. Fakat kronik bagisikligimin saldırdığı bir hastalığım olduğundan, güçlendirme yapmak onu bozacak. Fakat yine de denemek zorundayım. Ha bu arada cin çıkmamış olması herşeyin yolunda olduğu anlamına gelmiyordu elbette. Doktorum deflagyn başlattı. Çoğu doktorun haberi olmadığı bir ilacı başlatmasına sevindim Aslinda. Çünkü araştırmalarıma istinaden cin1 e kadar olan bozukluklarda işe yaramış. Doktorumdan cok memnunum ama bu hastalığı atamayacağımi söyledi. Lezyon oluştukça müdahale edileceğini soyledi. Bursada onemli bir onkolog kendisi. Ben hpv yi vücuttan atamayacagima inanmak istemiyorum. Hpv yi yenen arkadaşlara sormak istediğim testte negatif çıktığında vücuttan atmış mi oluyoruz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 6, 16, 31

Selam Sevalcim

cin oluşumu olmamasına çok sevindim! Ek olarak deflagyn jel forumca biliniyor, cin olusumunu geriletiyor. Dr.nevra'da yaptığımız ve bloga koyduğum röportajda tavsiye etmişti. Doktorunun açık görüşlü ve yeniliiklere açık biri olmasına sevindim.

Hpv'yi tabii ki vücudundan atacaksın. Bu zaten kanıtlandı. Ömür boyu sende kalmayacak emin ol.
    Testte negatif cıktıgında vucuttan atmış oluyorsun evet. Zaten bir çok kişi vücuttan attığı siğil oluşumunun yavaş yavaş azalması ve sonra bitmesiyle-bir süre siğilsiz olmasıyla anlıyor ve test yaptırıyor. siğil yapan tipler sen hpv'iken de viral yükü fazlaysa çok, azsa da az siğil oluşumuna devam ediyor. O sebeple atacaksın bunları vücudundan ama 3 tip ile birden savaştığın için 6 aylık ahcc yeterli gelmeyebilir, ahcc her bir tip için savaş verecek çünkü işin açıkçası anlayabileceğiniz şekilde bu sen yine 6 aylık devam et, baktın ihtiyaç var, 8 aya uzatmanı tavsiye ederim 3 tip az değil çünkü. Birçoğumuz tek tip veya en fazla 2 tipken 8-9 aya uzatıyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Tesekkur ederim Arya'cim. Bende vücudumdan atacağıma inanıyorum. Bu hastalık henuz yokken sigarayı bırakmıştım zaten. Alkol de almıyorum. Spor da yapmaya calisiyorum. Ahcc elbette kullanıcam fakat hasimato olduğum süreci biraz daha kontrollü ilerleticem. Yazdiklarinizdan anladığım moral de cok onemli. Takmamaya calisiyorum.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Canım gecmis olsun, bende de 16 var. Merak etme atlatacaksin sadece kendine dikkat et ve ahcc kullan

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı seval Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim Arya'cim. Bende vücudumdan atacağıma inanıyorum. Bu hastalık henuz yokken sigarayı bırakmıştım zaten. Alkol de almıyorum. Spor da yapmaya calisiyorum. Ahcc elbette kullanıcam fakat hasimato olduğum süreci biraz daha kontrollü ilerleticem. Yazdiklarinizdan anladığım moral de cok onemli. Takmamaya calisiyorum.
    Tamamdır canım takma kafaya gerçekten geçecek, sen pozitif ol, mutlu olmak bile bağışıklığı yükseltiyor

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv 16 olablar biyopsi yapıp temiz cıkanlar var mı ben de yaptırcam da korkuyorum çünkü

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Bahar16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv 16 olablar biyopsi yapıp temiz cıkanlar var mı ben de yaptırcam da korkuyorum çünkü
    Baharcım sürekli bi korku halindesin, hep en kötüsünü düşünüyorsun. Nezaman bi yorumunu okusam hep olumsuz düşünceler yazıyorsun, korkular falan.. korkacak hiçbirşey yok burda birçok insan yaptırdı, hepimiz de yaşıyoruz çok şükür canım. Sen de korkma. Pozitif düşün biraz herşey güzel olacak kurtulacaksin.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bende çin çıkmadı mesela. Ama 16 varsa illa ki hücresel bozulma olması normalmiş. Benimde skuamoz hücre şeklinde cikti. Atlatacagimiza inaniyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok teşekkür ederim Arya. Iyi ki varsin

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım gecmis olsun, bende de 16 var. Merak etme atlatacaksin sadece kendine dikkat et ve ahcc kullan
    Çok teşekkür ederim. Elimden geleni yapacağım. Pek kotu alışkanlığım kahve disinda. Acaba kahveden de mi vazgeçmek gerekir?