Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv durum güncellemesi

Durum
    Navicula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv durum güncellemesi

Arkadaşlar merhaba, hpv ile yaklaşık olarak 6 ayı geride bıraktığım şu zamanlarda sizler için bir durum güncellemesi yapmak istedim hpv olduğumu temmuz ayında bir adet kondilomun çıkması ile öğrendim. Hemen o hafta koter ile kondilomu aldırdım. Ağustos başı gibi de ahcc ye başladım. Bu zamana kadar da düzenli olarak kullandım. O ilk kondilomdan sonra başka bir siğil çıkmadı bende Allah'a şükürler olsun ki erkek arkadaşımda da yaklaşık 6 7 tane vardı ve onları da Eylül sonu gibi yaktırdık o da ahcc ye başladı, halen de devam ediyor. Onda da o yaktırma sonrasında tekrarlamadı daha. bu süreçte korunarak cinselliğe devam ettik. Yeme içmeye aşırı özen göstermedik. Ben zaten çoğunlukla ev yemeği ile besleniyordum zaten. Şeker zararlı biliyorum ama şeker alımını azaltamadım. alkol nadir kullanıyoruz. İkimiz de sigara kullanmıyoruz. Arada kefir içiyorum, yaklaşık 2 3 senedir her gün bir bardak yeşilçay tüketiyorum. Bende düşük tipli vardı ama ne olur ne olmaz diye 6 ayda bir smear testi yaptırıyorum. Son test sonucumu geçen hafta aldım ve temiz çıktı. bu arada 2 doz aşı oldum üçüncü dozumu bekliyorum. Her gün ahcc içmem dışında sanki hayatıma hiç hpv uğramamış gibi hissediyorum bir de ahcc içerken 2 defa hasta oldum hatta şuan da hastayım ilk başta panik yapmıştım ama siğil çıkmadığını görünce rahatladım biraz. Bir de en başlarda imutor da kullandım. Kısaca son durumlar böyle, sizlerle de paylaşmak istedim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv durum güncellemesi

@Navicula selamlar canımm iyi yapmışsın durum güncellemesiyle.

Valla bu sene mevsim geçişi çok saçma sapan oldu, güneşli havalardan birden buz gibi havalara geçtik. Ben de hasta olacaktım ki kıyısından döndüm olmadım cok geçmiş olsun Beslenmeye çok önem vermemen ve mevsimsel geçiş dengeni bozmuş olabilir, smear'in temiz gelmesi de güzel bir gelişme. En kısa sürede hpv dna genotipleme sonucunu bekliyoruz inşallah sen ve erkek arkadaşın negatif çıkacaksınız

Durum
    Tecrübeli Üye

İnşallah aryacım negatif olacağız ama şu an öyle bir hastayım ki korkuyorum tekrar bir şey çıkacak diye. Aslında çok kötü beslenmiyorum ama tatlı ya da dışarıda yemekten de çok kaçınmıyorum:/ yani bu kadar hasta olmayı beklemiyordum pek açıkcası bağışıklığım zayıf demek şu an 5 buçuk aydır kullanıyorum ahccyi 1 ay arayla hasta oldum bundan sonra ekstra dikkat edeceğim ama yememe içmeme, giyim kuşama.

Durum
    Rydric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba aktarımlarınızdan anladığım kadarıyla benzer durumları yaşıyoruz fakat ben özel bir hastanede bu durumu 3 gün önce yaşadım fakat doktor her hangi bir tedavi mümkün olmadığını tek birtane vardı onu yakarak aldı eğer birden fazla cıkma durumu olursa aşı olursun enfeksiyona karşı diyip yolladı bu konuda cok bilgisiz ve tecrübesizim rica etsem gittiginiz doktor bölge paylaşabilir misiniz ?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Rydric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba aktarımlarınızdan anladığım kadarıyla benzer durumları yaşıyoruz fakat ben özel bir hastanede bu durumu 3 gün önce yaşadım fakat doktor her hangi bir tedavi mümkün olmadığını tek birtane vardı onu yakarak aldı eğer birden fazla cıkma durumu olursa aşı olursun enfeksiyona karşı diyip yolladı bu konuda cok bilgisiz ve tecrübesizim rica etsem gittiginiz doktor bölge paylaşabilir misiniz ?
    Merhabalar, ben Eskişehirde devlet hastanesinde koter oldum. Benim gittiğim doktor da tedavisi olmadığını hatta hpv testine bile gerek olmadığını siğil varsa tip 6 ya da 11 olacağını söyledi. O yüzden şu aşamada doktorların dediklerini pek önemsemeyin. Evet belki belli bir tedavisi yok ama forumdan da göreceğiniz üzere pek çok insan ahcc kullanarak negatif oluyor. Size tavsiyem ahcc temin edip en az 6 ay boyunca kullanmanız olacaktır. Bir de yeme içme, sigara alkol kullanımı da çok önemli. Forumu biraz karıştırırsanız zaten çoğu şey hakkında bilginiz olur aşının aslında sizde mevcut olan tiplere karşı bir etkisi yok. Virüsün viral yükü azalınca vücuttan atmaya kolaylık sağlayan diyenler var ama kesin değil. Eğer aşının koruduğu tipler sizde yoksa aşı olmanız da fayda olabilir. En azından o tiplere karşı bağışıklık kazanırsınız. Hpv nin tek tedavisi aslında bağışıklık sistemini güçlü tutmak. Yaptığımız ve kullandığımız her şey aslında sadece bunun için.

Durum
    Bahtsız bedevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar ben koter den çok muzdaribim. Bir tane olan siğilimi yatırdım 7 ta e oldu. Onları da yaktırdım. Aynı yerde tekrar çıktı. Hpv tip testi yaptılar negatif çıktı. Ama siğil patalojiye gitti. Kondilom çıktı. Dr büyük ihti al sende düşük risk var dedi. Şimdi diyorum keşke bir tanecik siğilimi hiç ellemeseymişim. Oynadıkça çoğaldı. Bakalım imuneks e başlıca belki siğilller azalır.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Oynadikca çoğaldi demek yanliş olur onlar zaten çikacakti digerlerini yaktirmasan bile yaktirdikça çikacak onlar benim 1 yilim doldu siğil cikarmayali çok şükür inan bana senin ki de bitecek herkes geciyo bu aşamalardan