Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni hpvli:(

Durum
    Effyzabeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yeni hpvli:(

Merhaba arkadaşlar 1 hafta öncesinde siğil tarzı bir şeyler gözlemleyince kadın hastalıklarına gittim mantar teşhisi koydu fakat içim rahat etmeyince cildiyeye gittim.Bana aldara krem verdi ve bilgilendirme formu uzattı.Smear testini bugün verdim yarın sonuçları alıcam.Şimdi sorularım şunlar;
    1-Aldara krem mi daha iyi bir seçenek olur yoksa yaktırmalı mıyım?Uyuşturmayacağını söyledi doktor.
    2-Sigara alkol kullanımım fazla bunları bırakmadan yenmemin bir yolu yok mu?
    3-Ailem bilmiyor şehir dışında okuyorum.Bu konu da ne yapabilirim?
    4-Psikolojik olarak yapabileceğim bir şey var mı çünkü cidden berbat haldeyim.
    5-Hpv tamamiyle vücuttan atılıyor mu?Ne kadar sürede ve ne işlemlerle?
    Yardımcı olabilir misiniz gerçekten berbat haldeyim.

Durum
    Sultan0618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Yeni hpvli:(

Alkol ve sigarayı hayatından çıkarman gerekir sen test yaptırdım mi hpv ciktimi ben test yaptırdım 20 günde cıktı sonucu bugün verdiğin simir sonucu yarın çıkmaz hpv icin yapmamışlardır yani sen bağlı olduğun anasagliga git ordan ver bu testi tipi herşeyi cikar

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Sultan0618 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alkol ve sigarayı hayatından çıkarman gerekir sen test yaptırdım mi hpv ciktimi ben test yaptırdım 20 günde cıktı sonucu bugün verdiğin simir sonucu yarın çıkmaz hpv icin yapmamışlardır yani sen bağlı olduğun anasagliga git ordan ver bu testi tipi herşeyi cikar
    Siğiller her zaman hpvye işaret etmez mi ama?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selamlar,

Öncelikle kremin ismi aldava değil, aldaradır. Yazdıgın yazıda düzelttim

1. aldara krem o bölgedeki viral yükü azaltmaya ve daha az sigil oluşumunu saglamaya yardımcı olur ama bu forumda bende dahil kullanan herkes fiyat/performans açısından iyi bir ürün oldugunu düşünmüyor. fena değil ama fiyatı çok pahalı ve vaad ettiğini çok sergileyemiyor. siğillerin tedavisi ayrıdır. kriyoterapi ya da koter. mutlaka sigilleri tedavi ettir.

2. Hpv'yi yenmen çok zorlaşır. Hem sigara çok hem alkol çok olursa sıkıntı. Alkolü kes, sigarayı azalt daha iyi olur.

3. Hpv tamamen vücuttan atılır. Bir işlemi yok zamanla. Bağışıklığının güçlü olması gerek. Ahcc'yi araştırabilirsin ahcc ile negatif olan kişiler var forumda buna bende dahil. Yabancı kaynaklardan, türkçe kaynaklardan oku anlayacaksın. Ahcc ile negatif olma süreni kısaltırsın. Ahcc kullanmadan da hpv vücuttan gidecektir elbet ama ne zaman olduğu aşikar. Genelde 3 yılı bulabiliyor. Bağışıklığını yüksek tutman lazım kısaca.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Sultan0618 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Öncelikle kremin ismi aldava değil, aldaradır. Yazdıgın yazıda düzelttim

1. aldara krem o bölgedeki viral yükü azaltmaya ve daha az sigil oluşumunu saglamaya yardımcı olur ama bu forumda bende dahil kullanan herkes fiyat/performans açısından iyi bir ürün oldugunu düşünmüyor. fena değil ama fiyatı çok pahalı ve vaad ettiğini çok sergileyemiyor. siğillerin tedavisi ayrıdır. kriyoterapi ya da koter. mutlaka sigilleri tedavi ettir.

2. Hpv'yi yenmen çok zorlaşır. Hem sigara çok hem alkol çok olursa sıkıntı. Alkolü kes, sigarayı azalt daha iyi olur.

3. Hpv tamamen vücuttan atılır. Bir işlemi yok zamanla. Bağışıklığının güçlü olması gerek. Ahcc'yi araştırabilirsin ahcc ile negatif olan kişiler var forumda buna bende dahil. Yabancı kaynaklardan, türkçe kaynaklardan oku anlayacaksın. Ahcc ile negatif olma süreni kısaltırsın. Ahcc kullanmadan da hpv vücuttan gidecektir elbet ama ne zaman olduğu aşikar. Genelde 3 yılı bulabiliyor. Bağışıklığını yüksek tutman lazım kısaca.
    Aile olayını napıcam üniversitedeyim şuan ama yanlarına döneceğim
    Ve siğil her zaman hpvye mi işarettir?

Durum
    Admin

Alıntı Effyzabeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aile olayını napıcam üniversitedeyim şuan ama yanlarına döneceğim
    Ve siğil her zaman hpvye mi işarettir?
    Genital sigil her zaman hpv'ye işarettir evet.
    Aile olayında da ya söyleyeceksin ya saklayacaksın zaten 2 seçeneğin var. Maddi durumun yoksa istersen abla/kardeş ya da annene bahset. Cinsel şekilde kaptığını söylemezsin normalde havuzdan-wc'den bulaşma ihtimali yok ama (1000000'de 1 falan ihtimal çok nadir yani) sanırım umumi tuvaletlerden kaptım gibi bir şey diyebilirsin. En azından cinsellik kısmını bu şekilde örtmüş olursun.

Durum
    Yeni Üye

Pekala diyelimki hpv kesin çıktı ahccye direk başlayabilir miyim?Hemen başlarsam ne kadar sürer tedavi ve vücudumdan ne kadar sürede atılır?

Durum
    Admin

Ahcc'ye başlayabilirsin yani sana kalmış ne zaman başlayacağın diyelim ama sigillerini tedavi ettirip öyle başla mutlaka.
    6 ay süre ahcc kullanman gerekecektir. Kaç tip taşıdığın önemli. Eğer 2-3 hpv tipi taşıyorsan 6 aydan biraz daha uzun süre kullanmanı tavsiye ederim çünkü bağışıklığın bütün tipleri yenip hpv'yi vucuttan atmaya calısacak, tek bir tipe efor sarfetmeyecek yani. Ama tek tip varsa 6 ay yeterli olacaktır. Yani hepimiz böyle kullanıyoruz, ben de 8 ay kullanarak negatif oldum.

Durum
    Yeni Üye

Peki son olarak siğiller için hangi tedaviyi önerirsin

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Koter yaptir bence