Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek Riskli 2 çeşit Hpv olduğumu öğrendim ne yapacağımı bilmiyorum.

Durum
    sulugöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yüksek Riskli 2 çeşit Hpv olduğumu öğrendim ne yapacağımı bilmiyorum.

Merhaba. Doğru yere yazıp yazmadığımı bilmiyorum. Çok fazla araştırdım fakat yanlış yaptıysam affedin. 27 yaşındayım.Yeni evlendim 2 ay olacak, ilişki esnasında beyaz pamukçuk ve bol akıntı gelme sebebiyle ilk defa alttan muayene oldum. Sağlıklı çocuk sahibi olabilme amaçlı giderken, kültür alınıp teste yollandı ve 3 gün önce sonuçlar geldi ögrendik ki Hpv tip 39 Hpv tip 16 pozitif Yuksek risk kategorisinde olduğu yazıyordu, doktor yanına girdim ve yüzüne bakarken ağlamaya başladım, "sen kaç yaşındasın Güzel kızım" dedi. "Kötü birşey mi, ne demek" dedim. Zamanla vajina ağız yapısının değişeceğini söyledi. Adetten sonra gel tekrar bir alttan muayene edeceğim" dedi.!! "Eşim yaklaşık 10 gun sonra askere gidecek ailem yanima gelecek mümkün degil, bilmemeleri lazim ne varsa dedim.

Yani 1 ay kadar doktora gidemem, aciliyeti olan bir durum mu? Süreyi Uzatmam hastalığı etkiler mi? Tamam onlar gidince gel dedi ve ciktim. Ne demek tekrar muayene olmak, hiç bir bilgim yok cok korkuyorum ve güçsüz biriyim. Günlerdir ne uyku var ne de gözümde yaş durmdurmuyor, Internette araştırıken bu siteyle karşılaştım. Bana bilgi veren birisi olurmu bilmiyorum fakat çok duygusal bir yapıya sahipihim. Şuan yazıyı yazarken dahi burnumun direkleri sızlıyor nefes alamıyorum. Sıktıysam affedin ne yapacağımı bilmiyorum.
    Hep Siğilden bahsedilmiş, öyle birsey hiç yok bende, bu hpv tanısı konduktan sonra durum nasıl ilerliyor? Ben kanser mi olucam, içimde ne sıkıntı var gibi birsürü soruyla karşıkarşıyayım. Beynim patlayacak gibi..

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Yüksek Riskli 2 çeşit Hpv olduğumu öğrendim ne yapacağımı bilmiyorum.

Canim sakin ol once hayir kanser olmayacaksin guzel bir tedavi ve bagisiklik guclendirme ile en gec 3 yilda kurtulacaksin. Bence ailenle paylas sonucta evlisin sen ve ayip birsey degil bu icine atip kendini yeme biraz arastirma yaparsan Belçim Bilgin de hpv atlatmisti leep gecirmisti yani cok yaygin birsey eger esinde sigil varsa o da tedavi olsun sende tedavi ol bende esimle 1 yilda atlattik bu kotu sureci iyilestik bizde siğil vardi inan siğil daha sinir bozucu ama inan gececek bitecek yeter ki tedavi ol duzenli kontrol e git omur boyu bununla yasamiyacaksin

Durum
    Rumeysa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Smear alinmadimi smear temizse Beklemende sorun yok , smear kotuyse hemen gitmelisin

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canim sakin ol once hayir kanser olmayacaksin guzel bir tedavi ve bagisiklik guclendirme ile en gec 3 yilda kurtulacaksin. Bence ailenle paylas sonucta evlisin sen ve ayip birsey degil bu icine atip kendini yeme biraz arastirma yaparsan Belçim Bilgin de hpv atlatmisti leep gecirmisti yani cok yaygin birsey eger esinde sigil varsa o da tedavi olsun sende tedavi ol bende esimle 1 yilda atlattik bu kotu sureci iyilestik bizde siğil vardi inan siğil daha sinir bozucu ama inan gececek bitecek yeter ki tedavi ol duzenli kontrol e git omur boyu bununla yasamiyacaksin
    Öncelikle, teşekkkür ederim sabredip okuduğunuz için yazımı. Cevabınızı okurken bile göz yaşları döktüm ne kadar güçsüz bir insan olduğumu fark ettim. Bir rahatlama oldu içimizde sağolun.
    Evet eşimde 3-4 adet minik et beni gibi birşeyler var, eğer siğil denen şey buna deniyorsa bunlar mevcut. Peki, hangi bölüme gidilmesi gerekiyor erkek için bilgi verebiliyor musunuz bu konuda. Hastane bölümlerine dair hiç bilgim yok.
    Özel hastane yahut kliniğe gitmemiz daha mı iyi olur sizce. Düzgün bir şekilde bilgi almak bilinclenmek istiyoruz. Diğer hastaların gelmesi için koşuşturmayla doktor odasından çıkmak hiç hoş diil. Hiç doktora arastırması yapmadan oylesine gitmiştik bu sonuçlarla karşılaştık şuan böyle kaldı.

Durum
    Yeni Üye

Hayır alınmadı, sadece sonuçlar çıktı ve öyle kaldı. Adet dönemi gelip bittiğinde tekrar muayene edileceği söylendi. Bilgi bile almadım daha.

Durum
    mabella85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı sulugöz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır alınmadı, sadece sonuçlar çıktı ve öyle kaldı. Adet dönemi gelip bittiğinde tekrar muayene edileceği söylendi. Bilgi bile almadım daha.
    Bende de 39 var ve diğeri 33

Durum
    Yeni Üye

Alıntı mabella85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de 39 var ve diğeri 33
    Kısa zamanda, psikolojik etkileriyle beraber, Geçmiş olsun Dilerim. Ne anlama geldiklerini bilmiyorum, daha araştırma içerisindeyim. Günlerim sadece ağlamak ve tükenmişlik sendromuyla geçiyor. HPV test sonuç kâğıdı ile beraber baş başa kaldım. 1 ay kadar daha doktora gözüküp ne yapılması, ne yapılacağı konusunda bilgi alıp öğrenemeyeceğim. Bu sürede Beklerken, gidildiğinde ne konuşulacağını düşünüp durmak da bihayli can sıkıcı. Fakat bu siteyle karşılaştığımda birazcık daha iyi oldum bugün. Göz yaşı dökmeden okuyabiliyorum en azından şimdilik.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba @sulugöz foruma hoşgeldin, doğru yere açmışsın konuyu evet

Bazı tipler siğil yapar, bazıları yapmaz canım sende siğil yapmamış demek ki. Doktorun kaç yaşındasın demesinin sebebi aslında rahim agzında bir hücre değişikliği olup olmadıgını anlamak olabilir. Eşinizde muhtemelen siğil var o da bu konuda bilmemiş ya da farketmemiş olabilir siğilleri yağ bezesi sanmış olabilir, size bulaşmış muhtemelen önceden ilişki yaşamadıysanız. Önceden yaşanmışlıklar varsa hem onlardan hem eşinizden almış olma ihtimaliniz var.

Bilinçlisin artık kanser olma ihtimalin yok, cin3 çıksan bile leep yapılır. Sıkma canını bir süre bununla biraz uğraşman gerekebilir, kendine beslenme-sağlık anlamında dikkat edeceksin çünkü bağışıklığını güçlendirmen gerekiyor. Bağışıklık çok güçlü olduğunda hpv yi vucudundan atabilirsin. Şimdiden iyi beslenmeye bak, kefir, yeşilçay, kivi, yeşil biber tarzı seyler ye. Maddi durumun yetiyorsa ahcc kullanmanı öneririm, bir doktor smear alsın baksın diyelim.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba sulugöz, geçmiş olsun.. bu yollardan hepimiz geçtik zamanla güçleniyorsun bunu bil öncelikle. Biz hepimiz senin yanındayız yalnız değilsin bu konuda.. kendine çok dikkat etmelisin ve bu süreçte ilişkiye girmemelisin eşinle..

Durum
    Piuuu89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

6 ayda bir smear yaptır hiç sıkıntı olmaz merak etme... siğilin olmuş olabilir farketmemiş olabilirsin ben etmemiştim şahsen veya daha sonra olabilir takipte kal ... eşin siğillerini yaktırsın

Bu Konu için Etiketler