Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erkeklerde hpv tipi önemli mi?

Durum
    gucluyuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Erkeklerde hpv tipi önemli mi?

Merhabalar, 1 senedir siğilleri yaktırarak tedavi oluyorum. Konulardan bazılarını okuyunca dikkatimi çekmeye başladı. Erkeklerde pozitif ve negatif durumu oluyor mu? Hpv tipi testine girmemiz gerekiyor mu? Tedavi aldığım yer bu konuda bilgili olmasına rağmen böyle bir şey belirtmedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Hpv tipi testini biz erkekler de yaptırmalı mıyız? Bu arada AHCC kullanıyorum. Siğiller çok ufaldı minik şekilde de olsa yaktırdıktan 2-3 ay sonra rastlıyorum. İlla ki çıkıyor. Çıkmaması için ne yapmalıyız? Erkekte penis kanseri riski ne boyuttadır? Teşekkür ederim..

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Erkeklerde hpv tipi önemli mi?

Erkeklerde penis kanseri yok denemeyecek kadar düşük bir oranda %2 diye biliyorum, buna kafayı takmamanı öneririm.
    Erkeklerde pozitif-negatif durumu oluyor, sigilden sürüntü ya da bir cubuk yardımıyla penis icinden sürüntü alınıyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Hpvden dolayı olma riski artıyormuş, sigara da bir o kadar artırıyormuş. Sigara falan da kullanıyorum o durum da beni korkutmuyor değil. Ama kafama takmamayı deneyeceğim. Belli başlı şeylerden sonra hastalık hastası oldum sanırım. İlk yazılarınızı okudum. Siz olayı baya aşmışsınız ve artık insanların sorunlarını bile okuyup çözüm üretme mertebesine ulaşmışsınız takdir ettim Pozitif-negatif muhabbetinin önemi nedir? Yaptırmalı mıyız yani?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı gucluyuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpvden dolayı olma riski artıyormuş, sigara da bir o kadar artırıyormuş. Sigara falan da kullanıyorum o durum da beni korkutmuyor değil. Ama kafama takmamayı deneyeceğim. Belli başlı şeylerden sonra hastalık hastası oldum sanırım. İlk yazılarınızı okudum. Siz olayı baya aşmışsınız ve artık insanların sorunlarını bile okuyup çözüm üretme mertebesine ulaşmışsınız takdir ettim Pozitif-negatif muhabbetinin önemi nedir? Yaptırmalı mıyız yani?
    Teşekkür ederim

Yaptırmalısınız ama şöyle; eğer zaten cinsel hayatım yok diyorsan acele etmeye gerek yok hemen. Ama negatif oldugumu bilmeliyim hayatıma birini aldım, ilişkiye gireceğim vs diyorsan karsındaki insan için önemli bu. Ona bulaştırmak istemeyiz cunku ve tabii ki korunarak (ileride)

Durum
    Tecrübeli Üye

Anladım rica ederim Negatif demek siğilin yok demek anlamına mı geliyor? Yani siğil yokken ben kendimi iyileşmiş varsayıyorum. İlişkileri ve evlilikleri bu durum çok etkiler mi acaba kafama takılmıyor değil. Şuan bir ilişkim olmasa da