Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 31 ve 39

Durum
    Tip3139erkegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tip 31 ve 39

Merhabalar aranızda yeniyim,
    2 ay önce birisiyle birlikte oldum ve siğillerini gördüm bunlar nedir diye sordum siğil dedi geçiştirdi bana bulaşırmı dedim yok merak etme aşı oldum ilaç kullandım sadece iz olarak bunlar kaldı onları da alınca geçicek dedi baya birsürü siğili vardı ben bilmediğim için önemsemedim ve ona güvenip birlikte oldum sonrasında ertesi gün neymiş bu diye öylesine internet taraması yapınca birsürü derin ve detay bilgi ve karmaşık net olmayan bilgi yığınları arasında buda nedir diye kaldım ve dünyam başıma yıkıldı.
    Bir kaç doktora gittim en son hpv dna tiplendirmesi yapıldı anüsümden sürüntü örneği alınarak ve sonucunda tip 31 ve 39 pozitif çıktı.
    Kolonoskopi içe rektum incelendi şuan lezyon yok herhangi bir yerimde ancak aşı olmam söylendi aşıda yok şuan eczanelerde. 1 aya gelir dedi doktorun yönlendirdiği eczane gelince aşılanmayı düşünüyorum.
    Yüksek riskli diye biliyorum bu iki tip ama atabilir miyim? Yüksek risklileri atan varmı aramızda?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tip 31 ve 39

Merhaba, çok açık söylüyorum bu kadar bilgisizlik cahillik olamaz diyorum kesinlikle sizi kasten kandırmış bu kişi.
    Onun aşı olması size bulaşmaz anlamına gelmez, siz aşı olsaydınız belki bazı tipler size bulaşmazdı. Ek olarak siğil varken bulaşıcılık %200 falandır. İz kaldı diye siğilleri söylemesi çok fena. Siğiller iz değildir belli ki siğili varmış ve hpv hala. Siğilleri tedavi ettirince de geçmeyecek tekrar çıkabilir, siz zaten araştırmışsınızdır. Çok üzüldüm sizin adınıza gerçekten...

Aşı olmaktan öte şu an o siğilleri tedavi ettirmeniz gerekmektedir. Kriyoterapi ya da koterizasyon diye 2 yöntem mevcut.
    Dermatologlar ve ürologlar ilgilenir bu konuyla.
    Evet bu tipleri vücudunuzdan atabilirsiniz, hpv ömür boyu vücutta kalmıyor ancak bir süre uğraşmanız gerekebilir ben 2 yıl boyunca uğraştım ve sonunda ahcc kullanarak hpv negatif oldum.
    Maddi imkanınız varsa forumda ahcc kullananlar kısmını okuyup, kendinizde araştırın. Belki pat diye mucizevi olarak geçirmeyecek ama ahcc kullanmadan hpv süreciniz daha uzun olabilir, ahcc kullanarak hpv negatif olup bu süreyi kısaltabilirsiniz yani her halukarda 6-9 ay bu durumla yaşamak durumunda kalabilirsiniz. 2 farklı tip olduğu için bağışıklık ikisine de çalışacaktır.
    Hpv deki en önemli şey; bağışığınız ne kadar yüksek ve bu yükseklik istikrarlı olursa virüs vucuttan gidiyor ahcc de bağışıklığı çok yükseltiyor olay bu aslında. Buna yönelik siz de her gün kefir içebilirsiniz, yeşil çay içebilirsiniz, kivi ve c vitaminli şeyler yemenizi, saglıklı beslenmenizi tavsiye ederim.

Baska sorularınız olursa cevaplarım tekrardan, yaşadığınız bu duruma çok üzüldüm.

Durum
    mabella85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bende ortak tipimiz var 39 ) diğeri 33

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet beni resmen kandırdı neden böyle birşey yaptığını da bilmiyorum açıkcası.
    İnsanlıktan gerçekten tiksindim. Konuya cahil sanıyordum başta ve ertesi gün mesajlarda yalvardım resmen. Nedir bu ne değildir kafam karıştı ne yapabilirim lütfen oturup konuşalım çok kötüyüm intihar edeceğim diye ama benim sevgilim var beni arama diye başından savdı. Ah şu insanlık(!)
    Forumun çoğunu okudum okumayada devam edeceğim bipolar gibi bir moralim bozuk bir düzgün.
    Sporu bırakmıştım geri başladım bugün. Sigara ise ikinci hedefim bırakacağım. Beslenmeme yalnız yaşayan bir erkek öğrenci ne kadarsa o kadar dikkat edeceğim. Hpv geçer ya da geçmez hayatımda çok şeyi sorgulamamı sağladı. Hayatın kısa oluşu, amaçlarımızla uğraşırken hayatı kaçırışımız, ertelediklerimiz...
    Size çok teşekkür ediyorum özellikle bu foruma kendinizi adamışsınız.
    Merakımdan soruyorum hangi tiplerini yenmiştiniz ve ne zamandır negatifsiniz?
    Doğruluğu tartışılır kaynaklarda hpv negatif olmasının sadece latent olduğunu tekrar kendiliğinden pozitif olabileceğini bu yüzden tamamen kurtulmanın olmadığını okumuştum.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı mabella85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ortak tipimiz var 39 ) diğeri 33
    Senin hikayen nedir nasıl anladın siğiller çıkınca mı?
    Yüksek riskliler siğil yapmıyor diyorlar bizim ki yapıyor mu bu tip 39?

Durum
    mabella85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Şöyle diyeyim hpv olduğumu siğil çıkarınca öğrendim ben tek bir siğil görmüştüm doktor genel anestezi yapıyon lazerle yakınca bir tane daha gördüğünü söyledi Ekim başı gibi yapıldı bu operasyon .. siğili farkettiğim yalnız mart ya da Nisan gibiydi yani ozamandan beri başka siğil çıkmadı Ekim’de operasyon sonrası Ahcc propolis ımutor kompleks bitince ımunol o bitince şimdi ntbiotik Glucan formu kullanıyorum ayrıca haftada bir aldara aslında aldara haftada bir çok az ama çok tahriş ediyor sonra propolisli bir krem ayrıca arada aloe veralı krem kullanıyorum tedavim yani 2 ay olacak şimdilik siğil yok ama şu aralık sonu aldara bitiyor daha detaylı bakan doktorlar varmış ona gideceğim .. yüksek riskli 2 tip var işte forumda benim okuduğum kadarı ile bizim gibi yüksek riskli olanlarda siğil çıkartmış vücuttan atılma olayı fazla tip çıkınca biraz daha uzun kendine 1-2 yıl ver

Durum
    Admin

Alıntı Tip3139erkegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet beni resmen kandırdı neden böyle birşey yaptığını da bilmiyorum açıkcası.
    İnsanlıktan gerçekten tiksindim. Konuya cahil sanıyordum başta ve ertesi gün mesajlarda yalvardım resmen. Nedir bu ne değildir kafam karıştı ne yapabilirim lütfen oturup konuşalım çok kötüyüm intihar edeceğim diye ama benim sevgilim var beni arama diye başından savdı. Ah şu insanlık(!)
    Forumun çoğunu okudum okumayada devam edeceğim bipolar gibi bir moralim bozuk bir düzgün.
    Sporu bırakmıştım geri başladım bugün. Sigara ise ikinci hedefim bırakacağım. Beslenmeme yalnız yaşayan bir erkek öğrenci ne kadarsa o kadar dikkat edeceğim. Hpv geçer ya da geçmez hayatımda çok şeyi sorgulamamı sağladı. Hayatın kısa oluşu, amaçlarımızla uğraşırken hayatı kaçırışımız, ertelediklerimiz...
    Size çok teşekkür ediyorum özellikle bu foruma kendinizi adamışsınız.
    Merakımdan soruyorum hangi tiplerini yenmiştiniz ve ne zamandır negatifsiniz?
    Doğruluğu tartışılır kaynaklarda hpv negatif olmasının sadece latent olduğunu tekrar kendiliğinden pozitif olabileceğini bu yüzden tamamen kurtulmanın olmadığını okumuştum.
    Bende tek tip vardı tip 56, yaklaşık 2buçuk yıldır negatifim.
    O kaynaklar dışında singapur hpv kongresini araştırmanı tavsiye ederim. Yaklaşık 5-6 ay önce hpv'nin ömür boyu vücutta kalmadığı kanıtlandı.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı mabella85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle diyeyim hpv olduğumu siğil çıkarınca öğrendim ben tek bir siğil görmüştüm doktor genel anestezi yapıyon lazerle yakınca bir tane daha gördüğünü söyledi Ekim başı gibi yapıldı bu operasyon .. siğili farkettiğim yalnız mart ya da Nisan gibiydi yani ozamandan beri başka siğil çıkmadı Ekim’de operasyon sonrası Ahcc propolis ımutor kompleks bitince ımunol o bitince şimdi ntbiotik Glucan formu kullanıyorum ayrıca haftada bir aldara aslında aldara haftada bir çok az ama çok tahriş ediyor sonra propolisli bir krem ayrıca arada aloe veralı krem kullanıyorum tedavim yani 2 ay olacak şimdilik siğil yok ama şu aralık sonu aldara bitiyor daha detaylı bakan doktorlar varmış ona gideceğim .. yüksek riskli 2 tip var işte forumda benim okuduğum kadarı ile bizim gibi yüksek riskli olanlarda siğil çıkartmış vücuttan atılma olayı fazla tip çıkınca biraz daha uzun kendine 1-2 yıl ver
    Ben enfeksiyon hastalıklarına gittim muayene etti ve lezyon yok dedi. Gerçekten de hiçbirşey yoktu ama şuan bir tane sivilce gibi birşey çıktı korktum bunun için dermatolojiye mi gitsem acaba?
    Birde doktorlar ne diyorlar bu ahccye kullanmam gerektiğini düşünüyorum ama bazı kaynaklarda bir sürü yan etkisi olduğu söyleniyor şuan hiçbirşey yapmıyorum beslenme ve spor haricinde.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tek tip vardı tip 56, yaklaşık 2buçuk yıldır negatifim.
    O kaynaklar dışında singapur hpv kongresini araştırmanı tavsiye ederim. Yaklaşık 5-6 ay önce hpv'nin ömür boyu vücutta kalmadığı kanıtlandı.
    Araştırmak artık psikolojimi bozdu hpv ile yatıp hpv ile kalkıyorum ama bakacağım.
    Bu kongre bütün tipleri kapsıyormuydu merak ettim çünkü genelde çalışmalar belli tipler üzerinde yürütülmüş.

Durum
    Admin

Alıntı Tip3139erkegi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araştırmak artık psikolojimi bozdu hpv ile yatıp hpv ile kalkıyorum ama bakacağım.
    Bu kongre bütün tipleri kapsıyormuydu merak ettim çünkü genelde çalışmalar belli tipler üzerinde yürütülmüş.
    Bildiğim kadarıyla tip 16 ve tip 18 gibi en çok dirençli ve kanser riski en yüksek tipler baz alınmış olması lazım bunlar gidiyorsa zaten çoğu gider aslında diye düşünüyorum detayları kongreye katılmadığım için maalesef bilmiyorum ama kanıtlandığına dair giden doktorlardan bu yönde bir bilgi var.