Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize işlerinden anlayan var mi? (almanya vizesi)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Post Vize işlerinden anlayan var mi? (almanya vizesi)

Arkadaşlar sormak istediğim 1-2 soru var da, vize prosedürlerinden anlayan var mıdır aramızda?

1. İşten ayrılıp almanya'ya dil egitimine gitsek, ve orada da akrabamız bulunsa, vize almamızda sıkıntı olur mu? İşsiz olacaksın, öğrenci olmayacaksın. (Aileden biri devlette çalışıyor ve yeşil pasaport var ancak iş hayatına atılındığından ötürü kullanamıyorum, bordo passporttan devam yani.) Vize çıkar mı? 3 ya da 6 ay için.

2. İşten ayrılmış şekilde göstermesem, çalışıyormuş gibi ''yurtdısına cıkmasında engel yoktur'' yazısı alsam yeterli mi? Yoksa işten ayrıldığım anlaşılır mı?

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Cevap: Vize işlerinden anlayan var mi? (almanya vizesi)

arya ...... bizde kurumumuzun abc sidir ve kendisinin sirket olarak almanyaya gidip xxx okulunda 3 ay sureyle dil egitimi almasini onayliyoruz. vs gibi bir yazi cikartirmistim ben, aksam bakarim bulabilirsem daha detayli yazarim

Durum
    Admin

Alıntı sfnyc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arya ...... bizde kurumumuzun abc sidir ve kendisinin sirket olarak almanyaya gidip xxx okulunda 3 ay sureyle dil egitimi almasini onayliyoruz. vs gibi bir yazi cikartirmistim ben, aksam bakarim bulabilirsem daha detayli yazarim
    @sfnyc, ya ama söyle bir şey var sonucta işten cıkınca anlaşılmıyor mu? sigortam ödenmediği için, ayrıca ben şirketi bırakıp gidicem iyilik yaparlar mı bilmiyorum. O yazı etkili oluyor mu ve sen işten çıkmış mıydın?

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sfnyc, ya ama söyle bir şey var sonucta işten cıkınca anlaşılmıyor mu? sigortam ödenmediği için, ayrıca ben şirketi bırakıp gidicem iyilik yaparlar mı bilmiyorum. O yazı etkili oluyor mu ve sen işten çıkmış mıydın?
    - anlasilmiyor cunku o kadar kontrol etmiyorlar sadece bir belge
    - sirketi birakip gideceksen sirketin boyle bir sey yapacagini zannetmem ama tanidik bir sirketten bir yazi cikartabilirsin ki ben oyle yapmistim yazi cikardigim sirketin daha once onunden bile gecmemistim.
    - bu bi ihtimaller zinciri ben amerika vizesi aliyodum boyle takilma ihtimali yuzde 1 olan seyleri bile veya sansini yuzde 1 ihtimalle arttirabilecek seceneklerin bile uzerine gitmelisin.

Durum
    Admin

- anlasilmiyor cunku o kadar kontrol etmiyorlar sadece bir belge
    - sirketi birakip gideceksen sirketin boyle bir sey yapacagini zannetmem ama tanidik bir sirketten bir yazi cikartabilirsin ki ben oyle yapmistim yazi cikardigim sirketin daha once onunden bile gecmemistim.
    - bu bi ihtimaller zinciri ben amerika vizesi aliyodum boyle takilma ihtimali yuzde 1 olan seyleri bile veya sansini yuzde 1 ihtimalle arttirabilecek seceneklerin bile uzerine gitmelisin.
    Hadi ya, tamam ben de baska sirketten alırım ama universite zamanında part time çalıştığım ve sahibiyle hala arkadaş oldugum bir sirket var. Ancak birtek bu mu isteniyor yani? Bordro vs istenmiyor mudur ya da benzeri şeyler.. Sen hangi ülkeye gittin bu şekilde?

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Hadi ya, tamam ben de baska sirketten alırım ama universite zamanında part time çalıştığım ve sahibiyle hala arkadaş oldugum bir sirket var. Ancak birtek bu mu isteniyor yani? Bordro vs istenmiyor mudur ya da benzeri şeyler.. Sen hangi ülkeye gittin bu şekilde?
    amerika vizesi aliyodum ama amacim kenyayi gormekti kim sponsor olacaksa onun 3 aylik banka dokumani lazim oyle bi miktar parayi giris cikis olmamis bi hesaba atarsan patlarsin. istersen 10 milyon dolar olsun gecerliligi yok. aktif bir hesap olcak ben babaminkini gostermistim

Durum
    Admin

Tamam ya ben de bizimkilerinkini gösteririm, kendiminkini de gösterebilirim aslında. Ama bizim sirket asgariden yatırıp üstünü elden tamamlıyor, ay bu asgari ucret alıyormuş bunu almanya'ya almayalım demezler inş

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Tamam ya ben de bizimkilerinkini gösteririm, kendiminkini de gösterebilirim aslında. Ama bizim sirket asgariden yatırıp üstünü elden tamamlıyor, ay bu asgari ucret alıyormuş bunu almanya'ya almayalım demezler inş
    derler o yuzden aileni goster . sirketin onayladigi ailenin sponsor oldugu cumhurbaskaninin gulumseyip tusiad baskaninin sempati ile baktigi biri olman gerekiyor garanti almak icin.

Durum
    Admin

derler o yuzden aileni goster . sirketin onayladigi ailenin sponsor oldugu cumhurbaskaninin gulumseyip tusiad baskaninin sempati ile baktigi biri olman gerekiyor garanti almak icin.
    Tamam o zaman ailemi göstereyim. Annem on numara olur, zaten devlet çalışanı oooh

Durum
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Tamam o zaman ailemi göstereyim. Annem on numara olur, zaten devlet çalışanı oooh
    aynen dedigim gibi o hesaptaki para giris cikis olaylari cok onemli

Bu Konu için Etiketler