Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gelişim lab testi ve güvenilirlik?

Durum
    sadeceben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Gelişim lab testi ve güvenilirlik?

Bana doktorun bir tanesi evlilik paylasim dedi virusude paylasacaksiniz dedi
    Boyle sacmaliklar da var. Varolan bir iliski varsa en guzeli izah etmek daha onceden olmus oldugunu vurgulamak. Sorun su ki siz soylediginizde nete girip sacma sapan bilgilerle kafasi kariscak. Benim oyle bir durumum olsaydi sanirim onla beraber doktora gidip aciklama kismini doktora birakirdim Asi tum tipleri kapsamiyor oyuzden cozum degil. @kaanbey testlerde aslinda yanlislikdan ziyade ticari kuruluşlar olmasi suphe uyandiriyor. Bunu da amerikan hastanesi enfeksiyon profosoru soyledi bana. Testlerin lab da oldugunu gorunce cope at dedi. Tek bir laba guvenirim dedi o da duzen laboratuvarları. Oraya ben baska test icin gittigim de gerçekten hastaneye girmis gibi oluyorsunuz. Fakat ben erkeklere test yapip yapmadiklari ile ilgili bilgi almadim. Burdan su sonuc cikar kotu dusunursek pozitifsen testi bidaha yaptirman icin bir acaba olusur. Ama negatifsen zaten sorun yoktur.

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Açıklama kısmını doktora bırakamam doktorlar bu konuda çok hakim değiller bence ve önemsemiyorlar düğüne kadar atlatmaya çalışıcam tek ümidim ahcc ama yok eğer hala siğil çıkarıyorsam söylemeyi düşünürüm

Durum
    Umudum var - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Keşke sadece sevgili olsaydık düşünmeden söylerdim ama şu an nişanlıyız ve sadece birbirimize değil ailelere karşı da sorumluluklarımız var en başta kendi geleceğimizi ve onları da düşünerek karar vermem lazım iyi değilim arkadaşlar

Durum
    Kıdemli Üye

İsler olacagina variyor kismetindeyse o is olur onunde daha zaman var kendini dusuncelerle bunaltma. Aileler de bilmek zorunda degil. Senin nisanlin o. Sir saklayabilir. Testi zamanini beklemek eger yaza evlencekseniz kumar gibi bisey olur. Bir yandan yuva kurmaya caliscaksin bir yandan da bu yuku tek basina tasiycaksin cok zor. Mavi laba bile gitsen ordaki enfeksiyon hastaliklari doktoru bile eminim guzel bir izah yapacaktir. İki yolun var aslinda belirlediginiz bir takvim varsa evlilik icin hazirliklar baslamasina yakin test yaptircaksin. Ozamana kadar oluruna birakicaksin. Gecmemisse acikliycaksin. Yada simdiden soyleyip oluruna birakicaksin. Ama buna cesaret edemedigini soyledigine gore dugun hazırlıkları baslamasina yakin test yaptirirsin. Neyi ne zaman yapacagini tarihleri kafanda netlestir ve o planda ilerle boylece zihnin rahatlar.

Durum
    kaanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı sadeceben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kaanbey testlerde aslinda yanlislikdan ziyade ticari kuruluşlar olmasi suphe uyandiriyor. Bunu da amerikan hastanesi enfeksiyon profosoru soyledi bana. Testlerin lab da oldugunu gorunce cope at dedi. Tek bir laba guvenirim dedi o da duzen laboratuvarları. Oraya ben baska test icin gittigim de gerçekten hastaneye girmis gibi oluyorsunuz. Fakat ben erkeklere test yapip yapmadiklari ile ilgili bilgi almadim. Burdan su sonuc cikar kotu dusunursek pozitifsen testi bidaha yaptirman icin bir acaba olusur. Ama negatifsen zaten sorun yoktur.
    çöpe at derken ne demek istedi anlamadım, bütün test tahliller vs. lab.ortamında yapılmıyor mu?

Durum
    Kıdemli Üye

Hastanelerin kendi lab lari var. Tabiki her ozel hastanenin de sonuclari guven verici degil. Bizzat bunu yasadim. Ticari kuruluş hepsi. Profesör de zaten bunun bildigi icin kendi tecrübe ettigi bir kac hastane ve labin sonuclarina guveniyor. Digerlerinin yaptigi testleri ticari hastayi birakmamak bidaha test yaptirmak icin yapildigina inanıyor ki az cok katılıyorum. Tabi ki bu testler dediğimiz seyi sirf hpv testleri olarak algilamayin genel olarak testlerden bahsetti. Bizim kendimiz icin yapacagimiz sey negatif yazisini almak Negatiflikte ticari bir kaygi yok

Durum
    Blacklotus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arkadaslar benim bulundugum sehirde medova hastanesi var birtek orasi tiplendirme yapiyor erkek icin özel hastane burasi burayami yaptirsam yoksa özel lab olan sehiremi gitsem

Durum
    fairyking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim ilişkim varken çok düşünüyordum, insanı cidden zihinsel olarak yoruyor. Karşı tarafa itiraf ettim ve karşı taraf bu durumda istemedi. Zaten ben de bu haldeyken istemiyordum, dediğim gibi kimseye hastalık bulaştırmaya hakkım yok. Ayrıca enseyi karartmaya da gerek görmüyorum bir hiv değil ömür boyu taşımak zorunda değiliz, bu virüs deride bulunuyor ve vakaların çoğunda bir süre sonra vücut kendini temizliyor. Mesele bağışıklık sistemini güçlü tutmaktan geçiyor. Bunun da ahcc, spor ve sağlıklı beslenme, içki ve sigaradan uzak durmak gibi yolları var. Ben kendimi ilişkilere kapattım bir süreliğine. O yönden rahatım artık, uzun zamandır düşünmüyorum virüsü. Aklımdan çıkmış. Belki de negatif de olmuşumdur bilemiyorum. Tekrar test yaptırmayı da en az 2 sene sonra planlıyorum. Size de tavsiyem enseyi karartmayın, bolca moral depolayın, düzenli spor ve sağlıklı beslenmeyle ben aşılabileceğine inanıyorum. Evlenecek olanlara da diyeceğim şudur, hayatlarınız üzerinde kumar oynamayın, işinizi şansa bırakmayın, bir an önce hastalığı karşı tarafa bildirin. Kadınlar açısından daha büyük problemlere neden olabiliyor, hatta çocuğa geçme ihtimali bile var. Dikkatli olmak lazım, kimseye zarar vermeye hakkımız yok.

Bu Konu için Etiketler