Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ve hiv

Durum
    Sellinbal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv ve hiv

Meraba daha önce bir defa iliþkim oldu 1 kiþiyle ve 6 yýldýr da iliþkim yok, þuan hpv belirtisi olan siðillerim var bu kaç yerde. Hýv dediðimiz hastalýk o kiþide olursa bulaþýyor deðil mi? Hpv siðilleri paranoyak yaptý beni halbuki tek kþiyle bi iliþkim oldu o da 6 yýl önce. Ve þuan onun saðlýklý olduðunu düþünüyorum hýv dediðimiz þey ya onda ya bende belirti verirdi deðil mi çünkü onda öyle bi rahatsýzlýk olduðunu düþünmüyorum onunda daha öncesinde bi iliþkisi olmamýþtý

Durum
    Ýptalediyorum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Cevap: Hpv ve hiv

Caným test verip kafaný rahatlatsana neden kafaya kuruyorsun? Hpv Çýkýnca bana hemen o testi de yaptýlar ben istemeden

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý Sellinbal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Meraba daha önce bir defa iliþkim oldu 1 kiþiyle ve 6 yýldýr da iliþkim yok, þuan hpv belirtisi olan siðillerim var bu kaç yerde. Hýv dediðimiz hastalýk o kiþide olursa bulaþýyor deðil mi? Hpv siðilleri paranoyak yaptý beni halbuki tek kþiyle bi iliþkim oldu o da 6 yýl önce. Ve þuan onun saðlýklý olduðunu düþünüyorum hýv dediðimiz þey ya onda ya bende belirti verirdi deðil mi çünkü onda öyle bi rahatsýzlýk olduðunu düþünmüyorum onunda daha öncesinde bi iliþkisi olmamýþtý
    Merhaba türkiye'de hiv çok kolay karsýlasacagýn bir þey deðil. Biz de ayný yollardan geçtik senle ayný paranoyalarý yaptýk, kötü senaryolar kurduk. Merak etme beynin oyun oynuyor en kötüyü düþündürüyor sana, hiv deðilsindir ama olma ihtimaline ciddi ciddi inanýyorsan eliza testi vardý sanýrým hiv için, onu bir araþtýrýrsýn.

Durum
    Yeni Üye

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba türkiye'de hiv çok kolay karsýlasacagýn bir þey deðil. Biz de ayný yollardan geçtik senle ayný paranoyalarý yaptýk, kötü senaryolar kurduk. Merak etme beynin oyun oynuyor en kötüyü düþündürüyor sana, hiv deðilsindir ama olma ihtimaline ciddi ciddi inanýyorsan eliza testi vardý sanýrým hiv için, onu bir araþtýrýrsýn.
    Yok gerçekten saçma geliyor olma ihtimalim ama insaný düþündürmüyor deðil.. siðillerimi yeni farkettim çok stres yaptým ve sanýrým daha belirgin hale geldiler çok korkuyorum

Durum
    Detaycý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

HIV e yakalanan bir kiþinin CD4 hücrelerinin 6 yýl boyunca normal kalacaðýný düþünmüyorum. HIV e yakalanan kiþiler genelde 1 veya 2 ay içerisinde lenf bezlerinde þiþme ateþ ve aðýz yaralarý ve en önemlisi uzun süre geçmeyen yoðun terlemeler yaþýyorlar. Bazý insanlar ise kaptýktan 1 ay veya 2 ay sonra ateþleniyor ve normal grip gibi bir kaç günde geçiyor. Sonrasýnda HIV kapmamýþ gibi devam ediyor hayat. Zaman içerisinde CD4 hücrelerinde düþme oluyor. Bu hücre azalmasý için 6 yýl yeterli bir süre bence.
    Tabiki doktor deðilim fakat bir kiþi HIV e yakalanýp 6 yýl boyunca CD4 hücresi saðlam gezmesi zor. Siz yine de kafanýzdaki sorularý atmak istiyorsanýz test yaptýrýn. Bizler doktor deðiliz sadece araþtýrmalarýmýz sonucunda mantýk yürütüyoruz.

Durum
    Yeni Üye

Alýntý Detaycý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    HIV e yakalanan bir kiþinin CD4 hücrelerinin 6 yýl boyunca normal kalacaðýný düþünmüyorum. HIV e yakalanan kiþiler genelde 1 veya 2 ay içerisinde lenf bezlerinde þiþme ateþ ve aðýz yaralarý ve en önemlisi uzun süre geçmeyen yoðun terlemeler yaþýyorlar. Bazý insanlar ise kaptýktan 1 ay veya 2 ay sonra ateþleniyor ve normal grip gibi bir kaç günde geçiyor. Sonrasýnda HIV kapmamýþ gibi devam ediyor hayat. Zaman içerisinde CD4 hücrelerinde düþme oluyor. Bu hücre azalmasý için 6 yýl yeterli bir süre bence.
    Tabiki doktor deðilim fakat bir kiþi HIV e yakalanýp 6 yýl boyunca CD4 hücresi saðlam gezmesi zor. Siz yine de kafanýzdaki sorularý atmak istiyorsanýz test yaptýrýn. Bizler doktor deðiliz sadece araþtýrmalarýmýz sonucunda mantýk yürütüyoruz.
    Bilgilendirme için teþekkür ederim, þuan kuruntu yaptýðýma kesin gözüyle bakýyorum. Siðil dedðimiz þey beni yýprattý sadece. Çok þükür ki þu görünen siðil dýþýnda bir rahatsýzlýðým yok. Kolay kolay da hasta olmadým hatta covid bile geçirmedim çok kalabalýk ortamlara girsem dahi. Arada bir grip nezle olmuþumdur o da aileden geçme veya çevreden. Umarým þu siðilden kurtulurumda bi oh çekerim diyorum

Durum
    Özel Üye

siðille ilgili de test yaptýrbiirsin. en iyi sonucu test ve smear ile alýrsýn. laboratuvarda test ve hastanede smear ile kafandaki sorulara yanýt bulabilirsin.
    test yaptýrýrken kantitatif deðer ölçen bir laboratuvara yaptýr.
    þöyle anlatayým. kantitatif ölçen laboratuvarda ilk yaptýrðýnda viral yük 9.5 olsun mesela. AHCC kullandýn 3 ay veya 6 ay sonra yaptýrdýn fakat hala negatif deðilsin.
    eðer kantitatif yaptýrýrsan 9.5 olan viral yük 3.2 ye düþmüþsse demekki AHCC iþe yarýyor ve çok az yolun kalmýþ.
    Yani diðer yerlerde test yaptýrýrsan 6 aylýk sürecin sonunda hala pozitif olduðunu göreceðin için moralin bozulur

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Alýntý Detaycý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    siðille ilgili de test yaptýrbiirsin. en iyi sonucu test ve smear ile alýrsýn. laboratuvarda test ve hastanede smear ile kafandaki sorulara yanýt bulabilirsin.
    test yaptýrýrken kantitatif deðer ölçen bir laboratuvara yaptýr.
    þöyle anlatayým. kantitatif ölçen laboratuvarda ilk yaptýrðýnda viral yük 9.5 olsun mesela. AHCC kullandýn 3 ay veya 6 ay sonra yaptýrdýn fakat hala negatif deðilsin.
    eðer kantitatif yaptýrýrsan 9.5 olan viral yük 3.2 ye düþmüþsse demekki AHCC iþe yarýyor ve çok az yolun kalmýþ.
    Yani diðer yerlerde test yaptýrýrsan 6 aylýk sürecin sonunda hala pozitif olduðunu göreceðin için moralin bozulur
    Ne güzel açýklamýþsýn @detaycý. kantitatif ölçen laboratuvarlar oldugunu bilmiyordum. demek ki bizim 6 ay olmazsa 8-9 aya tamamla dememiz de bununla baglantýlý aslýnda. Çünkü 6 ayda atamayýp 8-9 ayda atan çok insan var. Bazýlarýnýn bunyesi 1 yýl kullanma gerektiriyor, bu tamamen sigil çýkartan kiþilerde ne kadar suredir sigil cýkarmamalarýna baglý olarak keþfedilebilir, sigil olmayan kiþilerde belirli aralýklarla hpv dna testi yaptýrýp negatif/pozitif oldugunu görebilirler.

Durum
    Ýptalediyorum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Benim testimde de kantitatif degerler yazýyormuþ; dikkat etmemiþim. Biri 5,6 diðeri ise 3,4 . Buna bir yorumun olur mu @detaycý ?

Durum
    Özel Üye

Araþtýrmalarýma göre virüsün gücünü gösteriyor. 5,6 olanýn viral yükü daha fazla , 3,4 olanýn viral yükü daha düþük.
    3,4 olaný muhtemelen daha önce atacaksýn
    Bir sonraki testinde 3,4 olan negatif olmasa dahi bu rakamýn altýna düþerse iyi durumda demektir.
    Test olduðun yere sormanda fayda var tabiki.
    Ben bu kadar öðrenebildim