Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiv testleri

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Lightbulb Hiv testleri

Öncelikle korunmasýz vajinal iliþkide hýv bulaþma ihtimali pratik olarak 1/2000 olarak Almanya'da ölçülmüþ.Hýv bulaþlarý Türkiye verilerinde yüzde 70 oranýnda erkek erkeðe iliþkilerde,yüzde 14 oranda kadýn erkek iliþkilerde görülmüþ kalan kýsým bilinmeyen sebepler(tahmin edilemeyen yani,Hýv havuzdan,havludan,traþ makinesinden bulaþmaz vücut dýþýnda yaþama oraný 1 saniyeden daha az).Yüzde 14'lük normal iliþki kýsmý da çogunlukla anal iliþki kaynaklý bulaþ çünkü hýv nadiren cinsel sývýlarda görülüyor yaygýn bulaþ yolu kan temasý, anal iliþkilerde de rektum kýlcallarý çok hassas olduðu için çatlýyor ve siz kaný görmeseniz dahi temas oluyor maalesef.Þüpheli iliþki yaþadýnýz henüz 24 saat geçmediyse hemen bir doktora gidin enfeksiyon veya urolog size pep antiviral yazmasýný isteyin bu ilacý 3 gün boyunca 24.-48.-72. günlerde kullanmanýz durumunda virüs bulaþtýysa bile ilaç sayesinde baskýlanacaktýr.Eðer yetiþemediyseniz, Hýv 4 evreli bir süreçtir son evresi AÝDS dir aids olana kadar tedavi edilebilir ki bu çok uzun bir süre demek.Avrupa da Hýv, diyabet gibi kronik bir hastalýk kategorisinde günlük alacaðýnýz tek 1 hap ile 3 ay içinde bulaþýcýlýðýný bile ortadan kaldýrabilirsiniz, vücuttan henüz atmak mümkün deðil ama ömür boyu 1 hap kullanarak normal saðlýklý hayatýnýza devam edebilir, evlenebilir ve çocuk sahibi olabilirsiniz.

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Cevap: Hiv testleri

karakter sýnýrýndan dolayý buradan devam ediyorum.
    Þüphenizden sonraki 14.günde devlet hastahanelerinde ve özel lablarda bulunan fiyatý 2020 itibariyle 300₺ olan 4.nesil Výdas duo testini olabilirsiniz ve bu test sonucu negatif gelip sonradan pozitif olan 1 kiþi bile olmamýþ henüz !!!!.Testin erkenden tespit edebilmesini saðlayan özelliði klasik 1-2-3.nesil testlerin sadece antý-HIV antikorunu taramasýna karþýn, hýv bulaþýndan sonraki 2.haftadan sonra oluþan ve 1.ay'a kadar tespit edilebilen p24 antijenini çok yüksek hassasiyetle taramasýdýr.Þüphenizden 9 gün sonra PCR DNA testini de olabilirsiniz sadece özel lablarda var ve fiyatý 1000 civarlarýnda ama sonucu 3-4 gün içinde çýkýyor bu testte erken tespit saðlýyor hatta özel lab.lar 9.günde PCR testi ve 14.günde Vidas duo testinden negatif alan kiþilere kesin negatif diyor.Eðer pcr olmassanýz benim gibi 14.-28.günlerde vidas testini 2 kere olup negatif alýrsanýz yine ayný þekilde konuyu kapatabilirsiniz(ama ben kapatamadým).Bu test için yeni nesil Hýv konusunda çalýþan Dünyadan ve Türkiyeden doktorlarýmýz 42.günden sonra kesindir diyor çok nadir durumlarýda dikkate alarak ama dediðim gibi 14.günden dönen olmamýþ henüz.WHO'ya bakacak olursanýz 90.gün de test olmanýzý öneriyor çünkü antikor oluþma süresi çoðu kiþide 1.ayda baþlamasýna karþýn kemoterapi alanlar ve otoimmun rahatsýzlýklarý olanlar için 90 günü bulabiliyor, Ama bakýn bu ANTÝKOR süresi yani antijen süresi deðiþmiyor yani 14-28.günlerde yaptýðýnýz antijen testleriniz negatifse negatifsinizdir.Neden WHO 90 diyor diye düþünürseniz de geliþmemiþ ülkelerde malesef hâlâ 1-2.nesil testler kullanýlýyor bu yüzden WHO tüm dünyaya hitap ettiði için tüm dünyayý dikkate alýyor.Ülkemizde de 4.nesil testler kullanýlýyor bunu test olduðunuz yerde sorup içinizi rahatlatabilirsiniz.E sen neden 95.gün 1 test daha oldun derseniz de haklýsýnýz ama maalesef ki insanýn paikoloji kolay kolay kabullenemiyor ben bu yüzden 90.gün gectikten sonra en muhafazakâr düþünceyi de ikna etmek için 1 test daha oldum.Ayrýca hýv'ýn belirtisi olmaz testi olur, aðzýmda aft-ateþim var-oksuruyorum-çok sivilce çýkmaya baþladý gibi þeyler tamamen psikolojiktir.Korunarak yapýlan iliþkilerde kondom yýrtýlmadýysa bulaþma ihtimali KESÝNLÝKLE YOKTUR.

Durum
    hpv16korkuyorum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hiv testleri

Bana ameliyat öncesi kan testi gibi bi þey yapmýþlardý orada Anti Hýv yazan yer negatif diyor, endiþelenmemeliyim deðil mi? Doktorum bana böyle bi test yapýlacaðýný söylememiþti o yüzden þaþýrdým.